Obchodník by mal byť dôveryhodný, ale mať aj šmrnc

0
Obchodník by mal byť dôveryhodný, ale mať aj šmrnc
Kristína Horváthová

Sympatická  a šikovná obchodníčka, ktorá pracuje v IT oblasti. Vždy s úsmevom na tvári a energiou na rozdávanie – taká je Kristína Horváthová, mamina troch detí.

Akú školu si vyštudovala a ako si spomínaš na svoje prvé zamestnanie?

Po obchodnej akadémii som sa zamestnala v spoločnosti Kimberly-Clark, a.s., ktorá mala na Slovensku zriadenú organizačnú zložku, kde som bola súčasťou obchodného oddelenia a zákazníckeho servisu. Keďže mi môj zamestnávateľ umožnil študovať popri práci, diaľkovo som vyštudovala Obchodnú fakultu na Ekonomickej univerzite so špecializáciou obchod a marketing. Tieto vedomosti som si mohla hneď vyskúšať v praxi a zároveň som mohla o mojich skúsenostiach písať v seminárkach a diplomovej práci.

Čomu sa v súčasnosti venuješ?

V auguste tohto roku to budú dva roky, odkedy som dostala príležitosť pracovať pre softvérový dom QBSW, a.s. ako Business Development Manager. Mojou úlohou je pomáhať klientom zefektívniť a uľahčiť ich prácu prostredníctvom vývoja webových a mobilných aplikácii (napr. pre Medusa, Galéria Nedbalka, PPC team, Hotel Lomnica, Turizmus regiónu Bratislava, DOCKitIN). Je to veľmi kreatívna práca plná informácií, možností, farieb, ale zároveň náročná, plná skrytej technickej rôznorodosti a programátorskej práce mojich kolegov.

rodina, obchodnicka, lyzovacka
Foto: archív K.Horváthovej

Firma, kde pracuješ, sa venuje softwaru a IT aplikáciám, bolo pre teba náročné zorientovať sa v tejto oblasti?

Stále sa učím a vzdelávam. Oblasť informačných technológií napreduje tak rýchlo, že je náročné byť stále v obraze. Mať však okolo seba toľko vzdelaných ľudí z tejto oblasti je veľmi inšpirujúce a motivujúce zároveň.

Aké sú najnovšie trendy v mobilných aplikáciách?

Smartfóny už dávno nemáme iba na telefonovanie a využívame ich naozaj kdekoľvek, kde existuje aspoň malá šanca, že nám uľahčia život. Toto široké uplatnenie využívame aj v biznis sfére. Medzi najnovšie trendy v mobilných aplikáciách patrí, virtuálna realita (VR), rozšírená realita (AR), umelá inteligencia (AI) ako rozoznávanie tváre alebo obrazu, Chatbot, mobilné platby a mobilné obchodovanie.

Čo musí podľa teba spĺňať dobrý obchodník?

Mal by byť zodpovedný/á, dôveryhodný/á, zároveň by mal/a mať schopnosť vedieť sa odlíšiť od ostatných a mať šmrnc.

Obchodník by mal aj príjemne pôsobiť a výhoda je, keď navyše dobre vyzerá. Tebe sa to aj po troch deťoch skvele darí, prezradíš nám, čo pre to robíš?

Snažím sa zdravšie stravovať, aspoň vybehnúť po schodoch, keď už nestíham večer behať, veľa sa smiať a obklopovať sa zaujímavými ľuďmi. A nikomu to nehovorte, ale niekedy cez obednú prestávku si stíham upraviť vlasy alebo nechty v salóne Bebe hair ;-)

V meste môžeme vidieť billboardy s tvojou fotografiou. Ako vznikol nápad na túto reklamu?

Moja kolegyňa Martinka z marketingu vymyslela tento projekt ako prepojenie konkrétnej osoby s konkrétnou ponukou. Aby to nebola len reklama, ale priamo človek, na ktorého sa klienti môžu obrátiť.

O ďalšej šikovnej dáme s obchodným duchom sa môžete dočítať tu.

obchodnicka, IT, technologie, aplikacie
Foto: archív QBSW

Okrem práce sa venuješ svojim trom deťom. Ako si zadeľuješ svoj čas?

Moja veľká vďaka patrí manželovi a rodine, ktorá mi pomáha. Boli aj hektické obdobia, keď kričali všetci naraz, ale deti už nie sú bábätká a vedia si pomáhať navzájom, takže je to veľmi fajn. Čo sa týka krúžkov, máme na chladničke rozpis, ktorý určuje kto, kedy a kde má byť. Pomáhame si aj ako susedia, raz vyzdvihne všetky deti jeden rodič, raz druhý. Pomoc pri domácich úlohách si rozdeľujeme s manželom podľa našich „preferencií predmetov”. Nákup potravín stíham po práci a veľké nákupy robíme v sobotu, kedy stíhame aj upratovanie domu, do ktorého sa zapája celá rodina. Varenie a pečenie si nechávam na víkend.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Najväčší úspech? Zvládnuť 9 rokov na materskej dovolenke. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že neobsedím na mieste a neustále vymýšľam nové veci. Spoznávať nových ľudí, nové zážitky, nové krajiny. A potom prísť domov a povedať si, že doma je najlepšie.

Aké máš ďalšie plány do budúcnosti? Čo je tvoj najväčší sen?

Môj plán je mať v súlade prácu a rodinu. Snov mám milión maličkých a postupne si ich plním. Najväčšie prianie je, aby sme boli všetci zdraví.

Ako zvykneš oddychovať?

Milujem knihy, divadlo, rekreačne akýkoľvek šport. Cez víkendy si užívam rodinu a chvíle strávené s priateľmi. Niekedy keď potrebujem byť sama a vyčistiť si hlavu, zabehnem do lesa alebo do vinohradov. Spolu s kávou a marcipánovou čokoládou je to dokonalý relax. Tie chvíle ma nabíjajú energiou, ktorú môžem rozdávať ďalej.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

  1. Nebáť sa. My ženy (a muži určite tiež) vieme, že keď niečo naozaj chceme, tak to zvládneme (vodičák mám až na druhýkrát :-D inak šoférovanie ma baví)
  2. Nebrať sa až tak vážne (úsmev mi vždy pomohol zlomiť bariéry)
  3. Byť trpezlivá (deti a manžel sú ideálnou príležitosťou, kde môžem trénovať – a oni sú veľmi radi)

 

žiadne príspevky na zobrazenie