Túto jednu vec o vzťahoch by si ľudia želali vedieť skôr

0
Túto jednu vec o vzťahoch by si ľudia želali vedieť skôr
Photo by Vera Arsic from Pexels

Keď sa pozrieme späť na svoj už prežitý život, existujú určité lekcie, ktoré by sme si všetci želali, aby sme sa ich naučili už dávnejšie. Je jedna dôležitá vec, ktorú si najčastejšie ľudia želajú, aby ju vedeli skôr. 

Keby sme si mali napisať zoznam vecí, ktoré najviac ľutujeme, boli by medzi nimi asi tieto: mohli by sme byť voči sebe menej kritickí, riskovať viac, tráviť viac času so svojimi blízkymi, kým nebude neskoro, alebo hovoriť svoje najhlbšie myšlienky bez strachu z následkov.

Preto sa nedávno portál Reddit pokúsil identifikovať jednu vec, ktorú by si väčšina ľudí priala objaviť skôr.

Akú lekciu si sa naučil v živote príliš neskoro?“ pýtal sa portál. Najlepšia odpoveď získala len 41 dní po uverejnení otázky neuveriteľných 41 000 hlasov.

Stálo tam: „Byť sám je menej osamelý pocit ako byť ženatý s nesprávnou osobou.“

Zdá sa, že táto správa vo fóre značne zarezonovala, pretože ľudia zdieľali príbehy o svojich vlastných nešťastných vzťahoch, minulých i súčasných. Mnohí hovorili o tom, že videli svojich rodičov, ako zápasia s manželstvami bez lásky, a aký to malo vplyv na celú rodinu.

Jeden diskutujúci, ktorý v súčasnosti prechádza bolestivým rozvodom, vyjadril, že pochyboval o svojom rozhodnutí, kým neuvidel príspevok. „Možno to znie hlúpo, ale v skutočnosti ma to rozplakalo,“ napísal. „Naozaj som si to teraz potreboval prečítať. Ďakujem.“

unsplash.com

Šťastie v manželstve je najpodstatnejšie

Štúdie ukázali, že šťastie človeka v manželstve má obrovský vplyv na celkovú trajektóriu šťastia v jeho živote. To potvrdzuje názor, že manželstvo bez lásky alebo nesúladu je horšie ako byť sám. Ako vysvetľuje jeden článok publikovaný v časopise Journal of Marriage and Family, napriek tomu, že ľudia spájajú manželstvo s vyšším stupňom celkového šťastia, „nedávne dôkazy naznačujú, že manželstvo nie je prospešné pre všetkých manželov, pokiaľ ide o zdravie a pohodu“.

Druhá štúdia publikovaná v časopise Journal of Family Psychology ukazuje, že zhruba 20 percent ženatých ľudí (respondentov) bolo v priebehu času nespokojných so svojimi vzťahmi – a to sú len vzťahy, v ktorých ľudia zostávajú. Podľa Americkej psychologickej asociácie až 40 až 50 percent amerických manželstiev končí rozvodom, pričom v ich nasledujúcich manželstvách je ešte vyššia rozvodovosť.

Kedy treba za manželstvo bojovať

Napriek tomu existuje dôvod na optimizmus, pokiaľ ide o manželstvo, ak vezmete do úvahy ostatných 80 percent šťastne ženatých jednotlivcov. Áno, rozvodovosť môže byť štatisticky vysoká a niektoré páry môžu v tichosti bojovať prostredníctvom nešťastných zväzkov, ale väčšina ľudí, ktorí zostanú manželia, je za to šťastnejšia.

„Šťastie človeka v manželstve má obrovský vplyv na celkovú trajektóriu šťastia v jeho živote.“

Je na vás a vašom partnerovi, aby ste sa pozreli na váš vzťah a zistili, či vás vaše manželstvo udržiava v pohode alebo vás vyčerpáva a či je vaše manželstvo hodné boja. A ak chcete získať ďalšie poznatky o vzťahoch, pozrite sa na týchto 7 nevyhnutných zručností na udržanie vzťahu.

Zdroj: bestlifeonline.com, pexels.com

žiadne príspevky na zobrazenie