Neviete sa zbaviť nadbytočných kíl a zlej nálady? Zrejme chodíte málo do prírody

0
Neviete sa zbaviť nadbytočných kíl a zlej nálady? Zrejme chodíte málo do prírody
Foto: pixabay.com

Sedavý životný štýl, zatvorené fitness centrá, práca za počítačom, nedostatok pohybu a obmedzenie pobytu v prírode. To všetko je za príčinou mnohých civilizačných chorôb, ktoré ničia naše zdravie a celú spoločnosť. Dá sa to ale veľmi jednoducho zmeniť. Stačí, ak budete v prírode viac času tráviť.

Pobyt na čerstvom vzduchu, spojený s pravidelnou fyzickou aktivitou zaistí, aby ste sa behom niekoľkých dní dostali do formy a zbavili nadváhy. To však nie je jediná výhoda, ktorá vám zmeniť život k lepšiemu pomáha.

Pobyt v prírode a fyzická aktivita zmierňujú psychickú únavu

Určite poznáte ten pocit, keď sa vám zdá, že mozog je nefunkčný a nemôžete sa na nič sústrediť. Tento stav sa nazýva duševná únava. Byť v prírode a skombinovať jej spoznávanie s behom, vám pomôže to zmeniť. Pomôže zrelaxovať a vrátiť sa do normálu.

Aby ste sa ale cítili v tomto chladnom období vonku aj príjemne, vezmite si dámske funkčné bundy, ktoré využijete nielen počas jesene. Vďaka dokonalým termoregulačným vlastnostiam a kvalitným nepremokavým materiálom sa budete v tomto oblečení cítiť ako v bavlnke.

sportujuce zeny
sportujuce zeny

Pomáha spáliť kalórie aj tuky

Už pri bežnej chôdzi dokážete spáliť určitý počet kalórií. Pri behu to bude ešte lepšie a rýchlejšie. Vaše telo a cievy sa prekrvia, energia tela sa minie a na jej doplnenie sa začnú spaľovať tuky. Aj takto jednoducho sa dostanete do formy a zbavíte sa nadváhy.

Dámske outdoorové oblečenie vám pri snahe o takéto zdokonalenie tela a zlepšenie nálady určite pomôže. Ochráni telo pred výkyvmi počasia a poskytne pohodlie, ktoré potrebujete.

Budete viac motivovaní

Ak ste dlho snívali o tom, že začnete raz konečne behať, potom je najvyšší čas začať. A to aj napriek tomu, že vonku nie sú ideálne teploty a dostatok slnka. Telo sa vďaka čerstvému vzduchu a pohybu lepšie prebúdza a naladí sa na potrebné denné aktivity.

Pobyt v prírode a beh na čerstvom vzduchu môže zlepšiť vaše zdravie, zvýšiť výdrž, odbúrať stres, pomôcť schudnúť a dať si do poriadku myseľ. Samozrejme, nezabudnite, že aj dámska outdoorová obuv by mala byť súčasťou týchto plánov.

Zdroj obrázka: Drazen Zigic/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie