Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ ŽENY BIZNIS BLOG MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ RODOVA ROVNOSŤ

Na ktorom mieste sa ocitlo Slovensko v rebríčku krajín s najlepším pracovným prostredím pre ženy?

REDAKCIA
Zdieľať
Niekedy mňže byť náročné byť pracujúcou ženou, od rozdielov v mzdách po diskrimináciu na pracovisku a prekážok v postupe po kariérnom rebríčku.
To, že ženy častokrát nepociťujú ocenenie alebo sa stretávajú s tým, že nadriadení nie sú schopní umožniť im napredovať v kariére, môže mať negatívny dopad na angažovanosť žien vo firmách. A to má priamy dopad na celú spoločnosť.
Situácia sa však v jednotlivých krajinách líši, takže kde vo svete je najlepšie byť pracujúcou ženou? A ako je na tom Slovensko v porovnaní s krajinami po celom svete?
Portál SmartSurvey zostavil rebríček krajín na základe mnohých faktorov, ako sú napríklad rozdiely v odmeňovaní žien a mužov, koľko žien je súčasťou celkovej pracovnej sily a na vedúcich pozíciách. A tu je výsledok:

Slovensko je pre ženy v zamestnaní 10. najlepším miestom na svete

Výskum SmartSurvey, ktorý odhaľuje najlepšie miesta pre ženy na prácu, napríklad zistil, že číslo jedna v rebríčku najideálnejších krajín pre pracujúce ženy je Nórsko. A Mexiko získalo najnižšie bodové skóre.

10 najlepších krajín na svete pre ženy v zamestnaní:

 1. Nórsko
 2. Dánsko
 3. Fínsko
 4. Nový Zéland
 5. Švédsko
 6. Portugalsko
 7. Francúzsko
 8. Kanada
 9. Grécko
 10. Slovensko

Zaujímavé je, že sedem z desiatich najlepších krajín je v Európe, a to Dánsko, Fínsko, Švédsko, Portugalsko, Francúzsko, Grécko a Slovensko Vďaka čomu možno skonštatovať, že krajiny v Európe sú skvelým miestom pre ženy v práci.

Štyri z piatich najlepších krajín pre pracujúce ženy sú severské krajiny: Nórsko, Dánsko, Fínsko a Švédsko!

Česká republika je na 15. mieste.

Slovensko zabodovalo najviac v kategórii priemerný počet týždňov materskej či rodičovskej dovolenky, čo sme mali najviac z celej tabuľky, 164 týždňov. Taktiež celkové percento zamestnaných žien bolo dosť vysoké, 45.38%, teda takmer polovica z celej populácie.

Najnižšie hodnotené krajiny v zamestnaní pre ženy:

 1. Mexiko
 2. Južná Kórea
 3. Poľsko
 4. Columbia
 5. Japonsko
 6. Taliansko
 7. Izrael
 8. Rakúsko
 9. Čile
 10. Spojené štáty

Tri z najhorších krajín sú v Južnej Amerike: Mexiko, Kolumbia a Čile. Sú to tri z najhorších miest na svete pre ženy v zamestnaní.
USA majú síce najvyšší hrubý domáci produkt na svete, sú však jednou z najhorších krajín na svete pre ženy v podnikaní.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

 • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X