Krása zrelých žien alebo ako je to vo vzťahoch, kde je mladší muž?

herecky
herecky

Pred dvoma rokmi Yann Moix, 53-ročný francúzsky spisovateľ a režisér, rozvíril verejnú diskusiu o veku žien svojím neskutočne bezočivým výrokom. Povedal, že by nebol schopný milovať 50-ročnú ženu a že dáva prednosť telám mladých žien.

Vyjadril sa tak v rozhovore pre januárové vydanie časopisu Marie Claire. Taktiež povedal, že uprednostňuje 25-ročné ženy, a to najmä Aziatky – Japonky, Kórejčanky a Číňanky.

Na to mu začali cez Twitter písať nahnevané ženy – niektoré dámy po 50-tke mu adresovali slová, že sú rady, že už nie sú predmetom jeho záujmu. Iné na svojich účtoch zverejnili fotografie slávnych žien ako sú herečky Halle Berryová či Julia Robertsová, ktoré už prekročili päťdesiatku, a vo svojich príspevkoch ich ironicky poľutovali, že už nebudú mať u neho šancu.

Yann Moix
Yann Moix, zdroj: twitter.com

Staršie ženy a mladší muži

Nedávno rozprúdil verejné diskusie vzťah Pete Davidsona, 25-ročný komika s krásnou herečkou Kate Beckinsale. A to preto, že Kate má 45 rokov. 

Pete Davidson reagoval na tieto dvojaké štandardy. „Ľudia sú neuveriteľne fascinovaní naším vekovým rozdielom, ale nám to vôbec neprekáža,“ povedal, keď sa ho pýtali na vzťah v televíznej show Saturday Night Live. Ale potom dodal: “Ak máte otázky na vzťah s veľkým vekovým rozdielom, pýtajte sa… Leonarda DiCapria, Jasona Stathama, Michaeal Douglasa, Richarda Gereho, Jeffa Goldbluma, Scotta Disicka, Dane Cooka, Dereka Jetera, Brucea Willisa, Harrisona Forda, Tommyho Leea, Aleca Baldwina, Seana Penna…“

Všetci títo herci totiž randia alebo sú ženatí so ženami oveľa mladšími, ako sú oni sami.

Prečítajte si aj článok o novej móde oblečenia na spanie

Kate Backingsale a Pete Davidson

Muži a mladšie ženy

Zoznam pokračoval aj ďalej, pretože muži milujú chodiť s oveľa mladšími ženami. Dosť často sa rozoberal vzťah francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona s manželkou, o 24 rokov staršou Brigitte. Pritom, nikto sa nepozastavil nad rovnakým vekovým rozdielom amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho manželky Melanie. Kým spoločnosť berie starších mužov s mladšími ženami za samozrejmosť, stále sa zdá, že máme veľa zvláštnych reakcií na ženy, ktoré randia s mladšími mužmi.

Zdá sa, že mnohí vidia randenie so ženami v ich vlastnom veku ako osobné zlyhanie. Ako napríklad vyššie spomínaný Yann Moix. A niektorí si potrebujú dokázať, že majú na to, aby zaujali mladšiu ženu, alebo sa obávajú, čo by povedali iní. Za týmito postojmi však často cítiť komplexy.

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux
Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux, gettyimages

Ženy po 50-tke nie sú iba krásne

V dnešnej dobe už neobstojí názor, že ženy po päťdesiatke nevyzerajú dostatočne dobre, pretože mnoho žien aj po tomto veku pôsobí stále atraktívne. Niekedy sa roky cvičenia a starostlivosti o seba vrátia ženám práve v podobe sviežeho vzhľadu. A tým tieto dámy dokazujú, že ak žene na sebe záleží, môže vyzerať lepšie ako oveľa mladšie ročníky, ktoré sa o seba až tak nestarajú.

A samozrejme, nejde iba o vzhľad. Zrelá žena dokáže ponúknuť mužovi oveľa viac – sebavedomie, humor, nadhľad, či skúsenosti. Má svoje zázemie, prácu, jej deti sú už väčšie, a tak sa môže naplno venovať vzťahu.

Ženy a mladší muži

Neandertálci, ako napríklad Yann Moix, sú našťastie vyvážení mužmi ako napríklad Emmanuel Macron, Hugh Jackman, “Aquaman” Jason Momoa či Pete Davidson. Mužmi, ktorí sú hrdí na to, že sú vo vzťahu so staršími ženami. Madonna mala vždy slabosť na mladších, najmä po 45-tke. Model Timorom Steffensom mal o 29 rokov mladší. Aj Kris Jenner, mama sestier Kardashianiek, je vo vzťahu s Coreym Gamblom, ktorý je od nej mladší o 25 rokov, už od roku 2012. A určite netreba zabudnúť na Shakiru, ktorá ma po boku o 10 rokov mladšieho Gerada Piquého a s ním už dve deti.

U nás to dokazuje napríklad stále pôvabná Zdena Studenková s o 17 rokov mladším dirigentom Braňom Kostkom, alebo akčná Zora Czoborová, ktorej postavu môžu závidieť aj 30-tničky. Jej manžel je od nej o 16 rokov mladší, čo by pri pohľade na ich spoločnú fotografiu určite nikto netipoval! A v neposlednom rade stále akčná a svieža Adela Banášová s o 10 rokov mladším Viktorom Vinczem tvoria pekný a vyvážený pár. Nedávno porodila dieťa 52-ročná Monika Beňová, ktorá má po svojom boku len 36-ročného advokáta Ľubomíra Klča.

csoborova
Zdroj foto: gt, cas.sk