Ondrej Švantner: Ženy dokážu oceniť veci, ktoré im uľahčia život

3
Ondrej Švantner: Ženy dokážu oceniť veci, ktoré im uľahčia život

Sme jednoznačne omnoho viac, ako len to, čo jeme. Avšak to, čo jeme, nám môže pomôcť byť omnoho viac, ako teraz sme! – súhlasíte s týmto výrokom?

Rovnakej filozofie sa drží aj spoločnosť Adelle Davis, výrobca prvotriednych vitamínov a výživových doplnkov. O hlbšom fungovaní tejto značky nám viac prezradil Ondrej Švantner – Business Development Manager spoločnosti Adelle Davis.

V rozhovore sa dozviete:

  • akým učením sa riadni značka Adelle Davis
  • aké sú prednosti lipozomálnych vitamínov oproti klasickým
  • ako nám dokážu kvalitné výživové doplnky významne zlepšiť život
  • ktorý produkt budete môcť s nami zadarmo otestovať.

Aký príbeh sa skrýva za značkou a „učením“ Adelle Davis?

Už pri vzniku našej značky sme si kládli otázku, ako naučiť ľudí, že lepšie jesť, byť zdravšími, dbať o svoje zdravie je základom spokojného života. Chceme šíriť odkaz, ktorý je zapísaný v knihách vizionárky a priekopníčky v oblasti zdravej výživy Adelle Davis. Pôsobila v USA ale jej publikácie sa rozšírili do celého sveta, samozrejme aj k nám. Za kľúč k zdraviu považovala konzumovanie prírodných, priemyselne nespracovaných potravín a vhodné dopĺňanie vitamínov a minerálov, ktoré v strave často chýbajú alebo sa z nejakého dôvodu nenachádzajú v jedálničku. Adelle Davis sa do histórie zapísala ako ,,prvá dáma zdravého stravovania, ktorej publikácie sa stali základom pre myšlienku každodennej podpory zdravia.“

Naša značka „Adelle Davis“, má byť odkazom učenia tejto dámy a priblížiť ľudom už v názve, nielen vysoko kvalitné a skutočne funkčné výživové doplnky, ale aj spôsob myslenia ktorý hovorí:

Starajme sa o svoje zdravie. Je jednoduchšie a aj lacnejšie pôsobiť preventívne, ako riešiť prípadné následky nevhodného stravovania, nedostatku minerálov, vitamínov, pohybu či nadmerného užívania liekov.

Možno tento výrok chápať ako filozofiu vašej značky? ,,Sme jednoznačne omnoho viac ako len to, čo jeme. Avšak to, čo jeme nám môže pomôcť byť omnoho viac, ako teraz sme.” (Adelle Davis)

Rozhodne áno. Adelle Davis v rozhovoroch alebo publikáciách rada a veľmi výstižne používala citácie. Osobne by som túto filozofiu pretlmočil nasledovne:

Predstavme si ľudské telo ako motor. Motor automobilu, ktorý za určitých okolností perfektne funguje. Avšak, čo sa stane, keď do tohto motora nalejeme povedzme nevhodný olej alebo nesprávne palivo? Áno, motor zrejme bude nejaký čas fungovať. Skôr či neskôr sa však táto nevhodná „starostlivosť“ niekde prejaví a škody môžu byť nevratné.

Správna starostlivosť, vhodné palivo a podobne, môže funkčnosť a životnosť nášho motora značne predĺžiť a „jazda“ s ním bude zaručene príjemnejšia.

Otestujte s nami ZADARMO vysokoúčinné lipozomálne magnézium!

Čo považujete za najväčšie prednosti vašich výrobkov?

Absolútne najväčšou prednosťou našich produktov je ich funkčnosť a účel. Lipozomálna forma je skvelá a veľmi nápomocná, tak pre užívateľov s citlivým trávením, či s problémami so vstrebávaním živín, ako aj pre tých, ktorí chcú zo svojho doplnku výživy vyťažiť maximum. Od prvotného nápadu, cez vytváranie receptúry, hľadania tých najvhodnejších surovín na výrobu až po vyrobenie výsledného produktu, všetko smeruje k jednoznačnému cieľu, vytvoriť produkt, ktorý nám prospeje a pomôže. Hovorím NÁM, pretože na výsledok našej práce sa pozerám ako na produkt, po ktorom v prípade potreby bez váhania siahnem a ja sám. 

Kde sa vaše produkty vyrábajú?

Vývoj aj výroba sídlia v Bratislave. Všetky produkty vyrábame na Slovensku. Za prísnych hygienických podmienok. Všetky naše produkty musia prejsť príslušnými úradmi.

Čo všetko môžeme nájsť vo vašej ponuke?

