Lili bloguje o cestovaní s deťmi: Výlety a tvorba netradičných trás sú moje naj témy

0
Lili bloguje o cestovaní s deťmi: Výlety a tvorba netradičných trás sú moje naj témy
Lili improvizuje bloguje o výletoch sa deťmi

Ľudmila „Lili“ Cuperová je Slovenka, ktorá niekoľko rokov žila v Paríži, no presťahovala sa späť do rodnej krajiny. Vďaka vlastnej šikovnosti tvorí detských sprievodcov rôznych európskych miest, pričom po novom nezabudla ani na Bratislavu.

Aj Lili sa stáva súčasťou seriálu, ktorý sa volá „Známa neznáma“. V ňom kladieme slovenským blogerkám rovnaké otázky, no zakaždým sa dočkáme iných, jedinečných odpovedí a názorov. Lili do seriálu nominovala blogerka Karimatka:

Prečítajte si aj: Dominika z blogu Karimatka: Vraj sa dá žiť plnohodnotne aj bez Instagramu, ale teraz je to najlepšia platforma

https://www.instagram.com/p/CED60WNqLNI/

Ako si sa dostala k blogovaniu?

Posledné štyri roky sme žili v Paríži a kým sa nezačala pandémia, veľa sme ako rodina cestovali po okolitých európskych štátoch a zaujímavých mestách. V tom čase som sa snažila nájsť pre deti vhodného detského sprievodcu, podľa ktorého by si deti dané mesto naštudovali, vopred sa tešili, čo uvidia, a následne si aj niečo zapamätali.

Žiadnu sprievodcovskú knižku, ktorá by vyhovovala mojim predstavám, som nenašla a tak som ich začala písať sama. S písaním interaktívnych detských sprievodcov začalo i moje blogovanie.

O čom si písala?

Písala som o Paríži, v ktorom sme žili, ale aj o rôznych iných miestach, ktoré sú zaujímavé na výlety s deťmi.

Jarný parížsky lockdown, ktorý sme absolvovali s deťmi zavretí v byte, spôsobil, že sa môj obsah rozšíril o rôzne tipy na aktivity a detské experimenty. A tak sa z cestovateľského blogu stal mama-blog.

https://www.instagram.com/p/CN7gtWeADLg/


Využívaš blog aj sociálne siete? Čo preferuješ a prečo?

Myslím, že jedno s druhým veľmi úzko súvisí. Aby sa moje články na blogu dostali k svojim čitateľom, potrebujem ich niekde odprezentovať a na to slúžia práve sociálne siete. Veľmi rada píšem rozsiahlejšie články, ktoré popisujú nejakú tému od A do Z a sú aj s konkrétnymi video-ukážkami.

Napríklad takou témou boli moje tipy a rady pre výlet s deťmi do Disneyladu, kde sa naša rodina už cítila ako doma. Na druhej strane ma stále viac baví spontánna prezentácia zážitkov, výletov a myšlienok, pre ktoré sú ideálne práve sociálne siete.

Prečítajte si aj: Simona alias blogerka Cisárove nové šaty: Byť dobre oblečený sa dá aj bez fast fashion


Čomu sa v rámci blogovania venuješ najradšej?

Myslím si, že som veľmi kreatívna osôbka a aj keď občas napíšem článok o originálnom dekorovaní detskej izby do štýlu Harryho Pottera, o online narodeninách alebo odporúčam nejaký recept či detský experiment, mojou vášňou ostáva cestovanie.

Výlety s deťmi a tvorba netradičných trás, na ktorých deti niečo hľadajú a spoznávajú, sú určite moje najobľúbenejšie témy.

https://www.instagram.com/p/CMurCxmrmbU/


Je podľa teba nutné mať Instagram?

Veľmi závisí, akú cieľovú skupinu človek svojím blogom oslovuje. Mojou cieľovou skupinou sú rodiny s deťmi a preto mať profil na Instagrame a Facebooku je priam nutnosťou. Navyše ma baví objavovanie ich neustále sa vylepšených funkcií aj pasovanie sa s meniacimi sa podmienkami.


Aké otázky v rozhovoroch nemáš rada?

Mám byť úprimná? Asi by som priamo neodpovedala na otázku ohľadne mojich kilogramov, ktoré mi počas nášho pobytu v Paríži neúnosne stúpli.

Pozrite si tiež: Blogerka Lucididit o svojej práci: Bloger bez Instagramu je ako modelka bez booku

O akých témach sa v súčasnosti hovorí málo, no sú podľa teba dôležité?

Myslím, že o vzdelávaní. Tým, že naše deti študovali na bilingválnej medzinárodnej škole, viem porovnať spôsob výučby podľa Cambridge curiculum či francúzskeho národného systému, ktoré na rozdiel od nášho prirodzene vedú deti ku kritickému mysleniu. Mám pocit, že budúcnosť je v našich deťoch a preto je táto téma veľmi dôležitá pre nás všetkých.

https://www.instagram.com/p/COqD7lmgJD5/


Aký je tvoj time management? Čo by si na ňom zmenila?

V súčasnosti je veľmi zlý. Chcem v ňom zmeniť množstvo vecí, ale asi najviac sa budem snažiť presne si naplánovať čas na šport, ktorému sa chcem v budúcnosti venovať pravidelne.


Čo o tebe vie len málo ľudí?

Myslím, že ľudia ma považujú za veľkého extroverta, ale pritom sa cítim v nových situáciách veľmi nesmelo až introvertne.

Prečítajte si: Andrea z blogu Zápisník zubárky: Po vlastnej skúsenosti dbám na to, aby sa pacienti u mňa cítili pohodlne

Ktorý svoj blog/post na sociálnych sieťach považuješ za najlepší, resp.
 si naň najviac hrdá?

Myslím, že moja osobná predstavovačka pri príležitosti dosiahnutia 2 000 sledovateľov na Instagrame bola veľkým krokom mimo mojej komfortnej zóny a možno aj preto tento post považujem za jeden z najspontánnejších a najlepších.

https://www.instagram.com/p/CMeFje7rFVp/


Aký bloger ťa inšpiruje?

@milanbezmapy

https://www.instagram.com/p/CO20NeXLWV0/


Aké témy ťa najviac zaujímajú?

Určite témy o cestovaní a témy súvisiace s deťmi.

https://www.instagram.com/p/COxOlzSLIAy/


Ktoré 3 profily by si odporúčala sledovať našim čitateľkám?

Sledujem množstvo mama blogov a keďže sa neviem rozhodnúť len pre tri, vyberám radšej moje obľúbené blogy o cestovaní:
@thesikls

https://www.instagram.com/p/COqeqfvh6oR/

@uzsmetam

https://www.instagram.com/p/COLNhLzLE6_/

@malivyletnici

https://www.instagram.com/p/COsxJvIrwHO/


Čo by si poradila svojmu o 10 rokov mladšiemu ja?

Založ si instagramový profil hneď, ako sa o ňom dozvieš a nerieš, či sú tvoje posty dosť profesionálne a dokonalé na publikovanie.


Akú ďalšiu blogerku navrhuješ do série rozhovorov „Známa neznáma“ a 
prečo?

Odporúčam maminu z profilu @familyvano. Jej posty sú plné humoru a ich články okrem toho, že informujú o zaujímavých miestach, sa čítajú s veľkou ľahkosťou.

https://www.instagram.com/p/CN8MohQL7HN/

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu