Nicholsonova žiada jediné: Vymažte ruských trollov! Narážala na týchto politikov

Zdroj: IG/lucia_duris_nicholsonova

Situácia na Ukrajine je mimoriadne vážna a o to viac informácií sa k verejnosti dostáva. Nie všetky sú však pravdivé a Rusko sa aktívne snaží pretláčať svoju propagandu. Ohľadom toho sa rozhodla prehovoriť aj politička Lucia Ďuriš Nicholsonová a rozhodne si nedala servítku pred ústa.

Slovo dnes môže zabiť

“Kedy, ak nie teraz? Koho, ak nie ruských trollov? VYMAZAŤ. ZRUŠIŤ,” vyzýva vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Vojnu na Ukrajine označila za boľavú facku, pričom drvivá väčšina ľudí vždy vnímala Putina ako agresora. Napriek tomu si ani Nicholsonová nedokázala predstaviť, že v 21. storočí rozpúta vojnu, jeho jazyku “špeciálnu operáciu”.

Sama vníma propagandu, ktorej cieľom je očierniť Západ a vykresliť ruského prezidenta ako spasiteľa, ktorý chce zbaviť Ukrajinu od fašistov…toto je, samozrejme, verzia, ktorú si vymyslel Vladimír Putin.

Proruský obsah podľa političky pravidelne uverejňovali dezinformačné weby, ale aj politici. Za pomätencov označila napríklad Ľuboša Blahu (Smer), Milana Mazureka (Republika, predtým ĽSNS) a Milana Uhríka (Republika, predtým ĽSNS).

Nicholsonová rázne žiada o vypnutie ruských trollov. Jednoducho povedané – už včera bolo neskoro, niet, na čo čakať.

“Sociálne siete spravili revolúciu a sloboda slova v našej spoločnosti otvorila dvere šíreniu lží, dezinformácií a propagandy z Kremľa, ktorá je dnes demaskovaným vojnovým nástrojom. Slovo dnes môže zabiť,” uviedla Nicholsonová.

“Vypnime tých, ktorí slovom bojujú na strane zla. Vypnime ruských trollov, vymažme zo svojich životov fejsbukových agentov Ruska a užitočných idiotov,” napísala.

Ľuďom, ktorí stále pochybujú o tejto vojne, odkazuje, aby si pozreli zábery zničenej Ukrajiny. Je pod neustálym atakom, nehovoriac o výške škôd a obetiach. Nicholsonová uzatvorila svoj príspevok so slovami, že s Ukrajinou máme spoločné hranice a ničí ju nás spoločný nepriateľ – Putinove Rusko.

Špióni

Slovenskom medzitým otriasla správa o akcii NAKA, ktorá zadržala viacero ľudí pre špionáž pre Rusko. Podľa informácií TV Markíza skončilo v rukách policajtov štyria ľudia. Dvaja sa už priznali a následne ich obvinili. Jeden z obvinených, ktorého prepustili už z väzby, je spojený s webom Hlavné správy. Ide o Bohuša Garbára, ktorého verbovanie ruskou ambasádou je zachytené priamo na videu. Informáciu o tom priniesol Denník N. Na túto udalosť reagovala aj Nicholsonová.

“Bohuš Garbár, čo za úbohých 500 eur zapredal svoju krajinu a za ďalších 500 eur išiel verbovať ďalších. A je to ten istý Bohuš Garbár, ktorý v roku 2016 daroval strane ĽSNS 10 000 eur,” napísala. “Jednoznačne podporujem rozpustenie ĽSNS a Republiky. Boli v priamom kontakte s ľuďmi platenými Ruskom za špionáž.  Najatí slovenskí špióni ruskej kontrarozviedky, títo proruskí trollovia tieto strany spolufinancovali,” uviedla.

“Dnes sa už naplno odhalila agresivita Putinovho Ruska a jeho administratívy. Nemôžeme si dovoliť nechať operovať nebezpečných ľudí spojených s Putinom s jeho tajnou službou na slovenskej politickej scéne. Načo ešte čakáte, pán generálny prokurátor Žilinka?” uzavrela.