Ružový pochod za zdravé prsia mal úspech, zúčastnilo sa ho viac než 4-tisíc ľudí

0
Ružový pochod za zdravé prsia mal úspech, zúčastnilo sa ho viac než 4-tisíc ľudí
AVON Pochod_2019.

Každá žena je nenahraditeľná a opäť to dokázalo aj každoročné podujatie, Avon Pochod za zdravé prsia. Viac než 4-tisíc zúčastnených tak dalo najavo, že zdravie je nadovšetko.

Bratislava bola už tradične dejiskom obľúbeného charitatívneho Avon Pochodu za zdravé prsia, ktorý je výnimočný hneď z viacerých dôvodov. Prvým z nich sú silné a inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka alebo s ňou zápasia. Druhým, že aj napriek myšlienke podujatia zameranej na boj proti náročnej chorobe sa celý deň nesie v skvelej atmosfére. Inak tomu nebolo ani 8. júna.

Pochod sa tento rok niesol v duchu motta „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“ a taktiež upozorňoval na dôležitosť prevencie a šírenie osvety. Tričká za zdravé prsia 2019 mali obrovský úspech, čo AVON nesmierne teší, pretože práve ich kúpou prejavili ženy i muži ochotu pomáhať. Vyjadrili, že im zdravie seba a svojich blízkych nie je ľahostajné. Spolu bolo pochodujúcich viac ako 4-tisíc. Spoločnosť tak tento rok odovzdala šek vo výške 25 553 eur občianskemu združeniu Zdravá žena.

AVON Pochod_2019.

Vznik projektu

Od vzniku projektu v roku 1998 sa podarilo Avonu odovzdať už viac ako 1,43 milióna eur a naďalej v tejto iniciatíve pokračuje. V rámci kampane #stand4her pokračuje v pomoci a fandení ženám. Zároveň spoločnosť vyjadrila prísľub na nasledujúcich desať rokov, počas ktorých chcú pozitívne ovplyvniť životy 100 miliónov žien na celom svete. 11. ročník Avon Pochodu bol významným krokom na tejto ceste pomoci v boji za zdravé prsia.

Okrem výťažku z predaja Tričiek sa podarilo vyzbierať peniaze na dobročinné účely aj prostredníctvom spoluprác s La Donuteria a IPP Parking. Chuť na sladké sa prepojila s chuťou pomáhať, pretože z každého jedného ružového donutu putovalo 1 euro pre OZ Zdravá žena. Všetci, ktorí prišli na podujatie autom, mali zvýhodnené parkovanie a celá vyzbieraná suma bola venovaná na boj za zdravé prsia.

AVON Pochod_2019.

Pochod na Bratislavskom hrade

Po tretíkrát sa Avon Pochod uskutočnil na východnej terase Bratislavského hradu. V krásnom prostredí, pod korunami stromov si všetky vekové generácie užili nabitý program. Návštevníci mali možnosť vypočuť si v rámci Walk talk show zaujímavé rozhovory so známymi osobnosťami, odborníkmi, influencermi a inšpiratívnymi ženami, ktoré vyhrali boj s rakovinou prsníka. O hudobné vstupy sa postarali Desmod, S Hudbou Vesmírnou, Puding Pani Elvisovej či Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné. V celodennom programe nechýbala ani symbolická ružová prechádzka Starým Mestom. Pochodujúci dav sprevádzala skupina Campana Batucada so svojou jedinečnou bubnovou show. Okrem toho si fanúšikovia mohli odniesť podpisy svojich obľúbencov z autogramiády známych osobností podporujúcich Avon Pochod.

AVON Pochod_2019.

„Veríme, že spoločne nájdeme silu zvíťaziť a silu žiť. Nevzdávajte sa. Musíte veriť. A musíte veriť svojmu telu. Musíte bojovať, pretože každá z vás je pre niekoho dôležitá. Každá z vás je nenahraditeľná,“ týmito silnými a emotívnymi slovami moderátora Michala Saba sa začal citlivý akt spolupatričnosti sprevádzaný piesňou od Simy Martausovej „Nenahraditeľná“.

Myšlienku projektu za zdravé prsia pravidelne podporujú ambasádori projektu Avon za zdravé prsia. Na podujatie prišli osobnosti ako Kvetka Horváthová, Zlatica Puškárová, Maroš Kramár, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Overweter Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Soňa Skoncová, Dano Heriban či Karin Haydu.

AVON Pochod_2019.

Avon Pochod za zdravé prsia

Spoločnosť Avon Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 19 rokov v rámci projektu Avon za zdravé prsia. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom pochodu za zdravé prsia. Cieľom charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o ochorení a podpora výskumu. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,4 milióna eur, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

AVON Pochod_2019.

žiadne príspevky na zobrazenie