Obvinený zo zneužívania dievčat ostane stíhaný na slobode, súd odmietol dovolanie Kolíkovej

0
Obvinený zo zneužívania dievčat ostane stíhaný na slobode, súd odmietol dovolanie Kolíkovej

Senát Najvyššieho súdu SR na neverejnom zasadnutí v utorok 14. marca odmietol dovolanie bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej podané proti rozhodnutiu Krajského súdu v Nitre, ktorým bol obvinený Peter R. prepustený z väzby na slobodu s nariadením kontroly technickými prostriedkami.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd sa stotožnil s rozhodnutím krajského súdu, ktorý u obvineného zistil existenciu výnimočných okolností prípadu odôvodňujúcich nahradenie väzby miernejšími prostriedkami.

„Najvyšší súd dodáva, že aj v prípade, ak by dovolanie ministerky spravodlivosti bolo dôvodné, návrh na vzatie obvineného do väzby v podobe uvedenej ministerkou spravodlivosti v dovolaní by bol nevykonateľný,“ uviedla hovorkyňa s tým, že dôvodom je absencia uvedenia zákonných náležitostí podľa paragrafu 380 odsek 1 Trestného poriadku, ktorý upravuje kumulatívne podmienky, za ktorých dovolací súd vezme obvineného do väzby.

Danými náležitosťami sú podanie dovolania v neprospech, návrh ministra spravodlivosti na zaistenie obvineného vydaním príkazu na zatknutie, väzobný dôvod podľa paragrafu 71 Trestného poriadku, nevyhnutnosť väzby s ohľadom na závažnosť trestného činu a naliehavosť dôvodov väzby.

Peter R. je podľa medializovaných informácií obžalovaný zo 44 skutkov, kde je 25 poškodených. Ide o mladé dievčatá, ktoré údajne majiteľ modelingovej agentúry sexuálne zneužíval.

Viac k témam: Sexuálne obťažovanie, Sexuálne zneužívanie detí, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Obvinený zo zneužívania dievčat v modelingovej agentúre ostane stíhaný na slobode, súd odmietol dovolanie Kolíkovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Slovan čaká odveta proti Bazileju. Medveděv priblížil recept na postup
Pokračovať Brainstorming
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu