Návaly, nespavosť či nežiadúce potenie? Vieme, čo najviac pomáha ženám v klimaktériu

1
Návaly, nespavosť či nežiadúce potenie? Vieme, čo najviac pomáha ženám v klimaktériu

Obdobie klimaktéria sa týka každej z nás. Objavuje sa od 45-ho veku nášho života a trvá približne do 55-ky. Spríjemniť si ho môžeme aj tým, že si pravidelne vyčleníme čas pre seba, začneme konečne cvičiť a stravovať sa zdravo. Skrátka, začneme mať rady svoje telo a správať sa k nemu láskyplne a so všetkým rešpektom. 

K psychickej pohode a fyzickej spokojnosti si môžeme dopomôcť aj doplnkami výživy. V období, keď príde menopauza, sa naše telo a psychika začne meniť. Hormóny nám naznačujú, že k životu potrebujeme viac pohody a sebalásky. K balansu si môžeme dopomôcť aj bylinkami a prírodnými preparátmi, vďaka ktorým sa vyhneme prudkým zmenám nálad, nespavosti či návalom horúčavy, ktoré tak často súvisia práve s týmto obdobím.

Vďaka spoločnosti Naturevia sme sa na najčastejšie problémy, ktoré pociťujú ženy v menopauze, a zároveň na dobré rady, ako sa im vyvarovať, pozreli spoločne s pánom doktorom Knápekom. Poskytol nám možnosť otestovať prírodný bylinný preparát HRT, ktorý zmierňuje všetky príznaky obdobia klimaktéria. Do nášho spoločného testovania sa zapojilo vyše 100 žien v menopauze, ktoré preferujú prirodnú cestu prevencie.

V našom úvodnom dotazníku často zaznela odpoveď, že majú „chtíč“ niečo vo svojom živote zmeniť alebo to už menia – začali sa zdravšie stravovať alebo viac cvičiť. Mnohé dostali na daný produkt odporúčanie od svojej kamarátky alebo už užívajú iné prípravky od Naturevia. Väčšina testujúcich očakávala od testovania zmiernenie návalov či výkyvov nálad a ďalších ťažkostí. Imponovalo im, že ide o čisto prírodný preparát.

V nasledujúcich riadkoch sa spoločne pozrieme na výsledky testujúcich, ktoré zaznamenali potom, čo produkt užívali v priemere 2 týždne a viac.

Viac ako 100 žien otestovalo prírodný doplnok stravy HRT Natural.

Väčšina žien vyjadrila spokojnosť. Dávkovanie doplnku je indikované tým, či žena trpí ťažkosťami alebo ho užíva preventívne. Preventívne sa doporučuje jedna kapsula denne. Pri ťažkostiach sa užívajú dve.

Ak áno, po akom čase zaznamenali zmenu?

Väčšina odpovedí sa zhoduje na čase – už po dvoch týždňoch. Testovanie je zorganizované vždy v kratšom intervale a bylinný výživový doplnok sa pre skutočný efekt odporúča užívať dlhodobo.

V čom ste zaznamenali najvýraznejšiu pozitívnu zmenu?

Mnohým testujúcim sa zmiernili návaly, ktoré sú tak častým znakom prichádzajúceho klimaktéria.

Testerky sa vyjadrujú:

„Táto bylinná terapia mi znížila návaly horúčavy a nočné potenie, ktoré som mávala častejšie, som teraz menej nervózna, menej podráždená. A tiež menej depresívna, lepšie spím, bolesti hlavy mi ustúpili,“ hovorí Lenka.

Iné sa vyjadrujú: „Mám pocit, že u mňa nastala celková telesná a duševná pohoda. Zlepšila sa mi nálada.“

Postreh o dobrej nálade a pocitu pohody sa opakuje u viacerých testeriek.

Je možné, že HRT NATURAL môže pozitívne aj ovplyvniť náladu, kvalitu vlasov či pleti?

„Vďaka HRT Natural sa mi stabilizoval menštruačný cyklus, znížila sa moja nespavosť a zmeny nálady. Zmiernili sa aj návaly a potenie. Pociťujem menšiu nervozitu. Taká psychická pohoda,“ píše pani Monika.

Najviac žien sa vyjadrilo, že sa im zlepšil spánok, znížilo potenie a stabilizovali výkyvy nálad.

„Odporúčam ich ženám ktoré trpia v období menopauzy nepríjemnými návalmi horúčavy. Pomáha mi zmierniť tieto nepríjemné stavy, ktoré vyvolávajú u žien nervozitu a podráždenosť, taktiež únavu z prebdených nocí, počas ktorých sa budia na návaly horúčav a následné zimnice,“ napísala Zuzana.