Našou snahou je pomôcť a poradiť našim klientom, takže načúvame ich potrebám a podľa toho sa snažíme vyvíjať naše produkty. Naše produktové portfólio aktuálne obsahuje množstvo vitamínov a minerálov ako napr. horčík a vápnik, antioxidantov či stopových prvkov. Vyrábame úspešné produkty pre zlepšenie kvality spánku a zaspávania, ktoré obsahujú melatonín. Nájdete u nás však aj dva kolagénové prípravky, ktoré sú svojím zložením špecificky určené pre zdravé kĺby a pohybový aparát alebo pre krásu a zdravie pokožky, vlasov či nechtov. Celkovo už máme v ponuke viac ako 30 produktov v lipozomálnej, kapsulovej či práškovej podobe.

Po akých výrobkoch je najväčší dopyt a prečo je to podľa vás tak?

Naši zákazníci majú viacero favoritov. Niektoré sú preferované počas chrípkovej sezóny, iné zase celoročne. Najväčší dopyt u nás je po vitamíne C, zinku a po magnéziu. Väčšina ľudí už vie, že napríklad pri svalových kŕčoch výborne funguje magnézium. Siahajú po ňom športovci či športujúca verejnosť a stále častejšie ho však užívajú aj ženy počas menštruačného cyklu. V kombinácií s vápnikom je totiž ideálny pre zmiernenie aj tohto typu kŕčov. Zinok, ktorý je aj súčasťou veľkého množstva kozmetických prípravkov na pleť, zasa zlepšuje funkciu a zdravie pokožky a pôsobí protizápalovo. V poslednej dobe je veľmi obľúbený náš „Kolagén na krásu“ na ktorý máme skvelé ohlasy.

Špecializujete sa na lipozomálne vitamíny. Čo to znamená? V čom sú lepšie oproti klasickým vitamínom?

Určite poznáte bežné formy užívania vitamínov alebo liečiv. Prášková forma, zväčša dobre rozpustná vo vode. Kapsuly, ktoré vo vnútri nesú funkčnú zložku a po užití sa v tele kapsula „vysype“, tablety tvorené funkčnou zložkou a prímesami pevne zlisované. Tieto formy taktiež nájdete v našej ponuke a každá má svoje pre a proti.

Za lipozomálnou formou sa však ukrýva trochu viac ako len výroba, je za ňou veda. Lipozomálny, voľne preložené, znamená tukovitý, tvorený tukom, tukové telo. Lipozóm  si predstavte ako malú, mikroskopickú kvapôčku napr. vitamínu C, ktorá je obalená tukom. Nieje to však tuk v pravom slova zmysle. Ide o lipidy rastlinného alebo živočíšneho pôvodu. Konkrétne fosfolipidy. Tie plnia v tomto spojení funkciu transportnú a ochrannú. Fosfolipidy sa nachádzajú aj v ľudských bunkách a tak ich telo vie využiť na „opravu“ poškodených buniek.

V praxi to znamená, že keď skonzumujem nejaký doplnok, povedzme vitamín C v práškovej či kapsulovej podobe, v žalúdku je vystavený procesom trávenia, mení kyslosť prostredia a stimuluje tvorbu tráviacich štiav a enzýmov, čiže zaťaží žalúdok, čo sa môže prejaviť nepríjemnými pocitmi, refluxom a podobne. Agresívne tráviace šťavy veľkú časť vitamínu znehodnotia a on je potom vylúčený tráviacim traktom z tela von bez toho aby sa vôbec dostal do krvi.

Pri lipozomálnej forme je vitamín chránený pred vplyvom trávenia fosfolipidovým obalom. Ten ho bezpečne dopraví až do tenkého čreva, kde lipozómy mikroskopických rozmerov dokážu prejsť črevnou stenou a bez väčších strát dopraviť do krvi viac ako 90% skonzumovaného obsahu. Následne sú krvou roznesené do celého tela, kde vďaka svojmu obalu, ktorý je, ak som spomínal, zložením podobný bunkovej stene, dokážu splynúť s bunkou a „odovzdať“ jej svoj obsah.

 Aká je orientačná cena takýchto vitamínov a ako dlho vydržia?

Cena týchto vysoko vstrebateľných produktov a pohybuje niekde okolo dvoj až trojnásobku štandardných, povedzme kapsúl. Treba však upozorniť, že pokiaľ vitamín C 1000mg kapsuly na mesiac, budú stáť od 5-10€ a Vy viete , že z kapsúl sa Vám podarí využiť v organizme reálne len niečo okolo 20-30%,  čo je približne 250mg, potrebujete užiť 4-5 krát toľko kapsúl aby ste dosiahli požadovaných 1000mg. To by predstavovalo , že musíte takýchto balení zjesť mesačne takmer päť. To je teda 50€ mesačne za kapsuly s rovnakým účinkom ako lipozomálny vitamín C, tekutý , ktorý v obchode stojí 14€ a jeho vstrebateľnosť je v dennej dávke 1000mg niekde okolo 920-960mg. Samozrejme závisí aj od zdravotného stavu a podobne.

