Odmena môže prísť až po čase…

0
Odmena môže prísť až po čase…
Foto: Michaela Eliáš, vlnkafoto.sk

Košičanka Lucia Wagnerová má iba 25 rokov a na facebooku ju sleduje vyše 74 000 fanúšikov, venuje sa zdravému životnému štýlu a chutným receptom.

Akú školu ste vyštudovali a čomu sa v súčasnosti venujete?

Vyštudovala som Marketing Management v Dánsku. Momentálne sa venujem projektu Fit recepty a okrem toho stále vyhľadávam ďalšie zaujímavé príležitosti na podnikanie.

Prečo ste sa rozhodli vycestovať do USA?

S partnerom nás USA lákalo z hľadiska nových príležitostí, skúseností a priaznivého biznis prostredia. Po upršanom Dánsku nám chýbalo teplo, preto sme zakotvili na Floride. Strávili sme tam 3 krásne roky.

Aké boli vaše začiatky v Amerike?

Začiatky sú vždy ťažké, tam boli ťažšie najmä kvôli odlišnému systému fungovania krajiny, takisto sme nikoho nepoznali, začínali sme znova úplne od začiatku, no boli sme na to, našťastie, dvaja, čo situáciu uľahčilo. Spočiatku som nemala pracovné víza, a preto som aj prišla s novým “projektom” Fit recepty, ktoré sa pre mňa stali záchranou, a práve tam som sa im začala venovať vážnejšie. Držali ma tak v dobrej kondičke a pomáhali odolávať nástrahám americkej gastronómie.

fitrecepty, kniha, zdravie, jedlo, recepty
Foto: Michaela Eliáš, vlnkafoto.sk

Kedy a prečo ste sa rozhodli, že sa začnete venovať vlastnému biznisu?

Od malička som vždy niečo vymýšľala a vedela som, že chcem raz podnikať, akurát, že som nevedela v čom. Nevedela som si predstaviť, že by som strávila celý život len v jednej profesii. Už od strednej som sa venovala rôznym online projektom, a tým boli neskôr aj Fit recepty – no s tým rozdielom, že boli zároveň aj mojím hobby, čo sa ukázalo ako najlepšia kombinácia. K podnikaniu ma viedol od začiatku aj môj partner, ktorý ma od klasického zamestnania stále odhováral. Aj sa mi to podarilo, no sama som po čase zistila, že mi to ako zamestnancovi momentálne až tak nevyhovuje a potrebujem väčšiu voľnosť.

Ako si zadeľujete svoj čas? Ako vyzerá váš bežný deň?

Snažím sa dopredu svoje dni plánovať, ak sa mi to darí, som tak efektívnejšia. Častokrát mám však flexibilné dni, kedy robím čokoľvek, na čo sa cítim. Väčšinu dňa (vrátane víkendov) trávim za PC či už prácou, researchom alebo vzdelávaním sa v oblasti marketingu, biznisu a podobne. Ak robím na novej knihe, venujem aj cez 4 hodiny zo dňa príprave nových receptov.

Na vašej stránke na Facebooku máte vyše 74-tisíc followerov, na Instagrame vyše 39-tisíc, ako ste sa dopracovali k takýmto vysokým číslam?

Myslím si, že téma zdravých receptov je na zdieľanie a lajkovanie veľmi vďačná, a teda tento faktor v spojitosti s tým, že sa mi podarilo prísť na trh s touto tematikou medzi prvými, a zároveň mojimi znalosťami v marketingu, to sú určite okolnosti, ktoré mi dopomohli k rastu. Ďalej je určite dôležitý kvalitný a zaujímavý obsah, pravidelnosť v uverejňovaní na sociálnych sieťach, spolupráca s influencermi, no v neposlednom rade tiež vďačím fanúšikom, ktorí svojimi postami šíria “slovo” a uverejňujú na svojich účtoch ich zdravé výtvory podľa mojich receptov či fotografie mojich kníh, z ktorých sa tešia.

O trendoch v pečení a recepte na linecké koláčiky sa dozviete aj v článku tu.

burger, syr, jedlo, zdrave, recept
Foto: archív Lucie Wagner

Vo vašom blogu zohrávajú veľkú úlohu aj kvalitné fotografie. Máte na to profesionálneho fotografa, alebo ste sa naučili fotografovať vy sama?

Áno, fotografie si robím sama. Fotiť som sa naučila popri foodblogu, no stále sa určite nepovažujem za profesionála. Väčší dôraz kladiem osobne na to, aby jedlo vyzeralo čo najchutnejšie, ako na umeleckú stránku fotografie. Častokrát potom aj jem sama, lebo nikto nevydrží, dokiaľ dofotím (väčšinou to totiž trvá aj viac ako pol hodinu, kým všetko nastajlujem a vyfotím).

Vydali ste aj niekoľko kníh o zdravých receptoch, kde čerpáte námety na jedlá?

Najradšej si pretváram moje obľúbené nezdravé jedlá do zdravej a fit podoby, niekedy fungujem spôsobom “čo je v chladničke”, niekedy mám kreatívne chvíle pred spaním a musím si zapísať nápady, inšpirujem sa napríklad aj v reštauráciách, aj na internete, kde ak nájdem niečo zaujímavé, opäť to prerobím do zdravšej podoby podľa seba.

Čo považujete za svoj najväčší úspech?

Zatiaľ považujem za svoj najväčší úspech asi to, že som prišla na účinný spôsob, ako pomôcť a zlepšiť životy desiatkam tisíc ľudí k lepšiemu a zdravšiemu. Utvrdzujú ma v tom ďakovné emaily a správy ktoré dostávam, čo je pre mňa asi tou najlepšou formou pocitu zadosťučinenia. Dúfam teda, že sa mi bude aj naďalej dariť meniť životy a návyky ľudí k lepšiemu a inšpirovať aj vo väčšom merítku a v rôznych oblastiach.

Aké máte ďalšie plány do budúcnosti? Čo je váš najväčší sen?

Okrem zdravého životného štýlu ma zaujíma množstvo tém a vecí, preto by som sa v nich rada ďalej vzdelávala, a nakoniec snáď aj nejako tieto poznatky zúžitkovala.

foodblogerka, kniha, recepty, zdrave jedlo
Foto: Michaela Eliáš, vlnkafoto.sk

Ako zvyknete oddychovať?

Milujem cestovanie, najmä aktívne spoznávanie nových miest, cvičím (rada skúšam nové aktivity), čítam, pozerám filmy alebo trávim čas s blízkymi – taká klasika.

Skúste nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

  1. Všetko sa dá, len treba začať (nie len chcieť).
  2. Netreba sa nechať ovplyniť okolím a treba robiť to, čo naozaj chcete a čo si myslíte, že je správne.
  3. Trpezlivosť. Pri podnikaní častokrát zo začiatku nemusíte zarobiť nič. Vložíte do toho množstvo času, energie, možno aj financií a odmena môže aj tak prísť až po čase. Mnohí to aj pre túto skutočnosť vzdajú už v začiatkoch, no treba vytrvať. Ak ste zamestnané, odporúčala by som začať podnikať popri zamestnaní – po večeroch, po víkendoch – dá sa to, ak to naozaj chcete, je to len otázka priorít.

Príďte ma pozdraviť a pozrieť, teším sa na vás! Všetkým akčným ženám želám veľa šťastia v plnení si ich snov! :)

Viac sa o Lucii a jej receptoch môžete dozvedieť na jej stránke alebo priamov jej knihe, sledovať ju môžete na facebooku alebo instragrame @fitrecepty alebo si pozrieť jej videá.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu