LOADING

Type to search

KARIÉRA ODPORÚČANÉ PRÁCA ŽURNÁL

Kedy je správny čas na výpoveď v práci?

Martina Novotná

Ukončenie práce, najmä ak nemáte vo výhľade žiadnu novú, lepšiu ponuku na plný úväzok, môže byť neuveriteľne stresujúce.

Existuje však celý zoznam dôvodov, prečo je dôležité dať výpoveď v momente, keď ste naozaj presvedčené, že táto práca už viac nie je pre vás, nič vám nedáva, cítite sa v nej zle a neposúvate sa nikam ďalej. Rovnako, ak sa vaše osobné hodnoty už viac nezhodujú s tými firemnými.

Prečo sa oslobodiť od práce, ktorú nemáte radi?

V prvom rade je to veľmi praktický dôvod. Je dôležité odchádzať v bode, kedy ste hodnotená na výbornú. V momente, keď sa dostanete do stavu, že začínate svoju prácu robiť s nechuťou a tým pádom aj jej kvalita klesá, bude už trošku neskoro. Vo firme nezanecháte dobré meno a aj vaše ďalšie referencie nemusia byť úplne pozitívne.

Podľa Toniho Thomsona, talentového riaditeľa a riaditeľa ľudských zdrojov, ak si nahnevaná alebo frustrovaná, začínaš robiť svoju prácu zle, vytváraš si tak zlé meno vo firme a to môže spôsobiť veľký problém pre tvoje budúce zamestnanie.

Thompson povedal, že rozhodne by ste sa nemali držať v práci, keď z nej nemáte dobrý pocit. Stáva sa z vás zlý zamestnanec, ste frustrovaná a s nechuťou fungujete aj v tíme s kolegami. Podstatné je byť k sebe úprimná. Treba sa opýtať samej seba: “Robí mi táto práca radosť? Som tu šťastná?”

Najlepšie kariérne rady 2017[link url=”http://”]Čítaj[/link]

V momente, keď cítite, že odpoveď je defitívne negatívna, je pravdepodobne najlepšie pokračovať bez práce, aby na vás spomínali len v dobrom. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať zaklopať starému šéfovi a poprosiť ho o referenciu či odporúčanie. Ukončenie pracovného pomeru sa môže zdať ako pálenie mostov, ale v skutočnosti je omnoho horšie, ak si vašu výpoveď začne želať sám zamestnávateľ.

Martina Novotná
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X