Kvetka Horváthová o zdraví: Nemali by sme na seba zabúdať

0
Kvetka Horváthová o zdraví: Nemali by sme na seba zabúdať
Kvetka Horvathova

Kvetka Horváthová je známa televízna moderátorka, ktorá divákov sprevádza rannou šou Teleráno či podvečernou reláciou Reflex na obrazovkách televízie Markíza. Pravidelne absolvuje preventívne prehliadky a ženy inšpiruje, ako sa popasovať s vlastnou fyzickou premenou.

Prečítajte si rozhovor o zdraví, fyzickej premene aj motivácii k oddychu:

Ako sa staráte o vaše zdravie?

Pravidelne chodím na prehliadky. Chodím aj na také, na ktoré by som ešte nemusela ísť. Keďže mám 42 rokov a neviem, aké mám cievy a či sú v poriadku, pre istotu sa vyberám už aj na takéto vyšetrenia. Dôležité sú však aj tie povinné, ktoré mám za sebou všetky.

Chodíte na prehliadky odjakživa alebo ste k nim dospeli až neskôr?

Snažím sa od mlada. K tomu ma viedli moji rodičia, ktorí s nami, hovorím aj za moju sestru, vždy chodili na všetky povinné veci. Aj v rodičoch máme svetlý príklad, takže sa snažíme.

https://www.instagram.com/p/BydK4n5IST-/

Prečítajte si aj náš článok: Ružový pochod za zdravé prsia v Bratislave prilákal 4-tisíc ľudí

Nedávno ste postovali aj fotografie svojej premeny. Ozývajú sa vám ženy, pre ktoré ste inšpiráciu?

Celé to postovanie na mojom instagramovom profile vzniklo kvôli tomu, že sa mi začali ozývať ženy. Keď som na Deň matiek dala na Instagram svoju fotografiu, ktorá vznikla v čase, keď som bola 4 mesiace po pôrode, myslela som si, že nedávam žiadnu novinku. Želala som všetkým matkám všetko najlepšie. A začali sa mi ozývať ženy. Zrazu mi tam nabehlo veľmi veľa lajkov, čo bolo na mojom profile obrovské číslo. Ženy chceli vedieť, ako som schudla. Keďže som nemala čas na to odpovedať jednotlivo, začala som to postovať.

https://www.instagram.com/p/BxWu2_XHI_m/

Povedala som si, že to bude zaujímavý obsah na mojom instagramovom profile, a že tým možno pomôžem niektorým babám tým, že ich motivujem. V každom poste ich upozorňujem, že nie som výživový poradca ani fitnes odborník, ale môžem im ponúknuť na motiváciu alebo inšpiráciu svoj príbeh. Mne bude úplne stačiť, keď aspoň dve – tri z nich si povedia, že keď to dala Horváthka, tak to musím dať aj ja. To ma teší, pretože sa mi ženy ozývajú, opisujú mi svoje peripetie, príbehy. Je to milé a pekné. Teraz som sa rozpísala o jedení a aj text je v postoch obmedzený, takže sa to pokúsim opísať zrozumiteľne a dať motivačný a ucelený príbeh.

https://www.instagram.com/p/ByaX17AINiC/

Čo by mali ženy robiť pre svoje zdravie?

Všetko, čo sa dá. Viem, že času je málo, že riešime deti, rodiny, rodičov, prácu… Ako ľudia toho máme my ženy ako matky, manželky, kolegyne veľmi veľa. Ale nemali by sme zabúdať na seba. Mali by sme pravidelne chodiť k lekárom a naučiť sa robiť si radosť. Skočiť ku kozmetičke, kaderníčke, s kamarátkami na kávičku. Ukradnúť si z času, ktorý dávame niekam a niekomu, a mať ho pre seba. Je to aj pre našu fyzickú schránku, aj pre našu dušu.

Prečítajte si aj náš článok: Akčná Malta bola jedinečná. Zažite pobyt tento rok s nami

Robíte to aj vy?

Samozrejme, že to robím. Preto som taká vysmiata :)

Pokiaľ vás zaujíma zdravie, sledujte aj náš event Pre zdravie ženy, ktorý sa v októbri uskutoční v Košiciach.

https://www.instagram.com/p/BwjsLNLHq1Z/

žiadne príspevky na zobrazenie