Kvalita a poctivosť v šperkovnici každej ženy

0
Kvalita a poctivosť v šperkovnici každej ženy

Diamonds are a girl’s best friend! Diamanty sú najlepšou priateľkou ženy, spieva v rovnomennej piesni Marilyn Monroe. Priznám sa, že ja som skôr dievča, čo miluje perly, a nepohrdnem ani korálkami. Verím ale, že šperkovnica je jedno z tých miest, kde menej znamená viac.

Aké šperky musí mať každá žena

„Začína sa to akousi detoxikáciou šperkovnice,“ hovorí dizajnérka pjbijou Judit Pukkai. „Žena by si mala premyslieť, kedy nosí doplnky, a na základe toho si vybrať, čo rada nosí.“ Podľa Judit je podstatné, aby šperky odzrkadľovali osobnosť ženy. Nie je dôležité mať veľa kúskov a už vôbec nie v každej farbe. Nemusíme mať doplnky, ktoré ladia s každým kúskom v našom šatníku. „Je potrebné si hlavne ujasniť, aká forma šperku sa hodí k postave, tvári alebo dĺžke vlasov. Nejde o vedu, ale treba sa nad tým zamyslieť a vyskúšať rôzne tvary. Uvedomiť si, v čom sa cítite dobre a sebavedomo,“ pokračuje Judit.

Slow jewellery alebo pomaly, po jednom, budeš elegantnejšia

Foto: Bacu-photo

Každá z nás si zrejme vyberá šperky, ktoré k nej prehovoria. Ale ruku na srdce, dámy, koľkokrát sa necháte zviesť aj dobrou cenou alebo výrobkom, ktorý vo výklade vyzerá neodolateľne? Ktorá z vás má niekoľko krabičiek lacných šperkov, ktoré veľmi nenosíte? Ak máte naozaj len kúsky, ktoré viete pravidelne kombinovať so svojím odevom, tak klobúk dole. A ak ste ich nakúpili od lokálnych výrobcov, tak sa môžete hrdo hlásiť k nováčikovi vo svete „slow“, lebo po slow food a slow fashion, sa k trendu poctivosti a kvality hlásia už aj výrobcovia šperkov.

Slow jewellery znamená mať menej, ale kvalitných, šperkov a bižutérií, od lokálnych výrobcov,“ vysvetľuje Judit. „Menej šperkov, ale neznamená menej možností. Určite každá žena vie, či nosí radšej prstene, náušnice, náhrdelníky či náramky. Mala by si vytvoriť základ zo šperkov, ktoré majú zjednotený štýl, ktorý ladí s jej osobnosťou. Je dobré mať zo všetkého, ale nie všetko. Jednotlivé šperky by sa mali dať navzájom kombinovať.“

Prečítajte si aj reportáž z handmade konferencie v Bratislave

Foto: Bacu – photo

Šperk do voza aj do koča

Nadčasové kúsky sa dajú aj dobre využiť na rôzne príležitosti. Keď si, napríklad, vyberám šperk na ples, tak nemyslím len na svoju slávnostnú róbu. Snažím sa vybrať šperk, ktorý doplní šaty, ale bude sa dať nosiť aj v iný bežný deň. Možno ním budem provokovať v bielom tričku a rifliach. Pre mňa je dôležitá elegantná klasika. A vy to máte ako, dámy?

Ilustračné foto: Pixabay

 

 

 

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu