Neváľajte sa iba na gauči a zatočte s lenivosťou: Jednoduché tipy, ako mať produktívny deň

0
Neváľajte sa iba na gauči a zatočte s lenivosťou: Jednoduché tipy, ako mať produktívny deň

Poznáte to. Máte na starostí asi tak milión vecí, no vtom vám do cesty vstúpi lenivosť, ktorá len tak nezmizne. Lenže ak chcete dotiahnuť svoju prácu do konca a nie sa len tak váľať na gauči, musíte mať systém. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým to hravo zvládnete.

Zoznam je základ

Neexistuje človek, ktorý by na niečo nezabudol. Z toho dôvodu by ste si mali vytvoriť zoznam všetkých úloh. Ako informuje Forbes, nemusíte tam ihneď napísať všetky zadania, ktoré vám napadnú. Menej je niekedy viac a konečne by ste v tom nemali chaos. Zamerajte sa na veci, čo sú v danom momente skutočne dôležité.

Zdroj: Unsplash.com

Odmeňte sa

Keď už podáte nejaký výkon, mali by ste sa odmeniť. To môžete spraviť prostredníctvom krátkej prechádzky alebo si zájdete niekam na kávu. Vaša myseľ sa upokojí a potom sa môžete vrhnúť na ďalšie veci. Nie sme stroje a naše telo si pauzu niekedy vyslovene pýta. Aj keď by mala trvať iba pár minút.

Kašlite na e-maily

Áno, znie to zvláštne. Lenže nie je dobré, ak by ste hneď ráno zapli notebook a vrhli sa na všetky správy, ktoré vám v noci prišli. Doprajte si namiesto toho výdatné raňajky, zašportujte si a prepravte svoje telo a myseľ na ďalší produktívny deň. Ešte predtým by ste sa však mali sústrediť na seba, pretože si tak doplníte energiu a hlavne chuť pracovať. Týmto spôsobom sa zbavíte lenivosti a dobre sa nakopnete.

Pamätajte, nie ste chobotnica

Aby ste mali produktívny deň, treba sa podľa toho správať. Neznamená to, že budete riešiť 20 vecí naraz. Nie. Vyčleňte si, čomu sa budete venovať a dotiahnite to do poriadneho konca. Musíte si vytvoriť systém. Bez neho by ste sa ocitli v zbytočnom chaose a na konci dňa by ste zistili, že ste vlastne takmer nič nespravili.

Zistite, čo vám bráni v produktivite

Ten moment, keď už sedíte za počítačom, no stále vám tá práca akosi nejde. Aj to sa stáva a má to aj svoju príčinu. Ako odporúča Lifehack, musíte zistiť, čo vás oberá o čas. Nie je to náhodou telefón, ktorý vám neustále vyzváňa? Nie sú to upozornenia zo sociálnych sietí? Dávajte si na to pozor. Človek by si pomyslel, že odpísanie na správy nepotrvá tak dlho. No keď sa k tomu pridá skrolovanie po Instagrame, oberá vás to o cenné minúty.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Forbes, Lifehack

Zdroj fotografií: Unsplash.com, thefoodmedic.co.uk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu