Malta je ostrov tisícich farieb aj vďaka nesmrteľnému Pepkovi námorníkovi

0
Malta je ostrov tisícich farieb aj vďaka nesmrteľnému Pepkovi námorníkovi
Dedina Pepka námorníka na Malte.

Malta, Comino a Gozo je krásne súostrovie, ktoré každoročne láka množstvo turistov. Aj akčné ženy sa ním nechali nalákať a týždeň strávili na Malte učením sa angličtiny aj cestovaním.

Jedným z miest, ktoré sme navštívili, bola dedinka Pepka námorníka. V angličtine aj na oficiálnych letákoch a na internete sa volá Popeye Village. Aj keď ju nepozná príliš veľa ľudí, je to úžasné miesto, ktoré treba navštíviť.

Ostrov aj napriek tomu, že celosvetovo známa vtipná muzikálová filmová verzia z roku 1979 filmu o Pepkovi námorníkovi vznikla práve tu, ťaží z jej slávy len veľmi málo. A preto je škoda nespoznať miesto, kde sa Pepek, alias Robin Williams vylodil, žil aj spoznal milovanú Olivu Oyleovú.

https://www.instagram.com/p/BqFXfKgg_QO/

Natáčanie spomínaného filmu s originálnym názvom Popeye sa odohrávalo v Popeye Village na Malte. Aj dnes, po rokoch od natáčania, je dedina úžasne zachovaná. Farebné strechy domov, aké inde neuvidíš, krásna zátoka s plážou aj uličky sú nesmierne lákavé nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Dedina Pepka námorníka na Malte.
Dedina Pepka námorníka na Malte.

Cena vstupného je iba 15 eur, čo dokáže človeku vyraziť dych hneď na začiatku. V tejto sume sa totiž ukrýva nielen vstup, ale aj pohľadnica, uvítací nápoj, plavba loďou po zálive a celodenný vstup na spomínanú pláž aj s vlastným ležadlom a slnečníkom. Je to skrátka ponuka, ktorá sa nemôže odmietnuť.

Ako strávili akčné ženy týždeň na Malte, si môžete prečítať tu.

Dedina Pepka námorníka na Malte.Dedina Pepka námorníka na Malte.Každému, kto sa na Maltu vyberie, odporúčame toto miesto navštíviť. Určite si sem naplánujte celodenný výlet, pretože sa oplatí. Zároveň tu môžete stretnúť aj postavy prezlečené za Pepka a Olivu, s ktorými sa dá odfotiť. Nevyužiť to by bol hriech.

Tak čo, milé akčné dámy, vyberiete sa o rok na tento úžasný výlet s nami?

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu