Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ ŽENY INSTAGRAM ROZHOVORY

Simona alias blogerka Cisárove nové šaty: Byť dobre oblečený sa dá aj bez fast fashion

Zdieľať
Simona je známa ako blogerka Cisárove nové šaty

Simona Milková začala blogovať ešte v čase, kedy sa táto forma komunikácie u nás ešte len rozbiehala. Stojí za projektom Cisárove nové šaty a svojim followerom ukazuje svet stylingu a módy.

Aj vďaka jej otvorenosti a priamosti sme sa rozhodli, že ju zapojíme do nášho nového seriálu, ktorý sa volá „Známa neznáma“. V ňom kladieme slovenským blogerkám rovnaké otázky, no zakaždým sa dočkáme iných, jedinečných odpovedí a názorov:

Ako si sa dostala k blogovaniu?

K blogovaniu som sa dostala v roku 2010, kedy sa blogová scéna na Slovensku len začínala. Móda ma bavila od malička a páčil sa mi tento spôsob ako si archivovať svoje outfity, myšlienky, inšpiráciu a byť kreatívna len tak pre seba a zároveň sa o to aj podeliť.

Využívaš blog aj sociálne siete? Čo preferuješ a prečo?

Momentálne môj blog zaspal. Nemám pocit, že by ľudia dnes ešte blogy čítali. A úprimne, môj časový fond sa veľmi skresal, odkedy som mama. Sociálnym sieťam venujem veľa času (je to čiastočne aj náplňou mojej práce), rozvíjam svoje projekty a tak mi už moc času na blog ani nezostáva. Ak aj nejaký zostane, tak ho radšej miniem na nejakú fyzickú aktivitu ako box, tanec, prechádzky alebo knihy. Sociálne siete sú adresnejšie aj „modernejšie“, no zároveň sú aj rýchlejšie a teda aj neskutočný žrút času.

Čomu sa v rámci blogovania venuješ najradšej?

Keď som blogovala, tak fotka ma zaujímala vždy viac ako siahodlhé texty. Myslím, že pri fashion je to pochopiteľné. Už dlhšiu dobu sa snažím ľuďom ukázať, že byť dobre oblečený či mať svoj štýl dokonca aj byť trendy sa dá aj bez fast fashion a nakupovania nového oblečenia. Som totiž veľký fanúšik sekáčov a celkovo ekologického zmýšľania.

Je podľa teba nutné mať Instagram?

Ak chce človek svetu niečo povedať, bude to jednoduchšie, ak ho má.

Aké otázky v rozhovoroch nemáš rada?

Nemám rada klišé. Ale otázky mi nevadia. Otázky sú vždy fajn.

Prečítaj si aj: Markéta Derdáková vlastní biofarmu a cestuje po svete. Z Grónska sa takmer nevrátila

O akých témach sa v súčasnosti hovorí málo, no sú podľa teba dôležité?

Niekedy mám pocit, že sa hovorí až moc. Ale málo sa počúva, uvedomuje a robí to, o čom sa toľko hovorí. Ale asi ekológia je stále to, o čom sa málo hovorí a koná na to, v akej situácii sa nachádzame.

Aký je tvoj time management? Čo by si na ňom zmenila?

Moj time management prechádza už štvrtý rok veľkými zmenami a ešte stále sa neutriasol tak, aby som bola spokojná. Prešla som totiž z fázy, kedy som pracovala v čase 8:00-18:00, cez fázu, kedy som nárazovo makala tri mesiace 12-14 hodín až po materskú, kedy som pracovala doma alebo nepracovala vôbec a venovala sa iba synovi. Počas materskej som sa však naučila organizovať si deň a prácu sama. Odvtedy som na voľnej nohe a každý deň teda vyzerá úplne inak. Túto voľnosť si veľmi užívam, ale platím za ňu aj veľkú daň.

Čo o tebe vie len málo ľudí?

To, že som veľmi emotívna. Rýchlo sa nadchnem, ale aj nahnevám. Nikdy sa však nehnevám dlho. Som celkom naivná. Mám strach z výšok a nemusím ani malý priestor. Pavúky už vôbec. Keď som bola malá, pichla som si nôž do oka. Som organizovaná panna, ale nedokážem ušetriť peniaze.

Ktorý svoj blog/post na sociálnych sieťach, považuješ za najlepší, resp. si naň najviac hrdá?

Blog/post na sociálnych sieťach by som asi neradila do kategórie, na ktoré som hrdá. Ale hrdá som na každého followera, ktorého som inšpirovala k nejakému dobrému činu, zmene správania či myslenia.

Aký bloger ťa inšpiruje?

Mám veľa priateľov (skôr instagramerov), ktorí ma inšpirujú každý deň. Pracovne aj osobne. Vieme diskutovať a nájsť kompromis, aj keď sme všetcia úplne iní. Je ich naozaj veľa a nechcem vybrať iba jedného.

Aké témy ťa najviac zaujímajú?

Fashion & ekológia.

Ktoré 3 profily by si odporúčala sledovať našim čitateľkám?

Natália Pažická, Wacasamaha, Alexisforeman.

#

#

#

 

Čo by si poradila svojmu o 10 rokov mladšiemu ja?

Aby sa viac počúvalo a nebálo sa skočiť (za tým, čo ho baví).

Akú ďalšiu blogerku navrhuješ do série rozhovorov „Známa neznáma“ a prečo?

Natalia Pažická, lebo má čo povedať. A to, čo robí, robí dobre.

 

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár