Tipy na darčeky pre deti

0
Tipy na darčeky pre deti
Foto: pixabay.com

Sériu článkov o tipoch na Vianoce uzatvárame tipmi pre najmenších. V prvom článku sme sa venovali pánom, v druhom sme rozobrali inšpirácie pre ženy a teraz sa pozrieme na tých, ktorí sa na Vianoce tešia asi najviac zo všetkých. Či už sú to vaše deti, alebo neterky či synovci, prinášame zopár inšpirácií, čo by mohlo potešiť práve ich.

Existujú hračky, ktoré sú univerzálne a s ktorými sa hrajú všetky deti bez rozdielu, či ide o chlapcov alebo dievčatá. Sú však také, ktoré by si chlapec pravdepodobne do rúk nevzal. A, naopak, máloktoré dievča by sa hralo s dinosaurami, ak má na výber bábiku. A tak sme rozdelili darčeky na dievčenské a chlapčenské.

Tipy pre dievčatá

1. Monchhichi

Menším dievčatkám určite urobíte radosť nejakou plyšovou hračkou alebo bábikou. Pamätáte si na plyšovú hračku mončiči z 80-tych rokov? Podobné sú teraz k dispozícii v e-shope Šperky Alexandra, a to dokonca aj v bábätkovskej verzii bebichichi s výškou 15 cm.

monchhichi moncici
Foto: sperkyalexandra.sk

2. Puzzle

Puzzle pomáha rozvíjať rozumové schopnosti a priestorovú predstavivosť. Dievčatá poteší motív myšky Minnie s ružovou mašľou a typickými šatami. Balenie obsahuje 24 kusov. Podlahové puzzle majú rozmery 50×70 cm, sú určené od 3 rokov a stoja 13 EUR.

myska minnie puzzle
Foto: hrackyshop.sk

3. Kabelka

Pre ženu ale aj pre mladé dievča je kabelka praktickým, ale aj pôvabným doplnkom k outfitu. Malým slečnám môžete vybrať ľahko nositeľný model s obrázkom dievčatka. Dostanete ich kúpiť v tomto e-shope za 9,90 EUR. Poštovné je zdarma.

kabelka
Foto: sperkyalexandra.sk

4. Kreatívna hračka

Naučte svoju dcérku vyrábať štýlové šperky. Sada drevených korálok vo fialovom srdci vás bude stáť ani nie 6 EUR a o zábavu máte postarané. Ideálnym doplnkom ku korálkam bude potom šperkovnica – napríklad s motívom princeznej Sofie. Šperkovnicu dostanete kúpiť za 9 EUR.

fialove srdce koralky sperkovnica
Foto: hrackyshop.sk

5. Lego

Lego je vždy stávka na istotu – a pre dievčatá obzvlášť odvtedy, čo sa začalo vyrábať lego špeciálne určené dievčatám – Friends. Pre začínajúce staviteľky je tu lego Junior, kde stupeň náročnosti stavania nie je až taký vysoký. V sete nájdu postavičku dievčatka, ktoré sa volá Emma, maznáčika Chica a veľa doplnkov, ktoré neodmysliteľne patria k narodeninovej párty. Lego nájdete pod číslom 10748 v cene okolo 9 EUR.

dracik lego
Foto: dracik.sk

Prečítajte si aj tipy na darčeky pre dámy

Tipy pre chlapcov

1. Robot

Chlapci odjakživa milujú autá a robotov. Čo tak vymeniť klasického robota, ktorý je na baterky, za takého, ktorého si môžu deti vlastnoručne postaviť? Vďaka príručke viete mravca poskladať z viac ako 20 dielikov. Ak je robot zostavený, môžete ho vyzdobiť peknými samolepkami. Tento robot potom bude bežať ako skutočný mravec. Cena robo-mravca je 15 EUR.

robot mravec
Foto: dracik.sk

2. Lego

Lego s motívom Jurského parku je ideálnym darčekom pre chlapca. Lego Juniors Jurský svet 10757 obsahuje auto, dvoch panáčikov a odnímateľnú klietku s otváracou bránou. Súčasťou je polohovateľný jašter raptor s otváracou tlamou, ktorého si taktiež môže dieťa poskladať. Tento set vás výjde na cca 26 EUR.

lego jursky park
Foto: dracik.sk

3. Pištoľ Nerf

Vášeň pre zbrane je jednou z charakteristických čŕt chlapcov. Bezpečná nerfka je dobrý a bezpečný spôsob, ako túto chlapčenskú potrebu po dobrodružstve naplniť. Na trhu je veľa rôznych druhov, ale aj keď máte jednu z nich doma, vaša ratolesť určite nepohrdne novým modelom. A k nej určite nezabudnite dokúpiť náboje! Nerf Mega Rotofury má rotujúci valec a funkcia slam-fire umožňuje vystreliť náboje v rýchlopalnom móde do vzdialenosti až 27 metrov. Dostanete ju kúpiť za 39 EUR.

zbran nerf
Foto: dracik.sk

4. Stavebnica

Klasické lego je stávka na istotu, ale keď máte pocit, že je málo kreatívne a že často strácate jednotlivé dieliky, skúste siahnuť po skutočnej stavbe, kde váš syn využije aj maltu!

Sada Teifoc Letný dom obsahuje približne 130 stavebných častí. Súčasťou balenia je aj miska na maltu, malta, murárska lyžica a detailný návod. Tehličky sú opakovane použiteľné, maltu je možné rozpustiť vo vode. Cena je 22,90 EUR.

letny dom
Foto: toyeto.sk

5. Guľôčková dráha

Táto stavebnica Migoga obsahuje 45 dielikov a môžete si ju postaviť rôznymi spôsobmi. Časti do seba navzájom zapadajú, a tak môžete kombinovať šmýkačky, mostíky, stĺpiky a lopatkové kolesá – možností je veľmi veľa! Vyrobené sú z pevného plastu, vhodné pre deti od 4 rokov, cena 14 EUR.

gulockova draha
Foto: hrackyshop.sk

Spoločné tipy

Ak máte detí viac, vtedy je dobré vybrať hračku, z ktorej budú mať radosť všetci. Potom sa zapoja do hry chlapci aj dievčatá.

Pokladňa

S pokladňou sa môžete zahrať na skutočný obchod a vaše dieťa sa naučí aj popritom počítať. Táto má množstvo funkcií – okrem samotnej pokladne s kasou obsahuje čítačku kódov, pokladničný pás, mikrofón, makety potravín, mince a bankovky. Vydáva zvukové a svetelné efekty. Stojí 41 EUR, ale dostanete kúpiť aj lacnejšie varianty.

pokladna
Foto: hrackyshop.sk

Spoločenská hra

Novinkou vo svete spoločenských hrier sú tzv. únikovky – hry na princípe fungovania únikových miestností (escape rooms). K dispozícii sú karty, niekoľko zvláštnych predmetov a hráči dostanú logické hádanky, na základe ktorých majú uniknúť či už z tajomného ostrova, strašidelného hradu, alebo opustenej chaty. Jedna hra stojí okolo 12 EUR.

unikova hra
Foto: svet-hier.sk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu