Každá žena by mala cestovať sama

1
Každá žena by mala cestovať sama

Naša celoživotná práca v škole, v zamestnaní ale i v partnerskom živote je o hľadaní tej správnej cesty – čo chceme študovať, čo chceme robiť, aký vzťah chceme mať.

Od mala počujeme tieto otázky a sme nútené hľadať na ne odpoveď. No tú najzákladnejšiu otázku ste možno dodnes ešte nepočuli – kto skutočne je ten odraz vo vašom zrkadle?

Problémom nášho sveta je fakt, že nie sme naučení tráviť čas sami so sebou.

Nevieme to. V tichu našej vlastnej mysli prichádzame na všetky nevyriešené veci, trápenia a vlastnosti, ktoré nemáme silu riešiť. Nepočúvame svoje srdce, robíme veci, ktoré nás netešia a prázdny a deprimovaní hľadáme šťastie v druhých – častokrát tragicky.

Ako veľmi by sa zmenil svet v ktorom žijeme, ak by sme ako PRVÉ spoznali zákutia svojej duše a s celou jej farbou a radosťou kráčali životom?

Prvá cesta je najnáročnejšia

Moja prvá cesta ma desila. Mala som ísť sama iba do Talianska, ale čo ak by sa niečo stalo? Kto mi pomôže? Kto ma upokojí, vypočuje alebo napomenie? Iba ja sama?!

Moja druhá cesta trvala 20 dní a prechádzala cez 6 európskych krajín. Čo ak ochoriem? Natrafím na zlých ľudí? Okradnú ma?

Pocit, ktorý vo vás nechá úspešne zvládnutá sólo cesta je neopísateľný.

Samozrejme, že sa vám budú diať veci – každý deň! Bude sa predierať davom ľudí a kŕčovito kontrolovať doklady, utekať po lese a dúfať, že tie psy nejdú vašim smerom, sedieť s cudzincami v bare a veriť, že vám nikto nedal nič do piva.

Ale iba tak sa stanete obozretné, opatrné, otvorené, priateľské a silné. Iba tak ste nútené spoliehať sa iba na seba a stať sa samej sebe najlepším priateľom a radcom.

Camino de Santiago

Keď som sa balila na viac ako mesačnú cestu do Španielska na dobre známu 800-kilometrovú púť Camino de Santiago, nesmierne som sa tešila. Vedela som, že v zaprášenej ceste nájdem svoje limity, posuniem svoju zónu komfortu a ak dôjdem do cieľa, zistím, že dokážem oveľa viac než si myslím. A tak sa aj stalo.

Prvou a jedinou osobou, ktorá nás dokáže urobiť šťastnými sme my sami. A pri otázke kto sme by sme mali vedieť jasne povedať čo nám rozbúcha srdce, čo nám robí radosť ale aj čo nás bolí a čo nám vadí. Každý človek je jedinečný a má svoj vlastný príbeh – prijmime ho taký, aký je a staňme sa tou jedinečnou osobou. Trávme so sebou čas a vezmime samých seba na dovolenku – budete prekvapené, čo všetko viete a zvládnete!

Každej žene zo srdca prajem, aby sa vybrala na podobnú cestu. Aby zosilnela, pochopila, prijala a zbožňovala samú seba vo svojej celistvosti.

Silná, sebavedomá a vyrovnaná žena je krásna žena. Cestujte a buďte krásne!

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár