Láska je krásna, ale ste šťastná aj sama? Tipy, ako na to

0
Láska je krásna, ale ste šťastná aj sama? Tipy, ako na to
unsplash.com

Akokoľvek kruto to vyznie, spoliehajte sa v živote iba na seba. Nezverujte svoje šťastie do rúk niekomu inému. To je veľká chyba. Čo by sa s vami stalo, keby tá osoba zrazu zmizla? Áno, viem. Samota dokáže byť skľučujúca, no človek si ju dokáže časom užívať. Ak by ste sa chystali vstúpiť do nového vzťahu, uistite sa, či dokážete samú seba robiť šťastnou. Keď ste ešte neprišli, ako na to, prečítajte si nasledujúce tipy.

Je rozdiel medzi „byť sama“ a samotou

To, že momentálne nie ste vo vzťahu neznamená nič zlé. Možnože sa nemáte s kým túliť večer pri filme, ale ani to vám nezaručuje pocit šťastia. Mohli by ste sa ocitnúť v partnerstve, v ktorom by ste sa cítili sama. Bola by síce fyzicky pri vás vaša polovička, ale otázka znie: Je tu naozaj pre vás? Ak to vo vzťahu neklape, cítime sa byť viac osamotení ako keby sme boli single. Teraz sa zamyslite, čo viac sa vám naozaj oplatí.

Zdroj: Unsplash.com

Neporovnávajte sa

Vôbec sa nemusíte zaoberať tým, ako sú na tom iní ľudia vo vašom veku. Niektorí už možno majú deti, odsťahovali sa od rodičov, mali svadbu…a čo? Nemusíte spĺňať žiadne „štandardy“, ktoré kolujú naprieč spoločnosťou. Je to iba o tom, ako sa cítite vy. Nemusíte mať ani desiatky kamarátov, nemusíte počúvať problémy každého jedného. Nemusíte mať na krku chlapa, ktorého treba viesť za ručičku, len aby ste podľa stigmy neskončili ako „stará dievka„. Prioritou ste vy a vaše šťastie. Myslíte si, že také niečo by ste našli v skupinke osôb, ktorá na vás stále hádže svoje problémy? Alebo u partnera, ktorý si nevie ani spárovať ponožky?

Zdroj: Unsplash.com

Vytiahnite samú seba na rande

Urobte niečo, po čom ste vždy túžili. Skúšajte nové veci, navštevujte kurzy, workshopy, a to úplne sama. Pýtate sa prečo? Lebo vďaka tomu, sa budete spoliehať iba sama na seba a teda, svoje šťastie bude držať len vo svojich rukách. Keby ste to nechali na niekoho iného, uvedomte si, akú moc by mal nad vami. Ale keď budete za to sama zodpovedná, časom si môžete nájsť partnera, s ktorým budete na rovnakej vlne.

Zdroj: Unsplash.com

Vykašlite sa na sociálne siete

Aj vám sa zdá, že Instagram nie je už o ničom inom ako reklamách a príliš dlhých vyznaniach lásky? Nesledujte to. Ak by ste zbadali, ako sa dvaja ľúbia na jednej fotke a zosmutneli by ste, uvedomte si, že neviete, čo sa deje za zatvorenými dverami. Sociálne siete sú často iba ilúziou, ktorá v konečnom dôsledku nemá s realitou nič spoločné. Samozrejme, nemusí to tak byť v každých prípadoch.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie