Jana Horková: „Rozhodnite sa pre zmenu a začnite konať“

0
Jana Horková: „Rozhodnite sa pre zmenu a začnite konať“
Jana Horkova

Janka Horková sa už vyše 20 rokov venuje svojej profesii, ktorú doslovne miluje. Nielen, že vďaka nej pozitívne ovplyvňuje životy ľudí okolo seba, ale ovplyvnila v prvom rade ten svoj. Sama o sebe tvrdí, že dnes je vitálnejšia, ako bola pred 15-20 rokmi.

Rozhodli ste sa pre dráhu podnikateľky – kedy a prečo sa tak stalo?

Pred vyše 20 rokmi som pri nákupe v potravinách zažila svoj aha moment. Bola som na materskej dovolenke. Zistila som, že nemám v peňaženke dosť peňazí na základný nákup. V ten deň som sa rozhodla nájsť si ďalší zárobok.

Vaše rozhodnutie o podnikaní bolo spojené so značkou Oriflame, prečo?

Vybrala som si cestu najmenšieho rizika. Zaujalo ma aj to, že firma poskytuje zaujímavé zvýhodnenia a odmeny oproti bežnému podnikaniu.

Ako vnímate toto rozhodnutie s odstupom času?

Bola to skvelá voľba. Milujem svoju prácu. Pomáham ženám a ich rodinám, aby boli zdravšie, krajšie a bohatšie. Priniesla mi aj veľké výhody ako sú sloboda času, nadštandardný príjem, podnikanie bez rizika, cestovanie po celom svete a veľa nových priateľov. Precestovala som pracovne 5 kontinentov sveta a videla spolu viac ako 30 krajín

Jana Horková

Ako to bolo s tou vašou profiláciou?

Už 10 rokov sa venujem oblasti zdravého životného štýlu.  V mojej praxi čerpám z vedeckých výskumov, ktoré sú už overené rokmi. Najväčší problém, ktorý vidím, je nevedomosť. Ľudia si neuvedomujú, že až 80% svojho zdravia majú vo vlastných rukách. Iba na 20% nás podľa najnovších výskumov ovplyvňuje genetika. Ďalší problém vidím v tom, že nemáme úplne jasné, čo je to zdravá strava. Propagujú sa rôzne diéty, ktoré majú krátkodobý efekt a nakoniec viac ublížia ako pomôžu.

Preto som vytvorila praktický E-kurz 5 PILIEROV ZDRAVIA, ktorý je k dispozícii zadarmo na mojej stránke www.janahorkova.com. E-kurz dáva konkrétnu odpoveď na otázky: Čo je to zdravý životný štýl? Čo je to vlastne zdravá výživa? Čo ešte okrem výživy priamo ovplyvňuje naše zdravie.

S odstupom času vnímate toto rozhodnutie ako správne?

Toto rozhodnutie bolo pre mňa hlavne veľmi zdravé. Pravda je taká, že pred desiatimi, pätnástimi rokmi som vôbec nežila zdravo. Zákonite, po niekoľkých rokoch prišli aj zdravotné problémy. Zľakla som sa. Bola to ďalšia voľba. Uvedomila som si, že brať tabletky je ľahšie, ako začať cvičiť a jesť zdravo. V tom čase som už mala, našťastie, prístup k veľmi kvalitným informáciám o zdraví. Rozhodla som sa zaviesť 5 pilierov zdravia do môjho života. Dnes sa cítim zdravšie a vitálnejšie ako pred 10 -15 rokmi.

Nečakajte na zdravotné problémy. Mojím cieľom je inšpirovať mladé ženy, že prevencia v tomto smere je to najlepšie, čo môžu urobiť. Keď príde choroba, vtedy už utekáme k lekárom, vtedy už akoby nie je čas na hranie sa so zdravým životným štýlom. Navyše žena má aj veľkú zodpovednosť. Priamo ovplyvňuje stravovanie v rodine, a tým aj zdravie celej rodiny. K téme ako žiť zdravšie nájdete krátke inšpirácie aj na mojom Instagrame.

Patríte k tomu vlastne malému množstvu žien či vôbec ľudí, ktorí sa popri práci stíhajú venovať aj koníčku. Povedzte, prosím, niečo viac o vašom folklórnom živote.

Počas školy som tancovala vo folklórnom súbore. Akurát v tom čase, keď som riešila, že sa potrebujem viac hýbať, zavolali ma opäť na tréningy do folklórneho klubu Omladina. Zmena stravy a pravidelný pohyb výrazne pomohli môjmu zdraviu. Doslova som ožila. Nahovorila som aj manžela. Nepozeráme televízor, radšej tancujeme.

Prečítajte si aj rozhovor s najmladšou starostkou na Slovensku

Jana Horková

Pracovne aj so súborom sa dosť nacestujete. Máte nejakú mimoriadne obľúbenú krajinu? A prečo?

Mimoriadny zážitok som mala minulý rok pri ceste do Indie. Už som videla všeličo, ale toto bola pecka – kultúrny šok. Neuveriteľný kontrast biedy aj luxusu. Po návrate domov som zistila, že si oveľa viac vážim to, čo som predtým považovala za samozrejmosť – čistý vzduch bez smogu, pitnú vodu vo vodovode, základné vzdelanie pre všetkých, kultúrnu úroveň, ktorú máme.

Ako rada oddychujete?

V poslednom čase veľa chodíme na turistiku. Najprv sme chodili iba na krátke prechádzky. Dnes, keď ideme na túru, hľadáme aspoň 10 kilometrovú trasu. Najdlhšiu trasu 30 kilometrov za jeden deň som prešla tohto roku. Lákajú ma aj dlhšie viacdenné trasy.

Ktorý zatiaľ splnený sen je pre vás tým najvzácnejším?

Jednoznačne je to sen o šťastnej a spokojnej rodine. A čo sa týka práce, splnila som si veľmi veľa cestovateľských aj finančných snov. Žijem život snov, dalo by sa povedať.

Veľmi ma teší, ak vidím, že sa darí aj ľuďom v mojom tíme dosahovať to, po čom túžia. Niekto chce schudnúť pár kíl, iná zase túži omladnúť v tvári, ďalšia chce mať výrobky úplne zadarmo a mnohé túžia vzdelávať sa, zarábať a aj cestovať. Som šťastná, keď vidím, ako sa ľudia menia k lepšiemu. Mám radosť, keď ich viem na tejto ceste inšpirovať.

Jana Horková

Ak by ste mali dať tri rady ženám, ktoré by ich tiež viedli k plneniu vlastných snov, aké by to boli?

Môj tip je – začnite. Nečakajte na zázrak a konajte.

Kľúčom úspechu je, že vás práca baví. Ak to tak je, ste chodiacou reklamou a prirodzene inšpirujete aj ľudí okolo seba.

Vybudujte si dôveru a vzťahy. Vždy pamätajte na to, že najprv treba pomôcť, odporučiť, vysvetliť, vyskúšať… a až potom predávať a zarobiť.

Považujete sa za šťastnú ženu?

Som veľmi šťastná žena. Vďaka Bohu.

Viac o Janke Horkovej aj na jej Instagrame a na webe. 

Predošlý Tipy na darčeky pre dámy
Pokračovať Kvalita a poctivosť v šperkovnici každej ženy
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie