Noc na Lomnickom štíte alebo v múzeu? Tipy na jedinečné ubytovania na Slovensku

V predošlom článku sme vaše cestovateľské sny inšpirovali Slovenským Bali, Včelím hotelom, jaskyňou, indiánskym stanom, domom na strome a mnohými ďalšími. Dnes vám ponúkame Slovenské Safari, Houseboat, Noc v múzeu alebo noc na Lomnickom štíte.

Slovenské Safari

Ak je vašim snom vidieť Safari, jednou z možností môže byť aj to slovenské. Dedinka Čebovce vo Veľkom Krtíši vám ponúka netradičné ubytovanie v podobe luxusného stanu aké sú aj na Safari v Afrike. Stan je súčasťou kempu v srdci prírody obklopený voľne žijúcimi zvieratami a rastlinami. Stany sú priestranné, vybavené veľkou manželskou posteľou, obývačkou s gaučom, chladničkou a kávovarom. Všetci hostia majú možnosť využiť spoločnú toaletu, práčku, parkovisko a spoločenskú miestnosť s veľkým množstvom hier a s bezplatným wifi.

Najnižšia cena za ubytovanie na 1 noc pre dvoch: 82€.

Vagón

Vagón vám ponúka ubytovanie v originálnom luxusnom ovčom vozni priamo na farme v obci Hrušov okres Veľký Krtíš. Vozeň je vybavený manželskou posteľou, TV, klimatizáciou a ohrievačom. Zároveň hostia majú možnosť využiť aj bazén a saunu, ktoré sú v cene ubytovania. Okrem toho máte možnosť za príplatok zažiť jazdu na koni alebo džípe, raňajky z domácich produktov, ktoré sa vyrábajú na farme, masáž, ochutnávku vín a syrov.

Najnižšia cena za ubytovanie na 1 noc pre dvoch: 40€.

Prečítaj si: 7 tipov na netradičné ubytovanie na Slovensku

Houseboat

Tradičný houseboat si môžete prenajať v Komárne na rieke Váh. Ubytovanie vám ponúka plavbu po rieke Váh, vodné lyže, možnosť okúpať sa v rieke, pozorovanie rýb a vtákov, večeru v blízkej reštaurácii. Súčasťou ubytovania je manželská posteľ, kuchyňa, kúpeľňa a súkromná vírivka pod hviezdami.

Najnižšia cena za ubytovanie na 1 noc pre dvoch: 152€.

Hviezdna noc

Hviezdna noc je romantické ubytovanie na Spiši v Slovenskom raji priamo pod hviezdami v blízkosti lesnej sauny. Drevená chatka je postavená v ekologickom štýle pri lese na okraji obce Spišský Hrhov, len 500m od vychýrenej Lesnej sauny. Toto ubytovanie vám ponúka dokonalý oddych od sveta bez moderných výdobytkov. Okrem toho môžete celú noc pozorovať hviezdy priamo z postele z okna oproti postele aj z okna nad posteľou a ráno si vychutnať východ slnka z postele alebo z terasy. A malý bonus, priamo z postele dovidíte až na Spišský hrad.

Najnižšia cena za ubytovanie pre dvoch: 105€.

Noc v múzeu

Chcete sa cítiť ako vo filme a stráviť noc v múzeu? Tento sen vám môže splniť ubytovanie v Banskej Štiavnici. Banská Štiavnica je rozhodne jedným z najkrajších miest na Slovensku, celé mesto vyzerá ako múzeum a k tomu ešte aj ponúka noc v múzeu. Toto ubytovanie sa nachádza v 600-ročnom dome a 5 minút pešej chôdze od hlavného námestia. Domček je zariadení presne ako v retro múzeu a môžete sa v ňom ubytovať až ôsmi.

Najnižšia cena za ubytovanie pre dvoch (možnosť ubytovať sa je len na minimálne 2 noci): 149€.

Prečítaj si: 8 hotelov s kurióznym dizajnom

Na Lomnickom Štíte

Chcete zažiť romantickú noc na Lomnickom štíte s vašou polovičkou? Na Slovensku je aj toto možné. Každý deň, keď lanovka odvezie posledných zákazníkov má jeden vyvolený pár možnosť zažiť najromantickejšiu noc  vo svojom živote v samote na Lomnickom štíte. Cena ubytovania zahŕňa bezplatné parkovanie v Tatranskej Lomnici, obojsmerný lístok lanovkou na Lomnický štít, občerstvenie na Skalnatom plese, welcome drink vo výške 2 634 metrov, darček v podobe Vysokotatranskej malinovice a páru ponožiek Fusakle, Gurmánska 4-chodová večera pri sviečkach v najvyššie položenej kaviarni Dedo, pozorovanie hviezd pri fľaši šampanského, obsluha po polnoci, ranné občerstvenie na Lomnickom štíte a bohaté raňajky na Skalnatom plese.

Najnižšia cena za ubytovanie na 1 noc: 689€.