Kvalitná obuv ako základ zdravých nôh

0
Kvalitná obuv ako základ zdravých nôh

Topánky, tenisky, opätky, či iné topánky nosíme kvôli rôznym veciam. Buď sa nám páčia, dajú sa dobre kombinovať s oblečením alebo sú proste pohodlné na bežné nosenie. Okrem estetickej stránky je však pre obuv ešte omnoho dôležitejšie jej pohodlnosť. Tá môže mať okrem komfortnosti veľký rozdiel aj vo vplyve na naše zdravie.

Na tom, že obuv berieme ako módny doplnok nie je nič zlé. V obchodoch nájdeme plno modelov, ktoré sú aj kvalitné aj pekné. Nevhodné je však si zámerne nakupovať pekné, no nepohodlné, nekvalitné alebo dokonca veľkostne malé topánky. Pokiaľ však patríte medzi ľudí, ktorí uprednostňujú estetický dojem nad zdravím a pohodlnosťou vašich nôh, zbystrite pozornosť.

Čo môže spôsobiť nosenie zlých, nepohodlných či malých topánok? Najviac pochopiteľne ničia nohy ženské podpätky. Prvotnými problémami sú samozrejme krátkodobá bolesť, opuchy a pľuzgiere. Ublížiť si môžete aj častým alebo dlhodobým nosením topánok na vysokom podpätku. Ortopédi odporúčajú ideálnu výšku podpätku do dvoch až troch centimetrov.

topanky
foto: pixabay.com

Nevhodné sú aj topánky s úzkou špicou, ktoré pri dlhodobom nosení môžu spôsobovať deformáciu chodidiel. Môžete si tak navodiť dlhodobé problémy s opuchmi, kŕčmi či prekrvením. Ešte horšie je nosenie špicatých topánok na vysokých podpätkoch, kedy je ťažisko presunuté na prsty, ktoré trpia už v malom priestore.

Na každodenné nosenie nie sú vhodné rovnako ani topánky s tvrdou pätou a remienkom. Aj keď sa môžu zdať pohodlné, pôsobia bolestivo na oblasť päty a spôsobujú pľuzgiere. Pri dlhodobom nosení môžu tiež spôsobovať deformácie päty. Vyhnite sa aj topánkam s platformou, ploché topánky, či super úzky podpätok.

Pokiaľ chcete zabezpečiť svojim nohám pohodlie, zaoberajte sa topánkami s naozaj kvalitnými podrážkami. Výber topánok je často veľmi individuálny a preto je vhodné nechať si pri výbere poradiť. Investujte do vhodných topánok a doprajte svojim nohám zdravú a pohodlnú obuv.

Množstvo kvalitných a tiež aj pohodlných topánok nájdete aj na internetovom obchode Footshop.sk. Nájdete tu množstvo produktov rôznych štýlov, farieb aj materiálov. Vyberie si tu takmer každá veková kategória. V rámci webovej lokality nájdete aj mnoho limitovaných edícii.

Nakupovanie prostredníctvom internetových obchodov je tiež veľmi výhodné vďaka tomu, že pri nákupe môžete používať zľavy. Vďaka nim nakupujete výhodne a môžete si tak dopriať viac za menej. Pri výbere vám ochotne pomôže odborný personál, takže sa nemusíte obávať nesprávnej veľkosti, či nekvalitného produktu.

Pokiaľ chcete ešte podporiť zdravie vašich nôh, doprajte si ortopedické vložky do topánok. Tie vám zaručia pohodlie a nebudete sa musieť obávať prípadných deformácií. Pre zdravie a starostlivosť o nohy je tiež dôležité starať sa o pokožku nôh a upravovať si nechty. Všetky tieto procedúry môžete doplniť o relaxačné masáže, či príjemné kúpele.

Existuje aj množstvo krémov proti opuchom, či pľuzgierom, ktoré vám pomôžu a uľavia od bolesti. Netrápte však svoje nohy dlhodobým nosením nevhodných topánok. Na doma si tiež môžete dopriať ortopedické topánky, ktoré zaručia vašim nohám stabilnú a komfortnú ochranu.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu