NAČÍTAVAM

Type to search

BIZNIS INŠPIRÁCIE KARIÉRA MAGAZÍN ODPORÚČANÉ PRÁCA

Najlepšie kariérne rady z roku 2017

Martina Novotná
Share
kariéra, rady, ruky, internet

Rok 2017 sa skončil. Stihli ste sa už zamyslieť nad uplynulým rokom? Čo nám priniesol v práci a čo by sme rady vylepšili v tom budúcom?

Rok sme úspešne uzavreli a práve teraz je možno ideálny čas na bilancovanie starého roka a uvažovanie nad tým, čo by sme rady zmenili v novom roku. Business Insider uverejnil rozhovory s mnohými úspešnými ľuďmi o ich pracovných skúsenostiach a kariérnych radách. Nižšie uvádzame niektoré tipy z roku 2017, ktoré sa opakujú a pokladáme ich za mimoriadne dôležité.

A post shared by Julie Zhuo (@joulee) on

Zdroj: Instagram. Foto: Julie Zhuo s manželom

Nakladajte s časom efektívne

Podľa Julie Zhuo to znamená napríklad sústrediť sa pri pracovných stretnutiach presne na to, čo chceme dosiahnuť na každom z nich. “Na každé stretnutie idem s myšlienkou toho, čo chcem urobiť alebo povedať,” povedala. “To je oveľa, oveľa jednoduchšie, keď máte denne množstvo rôznorodých stretnutí a úloh. Sústrediť sa v danom momente poctivo na prítomný cieľ.

#DidYouKnow: @BurgerKing's CEO, Daniel Schwartz is 33 years old?! He's not the only "whiz kid" at the company. CFO Joshua Kobza is only 28, & analysts on the company's quarterly earnings is ran by Sami Siddiqui, Burger King's head of investor relations, who is 29! By comparison, the average age of CEOs in the S&P 500 is 57. The youngest being Facebook's Mark Zuckerberg at 30 and the oldest is Berkshire Hathaway's Warren Buffett at 84, according to data from S&P Capital IQ. BK seems to be keeping it young! -@iamReGGo #DanielSchwartz #BurgerKing #CEO #CFO #FastFood #BKWhooper #Whooper #FaceBook #News #InstaNEWS #Houston #StyleMagazine #HoustonStyleMagazine #HoustonStyle #NEW #HSMNews #CNN #ABC #FOX #HOUNews #WorldNews #World #TeamStyleMag #Style25 #JoshuaKobza

A post shared by Houston Style Magazine™ (@stylemagazine) on

Zdroj: Instagram. Foto: Daniel Schwartz

Zostaňe pokorná a tvrdo pracujte

Daniel Schwartz, CEO spoločnosti Burger King hovorí, že vždy preveruje kandidátov na prácu s jednou a tou istou nepríjemnou otázkou. Chce, pravdaže, aby k nemu boli úprimní a vyjadrili sa autenticky, podľa svojich hodnôt. “Jedna otázka, ktorú sa pýtam, znie: Si múdry alebo tvrdo pracuješ? Schwartzova odpoveď znie: “Chcete ľudí, čo tvrdo pracujú. Boli by ste prekvapení, koľko ľudí mi hovorí, že nemusia tvrdo pracovať, lebo sú múdri. Pokora je dôležitá. ”

Zdroj: Instagram. Foto: Reid Hoffman

Úspech je o ľuďoch – nie o plánoch

Plány vás môžu posúvať ďalej, ale ak chcete skutočne nakopnúť svoju kariéru či biznis o veľký krok vpred, budete potrebovať pomoc od iných ľudí. To je niečo, čo sa spoluzakladateľ LinkedIn a investor Reid Hoffman naučil z prvej ruky. V rozhovore pre Business Insider hovorí, že úspech tkvie v umení vybudovať si čo najsilnejšiu sieť kontaktov, pretože to je tá vec, ktorá vás najviac katapultuje, keď to budete potrebovať. Ďalej uvádza, že úspech je rovnako tvrdá práca a neustále učenie sa.

Zdroj: Instagram. Foto: Tim Ferriss

Kľúčový je tréning

Úspech nie je o snívaní, ale o práci. Prácu Tim Ferriss prirovnáva k športu. V rozhovore pre Business Insider hovorí, že “Ide o prax a skúšanie zručností, ktoré chcete mať ako spoľahlivý nástroj v momente, keď ich budete potrebovať. Je to ako pri športe. Nemôžete čítať knihu o futbale a potom ísť na majstrovstvá sveta.” Dodáva, že sa inšpiruje tiež citáciou od starovekého gréckeho básnika Archilocha: “Nenapĺňame úroveň našich očakávaní, padáme na úroveň nášho tréningu.”

Zdroj: Instagram. Foto: Barbara Corcoran

Prijať riziká

Barbara Corcoran, startupová investorka, je žena, ktorá neváha. Najmä ak ide o rozhodnutie previať veľké riziká. “Myslím, že najlepší čas na to, kedy na seba vziať riziko, či už ide o odchod zo zamestnania alebo začatie vlastného podnikania je v momente, keď o tom premýšľate,” uviedla Barbara. Samozrejme, netvrdí tým definitívne, že je nutné neustále bezdôvodne riskovať. “Myslím, že dôležitá vec je pýtať sa samej seba: Čo ma urobí šťastnou?” Je ťažké nájsť túto odpoveď, keď ste mladá, a tak sa musíte k nej priblížiť “rovnakým spôsobom, ako zisťujeme, aké oblečenie na nás vyzerá dobre. Jednoducho veľa skúšať.

? #work #cubs

A post shared by Hiroshi Lockheimer (@lockheimer) on

Zdroj: Instagram. Foto: Hiroshi Lockheimer

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom

O rovnováhe medzi súkromným a pracovným životom sa hovorí veľa. Otázka je, kto ju skutočne žije? Viceprezident spoločnosti Android, Chrome OS a Chromecast, Hiroshi Lockheimer, tvrdí, že rovnováhu si treba nastaviť podľa seba. Pre neho to znamená, že sa snaží udržať si istú rutinu. Snaží sa venovať deťom, vyzdvihnúť ich zo školy, tráviť s nimi čas a na konci dňa si spoločne zacvičiť či sa porozprávať. Zároveň často potrebuje dorobiť večer nejakú prácu ešte predtým, než si ľahne do postele. “Môj pracovný a súkromný život sa často prelínajú.” Je ťažké oddeliť prácu a súkromie. Zachovať balans mu pomáha denná rutina.

Našli ste v článku inšpiráciu pre seba alebo máte vlastnú radu? Podeľte sa o ňu s nami na Facebooku:)

Tagy
Martina Novotná
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X