Ktoré produkty by nemali chýbať u každej Akčnej ženy a prečo?

Myslím si, že ženy všeobecne dokážu oceniť rady, ktoré im pomôžu alebo uľahčia život. Magnézium, vápnik, prípadne železo vedia úžasne zmierniť dopad menštruačného cyklu na ženu. To znamená, zmierniť alebo úplne odstrániť bolesti spôsobené menštruačnými kŕčmi, niekedy dokonca až do takej miery, že tam, kde bolo nutné siahnuť po tabletkách od bolesti, už niesú potrebné. Bolesti hlavy ustupujú, nervozita opadá, upraví sa hladina železa v krvi, prestanú Vás trápiť studené končatiny, cítite sa menej unavená. Tieto prejavy môžu byť častejšie u žien , ktoré pravidelne športujú alebo sú inak fyzicky vyťažené.

Som presvedčený, že každá žena,  ktorá s týmto bojuje, možno intenzívnejšie ako by si predstavovala, by mala tento „recept“ vyskúšať, a sama najlepšie zistí, ako skutočne funguje.

Naše čitateľky sa môžu tešiť aj na testovanie jedného z vašich výrobkov. O ktorý konkrétne pôjde a prečo ste vybrali práve ten?

Áno, presne tak. Rozhodli sme sa nechať vaše čitateľky vyskúšať, ako funguje, ako chutí, ako vyzerá produkt s tak vysokou vstrebateľnosťou a prínosom pre organizmus. Vybrali sme si našu novinku-  Lipozomálne magnézium s vitamínom B6. Vaše čitateľky tento produkt už možno užívali v iných formách, preto by sme chceli poznať ich názor na lipozomálnu formu, jej užívanie, jej účinky a celkový dojem z produktu.

Pre akú cieľovú skupinu je tento produkt najvhodnejší?

Najvhodnejší je pre tých, ktorí majú skúsenosti s opakovaným nedostatkom magnézia, či už po športovej aktivite, svalové kŕče, svalové tiky, tetánia, bolesti hlavy, menštruačné kŕče, nervozita či svalová tuhosť alebo problémy spojené s poruchami vstrebávania minerálov.

Vhodné je aj pre tých, ktorí z nejakého dôvodu opakovane siahajú po doplnkoch výživy s magnéziom a očakávajú od doplnku výživy viac- rýchlejší a spoľahlivejší účinok bez zbytočného prehĺtania veľkého množstva kapsúl, čistotu produktu a garanciu kvality surovín.

Aké benefity možno po jeho užívaní očakávať, príp. s akými ťažkosťami by nám mohol pomôcť?

Ako som spomínal, pozitívom je, že nezaťažuje žalúdok. Ak máte po užití magnézia alebo iných doplnkov výživy tráviace ťažkosti, bolesti žalúdka, prípadne vami magnézium „len preletí“, pri lipozómoch sa tento problém nevyskytuje. 

Zároveň, pokiaľ máte problém s prehĺtaním kapsúl či tabliet, pri tekutej forme tento problém odpadá. Hlavným benefitom je, že tam, kde kapsuly nezabrali a už ste to s doplnkami vzdali, je možno potrebné len jednoducho zvýšiť dávku, ktorá sa reálne do organizmu dostane . Na to je perfektná lipozomálna forma.

Chceli by ste niečo dodať?

Som veľmi rád, že Akčné ženy zaujala Adelle Davis, ktorá rozhodne akčnou ženou bola. Verím, že sa nám jej odkaz podarí rozširovať a široká verejnosť sa začne zaoberať publikáciami Adelle Davis a moderných výživových poradcov, ktoré hovoria, ako byť fit, ako sa postarať o zdravie detí prostredníctvom výživy alebo ako variť tak, aby boli zachované živiny v jedlách konzumovaných každý deň.

Chceli by ste si takýto produkt otestovať? Dajte nám vedieť v komentároch!

žiadne príspevky na zobrazenie

3 KOMENTÁRE

  1. dobry den zaujala ma ponuka Adelle David a ak by bolo mozne rada by som otestovala vitaminy nakolko sa snazim pri troch detoch aj sportovat a po behu zvyknem trpiet krcami v nohach. mnohe lieky a vitaminy mi nesadia na zaludok, tak mozno lipozomalna forma by bola dobra volba.