Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

ARCHITEKTÚRA CESTOVANIE DIZAJN MAGAZÍN

8 hotelov s kurióznym dizajnom budovy

Róbert Bosák
Zdieľať

Originálny vzhľad je jedným z kľúčových faktorov, ktoré hotelierom zabezpečia vyššiu návštevnosť. Pri niektorých hoteloch však snaha zaujať prerástla do kontroverzie, ktorá sa nie vždy stretáva s pochopením hostí. Príkladom je 8 hotelov, ktorých sídla sa môžu pochváliť jedným z najkurióznejších dizajnov, aké boli kedy predstavené.

1. Capsule Hotel (Haag, Holandsko)

Minimalizmus s trochou industriálneho nádychu, presne to ponúkajú staré vyradené kapsule z ropných plošín. Tie dostali druhú šancu na život vďaka nápadu zriadiť netypické príbytky priamo v ich vnútri. V jednej kapsule môžu prespať až 3 ľudia, ktorí si okrem netradičného spôsobu ubytovania vyskúšajú aj život v plávajúcom obydlí.

Foto: www.uniqhotels.com

2. TreeHotel (Harads, Švédsko)

Hotely zriadené priamo na strome nie sú v súčasnosti ničím ojedinelým. Rezort uprostred lesa v lokalite Harads patriacej pod obec Boden je však trochu z iného súdka. Komplex viacerých obydlí v korunách stromov tvoria kuriózne objekty so zvláštnym dizajnom. Jeden vyzerá ako futuristická kocka, iný ako vesmírna loď, ďalšie ako vtáčie hniezdo či vznášajúci sa kontajner.

Foto: www.smallhousebliss.com

3. Hotel CasAnus (Stekene, Belgicko)

Stráviť noc v čreve a ráno z neho vyjsť von konečníkom, to neznie ako vhodná pozvánka na pobyt. Hotel CasAnus neďaleko belgických Antverp sa aj napriek tomuto uletenému dizajnu nemôže sťažovať na núdzu o hostí. Tí sú ochotní zaplatiť za noc pre 2 osoby v takejto budove okolo 120 €.

Foto: www.vice.com

4. Beer Can Sleep Hotel (Skanderborg, Dánsko)

Viac ako 100 € stojí aj nocľah v plechovke od piva. Takto prerobený apartmán síce zvonku budí dojem neútulného a stiesneného miesta, no opak je pravdou. 144 mezonetov s vlastnou obývačkou a spálňou na poschodí, odkiaľ sa dá cez sklenenú časť stropu pozorovať oblohu, je príkladom, ako sa dá v takomto kurióznom príbytku zažiť niekoľkodňový hudobný festival.

Foto: www.fiftydegreesnorth.com

5. Hotel Attrap’Reves (Allauch, Francúzsko)

Len o pár eur viac vás vyjde pobyt v malej presklenej bubline, ktorá takisto ponúka nocľah s pohľadom na oblohu. V tomto prípade je dokonca hlavnou atrakciou, čo bolo dôvodom, pre ktorý je ubytovacia bublina takmer celá sklenená. Pri pozorovaní oblohy budete mať úplný pokoj, nakoľko rezort je situovaný hlboko v lese za obcou Allauch neďaleko Marseille.

Foto: cityseeker.com

6. Hotel Atlantis (Dubaj, SAE)

Kým vyššie uvedené hotely vyvolávajú dosť rozporuplné reakcie, kuriózny dizajn dubajského rezortu sa zvykne stretávať s pozitívnou odozvou. Hotel Atlantis z roku 2008 sídli v atraktívnej stavbe, ktorá má symbolizovať architektúru bájnej Atlantídy. Príťažlivým je aj kvôli najväčšiemu aquaparku v celom regióne okolo Perzského zálivu.

Foto: www.atlantis.com

7. Dog Bark Park Inn (Cottonwood, Idaho, USA)

Budov s tvarom, ktorý imituje zviera, nájdete vo svete viacero. V dvojici bíglov v nadživotnej veľkosti sídli ubytovacie zariadenie Dog Bark Park Inn. Motívy tohto plemena sa nepoužili len pri tvorbe návrhu budovy, ale aj pri zariaďovaní apartmánov. Objekt, samozrejme, nesmie chýbať v zozname tzv. pet friendly hotelov.

Foto: dogbarkpark.com

8. Costa Verde (Quepos, Kostarika)

Majitelia hotela Costa Verde, ktorý sa ukrýva v dažďovom pralese v kostarickom regióne Quepos, sa s vymýšľaním nezvyčajného dizajnu trápiť nemuseli. Apartmán s 2 spálňami, 2 kúpeľňami a terasou s výhľadom na oceán zriadili v stroskotanom Boeingu 727 zo 60. rokov. O pobyt v lietadle je vysoký záujem aj napriek cene vyše 400 až 500 USD za 1 noc.

Foto: www.uniqhotels.com

Uvedenou osmičkou hotelov sa zoznam ubytovacích objektov s kurióznym dizajnom nekončí. Medzi tými najkurióznejšími nájdete aj hotely v tvare hudobných nástrojov, zvieracích obydlí či vojenských pevností. Nechýbajú ani sezónne rezorty z ľadu alebo piesku a zoznam dopĺňa aj mnoho hotelov, ktoré nedisponujú zvláštnym dizajnom navonok, no ich interiér kuriozitami nešetrí.

Prečítajte si aj: Dvojnásobná mama pečie kompletne vybavené perníkové chalúpky

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X