Najlepší obranný štít vašich detí, ktorý túto sezónu letí

Čistota a hygiena detského oblečenia je oveľa dôležitejšia ako u dospelých ľudí, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Deti si svoju imunitu a obranyschopnosť organizmu v mladom veku ešte len budujú, pokožka je veľmi citlivá a telo vystavené možným poraneniam i kontaktom s neznámymi látkami a povrchmi. Čisté a kvalitné oblečenie je v týchto situáciách veľmi nápomocné a dôležité.

Čisté a kvalitné oblečenie

Čisté, pravidelne a šetrnými pracími cyklami prané detské oblečenie je ako ten najlepší obranný štít.  Chráni dieťa pred odreninami, slnkom, špinou a baktériami. Každé jedno namáčanie v pracom prostriedku a sušenie však tieto funkcie znižuje a mení kvalitu vlákien textílie, čím sa pôvodný stav oblečenia zo dňa na deň zhoršuje. A pritom vôbec nemusí, ak sa u vás doma nachádza multifunkčná práčka so sušičkou a viete, ako v nej toto oblečenie správne prať.

Tipy, ako udržať často prané detské oblečenie v dobrom stave

Všeobecné odporúčania pre pranie detského oblečenia nie sú vôbec zložité, no určite si vyžaduje ich osvojenie určitú prax a skúsenosti. Aby ste ale pri takýchto „experimentoch“ neprišli o značnú časť detského šatníka, ktorého zariadenie nie je vôbec žiadna lacná záležitosť, zoznámte sa so všeobecnými odporúčaniami, ktoré by vám mohli pomôcť.

Po prvé by ste si mali pamätať, že detské oblečenie by sa malo prať oddelene od toho, ktoré je určené pre dospelých. Tiež potrebujete vedieť, že:

  • oblečenie by sa malo triediť na biele a farebné;
  • je nutné pri praní brať do úvahy typ a textúru látok;
  • veci by si mali prejsť celým pracím cyklom, nie čiastočne;
  • pred praním je lepšie odstrániť z odevov zvyšky potravy, výkaly a silnú kontamináciu;
  • bielizeň by sa mala sušiť na dobre vetranom mieste, najlepšie na balkóne, vonku alebo v práčke so sušičkou.
  • silné pracie prostriedky a aviváže nie sú vždy pri praní detského oblečenia vhodné.

Takto z oblečenia bezpečne a šetrne odstránite všetky nečistoty, zachováte jeho pôvodnú farbu, tvar a odev nebude spôsobovať deťom žiadne problémy a diskomfort. Navyše, správne pranie, založené  na týchto pravidlách, zabraňuje rozvoju alergických reakcií na tele dieťaťa.

Prečítajte si: Tipy na použitie sódy bikarbóny v domácnosti

Investujte do kvalitnej práčky

Aby ste nemuseli experimentovať a myslieť pri každom praní na dôležité opatrenia, teplotu vody, správne dávkovanie pracieho prostriedku a sušenie, skúste túto situáciu vyriešiť inak. Výber novej práčky s množstvom špeciálnych funkcií by vám mohol celý tento zdĺhavý a náročný proces uľahčiť.

Moderné práčky dnes predsa perú naozaj kvalitne, rýchlo a pri minimálnej spotrebe energie či pracieho prášku. Veľmi dobre urobíte, ak si vyberiete nielen zariadenie s funkciou zabudovaného sušenia, ale aj naparovania.

Para dokáže šetrne odstrániť z oblečenia nielen nečistoty, ale aj baktérie a vírusy, ktoré sú pre naše zdravie v dnešnom svete veľkou hrozbou. Vybrať si môžete aj model, kde do rozbehnutého cyklu prania vložíte zabudnutý kus odevu, prípadne práčku, ktorú môžete spustiť z pohodlia svojho mobilu.

Možností je naozaj veľa, tak si na Okay.sk vyberte tú, ktorá vám pomôže v rýchlom a jednoduchom plnení tohto cieľa.

Zdroj obrázkov:

Sopotnicki / Shutterstock.com

Africa Studio / Shutterstock.com