Krymský most treba zneškodniť, tvrdí Zelenskyj

0
Krymský most treba zneškodniť, tvrdí Zelenskyj

22.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že most ponad Kerčský prieliv, ktorý spája pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym, je pre Kyjev legitímnym cieľom.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, podľa Zelenského ho okupanti využívajú na prepravu zbraní a tento cieľ preto treba „neutralizovať“.

Návrat Krymu Ukrajine

Cieľom je vrátiť Ukrajine celý Krym, pretože je to naše suverénne územie. Kerčský most nie je nejaká malá logistická cesta. Slúži na dodávku munície a militarizáciu polostrova Krym. Tento nepriateľský objekt je postavený mimo hraníc medzinárodného práva, takže je jasné, že toto je náš cieľ a každý cieľ, ktorý prináša vojnu vojnu a nie mier, musí byť neutralizovaný,“ vyhlásil Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj tiež zdôraznil, že ukrajinská protiofenzíva postupuje pomalšie, ako sa očakávalo, pretože operácia sa začala neskôr oproti plánom.

Rusko zamínovalo celú pôdu

Keďže sme začali o niečo neskôr, dalo to Rusku čas zamínovať celú našu pôdu a vybudovať niekoľko obranných línií,“ poznamenal a dodal, že napriek ťažkostiam Ukrajina napreduje.

Nechceli sme prísť o ľudí, personál a vojakov, nechceli sme prísť o techniku ​​a tak sme boli dosť opatrní pri útočných akciách. Povedal by som, že sa blížime k momentu, kedy môžu príslušné akcie nabrať tempo, pretože už prechádzame miestami, kde sú míny a tie oblasti odmínujeme,“ naznačil Zelenskyj ďalší vývoj na fronte.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Krymský most treba zneškodniť, tvrdí Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie