8 hotelov s kurióznym dizajnom budovy

Originálny vzhľad je jedným z kľúčových faktorov, ktoré hotelierom zabezpečia vyššiu návštevnosť. Pri niektorých hoteloch však snaha zaujať prerástla do kontroverzie, ktorá sa nie vždy stretáva s pochopením hostí. Príkladom je 8 hotelov, ktorých sídla sa môžu pochváliť jedným z najkurióznejších dizajnov, aké boli kedy predstavené.

1. Capsule Hotel (Haag, Holandsko)

Minimalizmus s trochou industriálneho nádychu, presne to ponúkajú staré vyradené kapsule z ropných plošín. Tie dostali druhú šancu na život vďaka nápadu zriadiť netypické príbytky priamo v ich vnútri. V jednej kapsule môžu prespať až 3 ľudia, ktorí si okrem netradičného spôsobu ubytovania vyskúšajú aj život v plávajúcom obydlí.

2. TreeHotel (Harads, Švédsko)

Hotely zriadené priamo na strome nie sú v súčasnosti ničím ojedinelým. Rezort uprostred lesa v lokalite Harads patriacej pod obec Boden je však trochu z iného súdka. Komplex viacerých obydlí v korunách stromov tvoria kuriózne objekty so zvláštnym dizajnom. Jeden vyzerá ako futuristická kocka, iný ako vesmírna loď, ďalšie ako vtáčie hniezdo či vznášajúci sa kontajner.

3. Hotel CasAnus (Stekene, Belgicko)

Stráviť noc v čreve a ráno z neho vyjsť von konečníkom, to neznie ako vhodná pozvánka na pobyt. Hotel CasAnus neďaleko belgických Antverp sa aj napriek tomuto uletenému dizajnu nemôže sťažovať na núdzu o hostí. Tí sú ochotní zaplatiť za noc pre 2 osoby v takejto budove okolo 120 €.

4. Beer Can Sleep Hotel (Skanderborg, Dánsko)

Viac ako 100 € stojí aj nocľah v plechovke od piva. Takto prerobený apartmán síce zvonku budí dojem neútulného a stiesneného miesta, no opak je pravdou. 144 mezonetov s vlastnou obývačkou a spálňou na poschodí, odkiaľ sa dá cez sklenenú časť stropu pozorovať oblohu, je príkladom, ako sa dá v takomto kurióznom príbytku zažiť niekoľkodňový hudobný festival.

5. Hotel Attrap’Reves (Allauch, Francúzsko)

Len o pár eur viac vás vyjde pobyt v malej presklenej bubline, ktorá takisto ponúka nocľah s pohľadom na oblohu. V tomto prípade je dokonca hlavnou atrakciou, čo bolo dôvodom, pre ktorý je ubytovacia bublina takmer celá sklenená. Pri pozorovaní oblohy budete mať úplný pokoj, nakoľko rezort je situovaný hlboko v lese za obcou Allauch neďaleko Marseille.

6. Hotel Atlantis (Dubaj, SAE)

Kým vyššie uvedené hotely vyvolávajú dosť rozporuplné reakcie, kuriózny dizajn dubajského rezortu sa zvykne stretávať s pozitívnou odozvou. Hotel Atlantis z roku 2008 sídli v atraktívnej stavbe, ktorá má symbolizovať architektúru bájnej Atlantídy. Príťažlivým je aj kvôli najväčšiemu aquaparku v celom regióne okolo Perzského zálivu.

7. Dog Bark Park Inn (Cottonwood, Idaho, USA)

Budov s tvarom, ktorý imituje zviera, nájdete vo svete viacero. V dvojici bíglov v nadživotnej veľkosti sídli ubytovacie zariadenie Dog Bark Park Inn. Motívy tohto plemena sa nepoužili len pri tvorbe návrhu budovy, ale aj pri zariaďovaní apartmánov. Objekt, samozrejme, nesmie chýbať v zozname tzv. pet friendly hotelov.

8. Costa Verde (Quepos, Kostarika)

Majitelia hotela Costa Verde, ktorý sa ukrýva v dažďovom pralese v kostarickom regióne Quepos, sa s vymýšľaním nezvyčajného dizajnu trápiť nemuseli. Apartmán s 2 spálňami, 2 kúpeľňami a terasou s výhľadom na oceán zriadili v stroskotanom Boeingu 727 zo 60. rokov. O pobyt v lietadle je vysoký záujem aj napriek cene vyše 400 až 500 USD za 1 noc.

Uvedenou osmičkou hotelov sa zoznam ubytovacích objektov s kurióznym dizajnom nekončí. Medzi tými najkurióznejšími nájdete aj hotely v tvare hudobných nástrojov, zvieracích obydlí či vojenských pevností. Nechýbajú ani sezónne rezorty z ľadu alebo piesku a zoznam dopĺňa aj mnoho hotelov, ktoré nedisponujú zvláštnym dizajnom navonok, no ich interiér kuriozitami nešetrí.

Prečítajte si aj: Dvojnásobná mama pečie kompletne vybavené perníkové chalúpky