Najnavštevovanejšie nákupné ulice v Európe

0
Najnavštevovanejšie nákupné ulice v Európe

Stánky s tradičnými suvenírmi, butiky s najnovšími kolekciami, reštaurácie s domácou aj zahraničnou kuchyňou. To je len časť pestrej ponuky služieb a tovarov predávaných  na rušných nákupných uliciach v európskych metropolách. Na tie najnavštevovanejšie z nich ročne zavítajú státisíce turistov z celého kontinentu.

Champs-Élysées (Paríž)

Paríž láka viacerými legendárnymi nákupnými ulicami. Kroky miliónov kupujúcich smerujú najmä na svetoznámy bulvár Champs-Élysées. Dlhá frekventovaná ulica obklopená butikmi a kaviarňami patrí medzi najnavštevovanejšie na svete. Turistov a kupujúcich z celého sveta láka aj múzeami, zelenými zónami a námestiami s množstvom pamiatok vrátane Víťazného oblúka.Champs-Élysées, Foto: Pixabay

Rivoli (Paríž)

Ďalšou svetoznámou nákupnou ulicou vo francúzskej metropole je Rivoli. Lokalita situovaná  v centre Paríža je z jednej časti lemovaná Tuilerijskými záhradami a jedným z krídel múzea Louvre, čo výrazne zvyšuje jej návštevnosť. Na ulici je mnoho luxusných butikov a predajní popredných francúzskych odevných značiek, ktoré dopĺňajú anglickí aj talianski predajcovia. Ulica je ako stvorená na nákup tradičných francúzskych suvenírov od pouličných predavačov.

Via Montenapoleone (Miláno)

Za jedno z európskych centier nákupnej turistiky je považované aj Miláno. Jeho najrušnejšou nákupnou ulicou je Via Montenapoleone. V lokalite, ktorá je srdcom väčšej nákupnej štvrte, nesídlia iba obchody s kolekciami od popredných domácich a zahraničných módnych značiek. Niektorí lídri talianskeho odevného priemyslu majú na preslávenej milánskej ulici aj firemné centrály.Miláno, Foto: Pixabay

Bahnhofstrasse (Zürich)

Jednotka medzi nákupnými ulicami vo Švajčiarsku sa teší vysokej návštevnosti vďaka rozmanitej ponuke sortimentu. Okrem luxusných butikov, kaviarní a reštaurácií s mnohými kulinárskymi špecialitami sa na Bahnhofstrasse nachádza aj zopár predajní so značkovými švajčiarskymi hodinkami. Súčasťou zürišskej ulice obklopenej alejou plnou stromov sú obchody a značkové cukrárne s tradičnými domácimi cukrovinkami.

Strøget (Kodaň)

Najdlhšiu pešiu nákupnú zónu v Európe by sme márne hľadali v Paríži, v Londýne či v Ríme. Cenné prvenstvo si už roky stráži Kodaň. Miestna ulica Strøget je vyhľadávaný cieľ turistov aj kupujúcich. Pri prechádzke pomedzi luxusné butiky, útulné kaviarne aj chutné reštaurácie im život neznepríjemňujú autá, električky ani iné dopravné prostriedky. Navyše, v lokalite sú aj obchody s lacnejším oblečením dostupným pre širšiu skupinu kupujúcich.Kodaň, Foto: Pixabay

Bond Street (Londýn)

Napriek tomu, že Bond Street sa tradične objavuje v rebríčku 10 najdrahších nákupných ulíc na svete, núdzou o návštevníkov a nadpriemerné tržby netrpí. Podľa štatistík sa jedná o ulicu s najdrahším sortimentom v celej Európe. Ďalšie štatistiky zaraďujú londýnsku top nákupnú lokalitu s niekoľkými klenotníctvami a luxusnými butikmi medzi 3 najvyťaženejšie bulváre v Európe.

Kaufingerstrasse (Mníchov)

V rebríčku 10 najdrahších nákupných ulíc sveta sa opakovane objavuje aj Kaufingerstrasse. Vychýrená mníchovská ulica sa môže pochváliť väčšou návštevnosťou ako konkurenčné ulice v Berlíne a vo Frankfurte. K jednej z najstarších ulíc v celom Nemecku bola neskôr pristavaná Neuhauser Strasse, s ktorou tvoria kompaktnú nákupnú štvrť s množstvom predajní, cukrární a pouličných stánkov.

V zozname najnavštevovanejších nákupných ulíc majú zastúpenie aj štáty vo východnej časti Európy. Vyhľadávaným cieľom turistov tráviacich dovolenku v slnečnom Grécku je aténska ulica Ermou. Z balkánskych ulíc vzbudzuje pozornosť nákupný bulvár Vitosha Boulevard v bulharskej Sofii či Calea Victoriei v rumunskej Bukurešti.

Foto na titulke: Pixabay

žiadne príspevky na zobrazenie