Koncept zdieľaných firemných priestorov je novým trendom pre progresívne firmy

0
Koncept zdieľaných firemných priestorov je novým trendom pre progresívne firmy
zdieľaný office

Najvyššie ocenenie v architektonickej súťaži CIJ Awards v kategórii Best FIT-OUT, teda najlepšie zariadené kancelárske priestory, získala spoločnosť Business Lease Slovakia a Coliers International Slovensko. 

Najlepšie zariadené kancelárske priestory

Koncept zdieľaných firemných priestorov #TwoAtTheTop spoločností Business Lease Slovakia a Coliers International Slovensko na najvyšších podlažiach bratislavského Twin City Tower získal 1. miesto v architektonickej súťaži CIJ Awards v kategórii Best FIT-OUT, teda . Porota vyberala víťaza spomedzi viacerých atraktívnych priestorov. TwoAtTheTop ju oslovili dôrazom na spoločné priestory, diferenciáciu rôznych pracovných staníc a maximalizovanie prístupu k príťažlivému výhľadu na celé mesto.

Výnimočný koncept

„Ocenenie si veľmi vážime a je potvrdením, že naše rozhodnutie ísť pred rokom do takýchto zdieľaných priestorov s inou firmou bolo správne. Office sharing nám priniesol nielen lukratívne priestory s najvyššie položenou terasou v Bratislave s nádherným výhľadom na mesto, ale mal obrovský pozitívny dopad aj na výkonnosť, kreativitu, tímovú prácu a spokojnosť zamestnancov. Je to koncept, ktorý nám umožňuje mať variabilitu priestorov, no zároveň ich využívanie na maximum, a v konečnom dôsledku tak prináša ekonomické úspory,“ skonštatovala výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia Lucia Čišková.
Spoločnosť, ktorá je poskytovateľom komplexnej mobility a operatívneho lízingu, zdieľa spoločné priestory s medzinárodnou konzultačnou spoločnosťou Colliers International Slovensko. Hoci ide o dve rôzne zamerané spoločnosti, jedným z kľúčových momentov pri spoločnom fungovaní je, že obe spoločnosti zdieľajú rovnaké hodnoty. „Nenahraditeľným prínosom je pridaná hodnota v zdieľaní myšlienok, názorov a pohľadov na rôzne témy. Inšpiratívny priestor podnecuje kreativitu a vzájomnú interakciu. Stále pracujeme na zvýšení podielu cross sellingu a hľadáme nové možnosti prieniku našich biznisov, aby sme sa tak navzájom posunuli na vyššiu úroveň,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Colliers International Slovensko Richard Urvay s tým, že aj v budúcnosti chcú zviditeľňovať spoločnú značku #TwoAtTheTop a dostať do povedomia obe spoločnosti.

Business Lease zaviedla aj koncept flexibilných a zdieľaných pracovných miest. „Dôležitým krokom bolo IT vybavenie. Každý zamestnanec má laptop alebo tablet a môže pracovať na ktoromkoľvek mieste, aj z firemnej obývačky, terasy či „telefónnej búdky“ a pod.,“ podotkla Lucia Čišková.
Za najväčší prínos office sharingu tak obaja považujú spokojnosť zamestnancov. „Je to najmä skvelou atmosférou, ktorá u nás panuje, voľnosťou, množstvom firemných akcií, či len každodenným stretávaním sa s kolegami z jednej či druhej firmy pri rannej káve alebo obede,“ spresnila Lucia Čišková. „Za prvý rok fungovania sme u nás zorganizovali viacero eventov, ktoré nám obľúbenosťou nielen u firemných klientov, ale aj u našich zamestnancov ukázali, že rozhodnutie presťahovať sa na lukratívnu adresu má svoj význam,“ podotkol Richard Urvay. Dokonca to naštartovalo ďalšie inovácie. „Sme už paperless office, upravili sme procesy tak, že netlačíme nič, čo nemusíme. Pijeme len zo skla. Triedime odpad. A sme aktívni v rámci cirkulárnej ekonomiky,“ dodala Lucia Čišková.

Rast úspor

Zdieľanie priestorov tak prinieslo aj rast úspor. Náklady spojené s prenájmom, ale aj prevádzkou si obe spoločnosti delia pomerne podľa počtu zamestnancov. Rovnako je to v prípade spoločných akcií a teambuildingov. Ako podotkol Richard Urvay, takýto projekt by určite odporúčal firmám s mladším kolektívom, ktorý je otvorený progresu a ktorý má záujem o lukratívne priestory za ekonomicky výhodných podmienok.
CIJ Awards oceňuje nielen projekty alebo osobnosti, ale aj firmy, ktoré sú súčasťou investičného procesu. V kategórii Best Fit-Out vyberala porota spomedzi viacerých atraktívnych priestorov. TwoAtTheTop v top trojke vyhral pred konceptami Elevator Lab Tatrabanky a sídla spoločnosti Anodius.

žiadne príspevky na zobrazenie