„Cítim viac energie. Som aktuálne v pred menopauze a užívala som jednu tabletku denne,“ zdôverila sa Michaela. Mala som pocit, že môj organizmus nezadržiava vodu,“ píše Andrea.

„Cítila som sa omnoho lepšie po fyzickej aj psychickej stránke, menšie návaly, znížená únava, lepšie a ľahšie som zaspávala,“ hovorí Simona.

„Menej som sa potila a mala som viac energie,“ napísala Lucia.

„Mala som viac energie, pozitívnejšiu náladu, slabšie nočné potenie,“ píše Martina.

 

 Je niečo, v čom by produkt mohol byť lepší?

Väčšina žien sa vyjadrilo, že všetko bolo v poriadku. Prevažná väčšina testujúcich neuviedli postrehy k baleniu či obsahu.

Odporúčali by ste ho aj iným ženám?

Na otázku, či by testujúce odporúčali produkt aj ďalším ženám odpovedali skoro jednoznačne.

Ako ženy celkovo hodnotili HRT?

„Odporúčam, vidím výsledky. Táto bylinná terapia mi znížila návaly horúčavy a nočné potenie, ktoré som mávala častejšie, som menej nervózna, menej podráždená,“ napísala Eva.

„Odporúčam všetkým dámam v zrelom veku na zlepšenie kvality života,“ píše Monika.
„Odporúčam ženám ako prírodný prostriedok na zmiernenie ťažkostí súvisiacich s nadchádzajúcou menopauzou. Mne pomohol stabilizovať nespavosť, výkyvy nálady a nepravidelná menštruácia prišla bez sprievodných príznakov, ako napr. nafukovanie či bolesti hlavy. Je takisto ľahko stráviteľný na žalúdok. Plánujem pokračovať v dlhodobom užívaní prípravku,“ napísala Martina.

 

Prírodný a fungujúci prostriedok

„Nenásilny, jemný, prírodný a súčasne fungujúci prostriedok ako vyrovnať výkyvy v organizme spôsobené úbytkom hormónov. Žiadna chémia, len rastlinky. Doporučujem,“ hodnotí Miriam.

„Odporúčam ho ženám, ktoré trpia v období menopauzy nepríjemnými návalmi horúčavy. HRT pomáha zmierniť tieto nepríjemné stavy, ktoré vyvolávajú u žien nervozitu a podráždenosť, taktiež únavu z prebdených nocí, počas ktorých sa budia na návaly horúčav a následné zimnice,“ zdôverila sa Zuzana.

„Produkt HRT od Naturevia by som určite odporúčala všetkým ženám, ktoré si práve prechádzajú náročným obdobím menopauzy, pomáha lepšie zvládať tieto nerovnomerné hormonálne zmeny, zmierniť návaly tepla a nočné potenie, čo býva častým problémom aj nepríjemnosťou,“ hovorí Dagmar.

Po 20 dňoch pozitívna zmena

„Tento produkt vrelo odporúčam. Po 20 dňoch som pocítila pozitívnu zmenu. Som presvedčená, že užívanie tohto prirodneho produktu je pre ženské telo lepšie, než hormonálne lieky, píše Lucia.

„Kto nevyskúša, neuverí. Stačí naozaj málo a aj žena v prechode nemusí prežívať, ale reálne žiť. Mne sa zmiernili návaly, čo mi nesmierne skvalitňuje komfort bežného dňa,“ hodnotí Jana.

 

Zhrnutie testovania

Z výsledkov testovania vyplýva, že až 67% respondentiek zaznamenalo pozitívnu zmenu a 72% by si ho ešte kúpilo v lekárni. Až 80% ho odporúča aj iným ženám. Vzhľadom k tomu, že nejde o hormonálnu liečbu, ale o výživový doplnok, je takýto výsledok skvelý.
U žien sa prejavili pozitívne účinky už po dvoch týždnoch užívania. Ženám bylinný protukt HRT najviac pomohol zlepšiť kvalitu spánku, dodal energiu, znížil pocity únavy, potenie a stabilizoval výkyvy nálad.

Natural HRT je viaczložkový produkt, obsahuje 6 bylín a každá slúži na potlačenie iného príznaku. Tento výživový doplnok sa hodí najmä:

  • pri miernych a stredných ťažkostiach, vtedy má tento preparát vysokú efektivitu,
  • alebo pre ženy, ktoré nemôžu užívať štandardnú hormonálnu liečbu,
  • tiež pre ženy, ktoré sa preventujú samé a nemajú ťažkosti.

 

Aktuálne prírodný produkt Natural HRT mení svoj dizajn a názov. Natural HRT sa mení na PerfectDay. Od teraz je k dispozícii v každej dobrej lekárni a rovnako aj priamo na eshope Naturevia v tomto balení ako PerfectDay.
Zdroj foto: archív testerky

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu