Influencerky sa zhodnú: Konferencia je skvelá jazda a zdravie je to najdôležitejšie, čo máme

1
Influencerky sa zhodnú: Konferencia je skvelá jazda a zdravie je to najdôležitejšie, čo máme
Štyroch akčných žien – influenceriek, ktoré boli ambasádorkami konferencie Pre zdravie ženy minulý rok, sme sa spýtali tri otázky:
1. Čo pre vás znamená prevencia a čo pre ňu robíte?
2. Máte nejakú diagnózu, ktorá komplikuje vaše zdravie? Ak áno, ako zvládate svoje zdravotné ťažkosti?
3. Na čo sa ako účastníčka našej konferencie Pre zdravie ženy najviac tešíte?

Influencerka Barbora Jelinek – Z denníka reumamy

1. Prevencia je pre mňa základom zdravého života. Vždy je lepšie chorobám predchádzať, ako na prevenciu kašľať a potom už riešiť to, čo sme zanedbali. Každý rok chodím na gynekologickú preventívnu prehliadku. S  ňou súvisí aj USG prsníkov. Je to pre mňa veľmi dôležité a malo by to tak byť pre všetky ženy. Ak chceme byť zdravé ženy, matky, partnerky, nemali by sme na to zabúdať. Prevencia by mala byť súčasťou zdravého životného štýlu.
2. Áno, už 23 rokov mám autoimunitné, chronické, reumatické ochorenie – Reumatoídnu artritídu. Reuma ma vychovala. Reuma ma formovala a vďaka nej som dnes taká, aká som. Neberim to ako prekážku. Práve naopak.
Každé obmedzenie vzniká v hlave. Samozrejme, že to ovplyvňuje môj život a nie je to jednoduché, no snažím sa moju diagnózu využiť vo svoj prospech a v prospech iných. Raz moju diagnózu zvládam super, inokedy mi ide na nervy, ale taký je život a ja ho rada s úsmevom a pozitívnym nastavením žijem.
3. Na konferencii som už raz bola a bol to krásne strávený deň. Vládne tam vynikajúca atmosféra, človek sa dozvie mnohé nové veci a môže si dokonca aj zacvičiť. Expo zóna je tiež zaujímavá. Nemám nič konkrétne, na čo sa teším. Konferencia je jednotný celok, ktorý tvorí pozitívne emócie a uvedomenie si, že zdravie je to najdôležitejšie, čo máme.

Doktorka Sandra Plybon

1. Prevencia je veľmi dôležitá a je to vlastne 50% mojej pracovnej náplne. V USA, kde pracujem ako rodinná lekárka sa na prevenciu kladie veľký doraz. Dôležité je ochoreniam predísť, alebo ich podchytiť v skorom štádiu. Preto by sme my všetci nemali prevenciu podceňovať a mali by sme chodiť ba pravidelné prehliadky a odporučené preventívne vyšetrenia (napr. mamogram, kolonoskopia…atď).
Mne sa už veľa krát v práci stalo, že sa rutínne skríningové vyšetrenia vrátili späť s nálezom a tak sa vlastne podarilo zachrániť život pacientovi.
2. Mám autoimunitné ochorenie (non-radiologická axiálna spondylartritída). Toto ochorenie ma veľa naučilo, hlavne kde sú moje hranice a naučilo ma povedať nie. Snažím sa hlavne dbať na protizápalovú stravu a správne množstvo odpočinku.
3. Bohužiaľ, tento rok sa nebudem môcť konfernecie zúčastniť osobne, ale určite by som sa tešila na zaujímavé prednášky a stretnutie s ostatnými ambasádorkami.

Mama dvoch detí a influencerka Barbora Oparty

1. Prevencia zdravia pre mňa znamená zaujímať sa. O svoje telo, o dušu. Skúmať a všímať si rôzne znaky, ktoré nám vedia mnoho povedať. Ak sa nám niečo nezdá, ísť a dať sa vyšetriť. Snažím sa hýbať čo najviac ako mi to čas a okolnosti dovolia. Je to neskutočný liek pre telo i myseľ. Chodím na preventívne prehliadky, snažím sa prijímať vyváženú stravu a dostatok živín. Veľmi málo spím, a to by som chcela zmeniť.

2. Mojou diagnózou je kŕčová žila na pravej nohe. Čiže ochorenie, ktorým trpí veľmi veľa ľudí. Mám na to genetickú predispozíciu, ktorá po dvoch tehotenstvách na seba nenechala dlho čakať. Sú dni, keď ma noha veľmi bolí a každý krok ma stojí veľa síl. Čo mi veľmi pomáha je pohyb – opäť.  Prechádzky v intenzívnom tempe mi vždy uľavia od bolesti.

3. Teším sa na zaujímavých hostí a témy, ktoré budú rozoberať.

Trénerka a cvičiteľka Lucia Moncman – Fit mama projekt

1. Prevencia je pre mňa starostlivosť o svoje fyzické a psychické zdravie. Je to čas pre mňa, odo mňa na športové a pohybové aktivity, prechádzky a meditácie, ktoré ma vedia dlhodobo držať plnú energie a elánu.
2. Som zdravá a ďakujem za to každý jeden deň.
3. Na stretnutie tak úžasných žien pod jednou strechou. Nové informácie a zaujímavé prednášky. Bude to skvelá babská jazda!

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu