Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

O krok bližšie k prezidentke

Martina Novotná
Zdieľať
zuzana caputova

Včera sa na Slovensku konalo prvé kolo prezidentských volieb. Už prvé výsledky naznačili výrazný náskok Zuzany Čaputovej pred ostatnými kandidátmi. Po sčítaní všetkých okrskov sa stala jednodznačnou víťazkou prvého kola.

Zuzana Čaputová získala 40,57 % platných hlasov a v druhom kole bude o priazeň voličov bojovať s Marošom Šefčovičom, ktorý obsadil druhú priečku so ziskom 18,66 % hlasov. Na fórach sa rozprúdila diskusia, kto stojí za jej predvolebnou kampaňou. Ako vieme, nestojí za ňou žiadna konkrétna reklamná agentúra. Ide o zoskupenie mladých šikovných ľudí vyskladaných z rôznych profesií a tiež množstvo dobrovoľníkov zo strany Progresívne Slovensko.

V predvolebnom tíme bola výborná atmosféra. Už 30. marca sa koná druhé kolo prezidentských volieb. Je možné, že sa udeje historická zmena a Slovensko bude mať prvýkrát vo svojej histórii ženu za prezidentku.

Tagy
Martina Novotná
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X