Penelope Cruz: Prvá veľká láska už v 14-tich a raketová kariéra vďaka malému klamstvu

0
Penelope Cruz: Prvá veľká láska už v 14-tich a raketová kariéra vďaka malému klamstvu
https://www.instagram.com/penelopecruzoficial/

Penelope Cruz je dnes svetovo známa herečka. Spolu s hercom Javierom Bardemom vychovávajú deti. Málokto si včak pamätá, ako začínala.

Vráťme s ado roku 1989. Ak poznáte slávnu španielsku kapelu Mecano, je dosť možné, že poznáte jeden z ich najvýraznejších hitov Fuerza del destino. Kapela vtedy hľadala do klipu herečku, ale podmienka bola, že musí mať aspoň 16 rokov. Vybrali mladučkú Pelenope Cruz, ktorá vtedy o svojom veku zaklamala. Mala iba 14 rokov a tento klip, kde stvárnila lásku jedného z člena kapely, Nacha Cana, ju preslávil:

O dva roky neskôr už účinkovala v španielskom kultovom filme Jamón Jamón v réžii Bigasa Lunu, v ktorom sa Penelope podelila o pozornosť mladého herca, ktorého určite poznáte. Volá sa Javier Bardem.

Vzťah, ktorý trval 6 rokov

Paralelne sa začal odvíjať aj príbeh lásky s lídrom skupiny Mecano. S Nachom Canom tvorila pár takmer 6 rokov. Ich životy sa preťatli na vrchole jeho kariéry, keď bola ešte neznámym dievčaťom. Zamilovali sa do seba, udržali si stabilný vzťah, a keď sa rozišli, Penelopina kariéra začala prudko stúpať, zatiaľ čo Nacho postupne zmizol z pozornosti médií.

Nacho tretí zľava. Zdroj: instagram.com/explore/tags/nachocano

„Nacha Cana mám stále na piedestáli a vždy to tak bude. Je to niekto, kto mi veľa dal.“ To sú slová Penelope Cruzovej 8 rokov po ich stretnutí, keď poskytla rozhovor pre denníku El Mundo. Mala vtedy len 22 rokov, ale bolo z nej cítiť zrelosť niekoho oveľa staršieho.

Prečítajte si: Čo negatívne ovplyvnilo život speváčke Gwen Stefani?

„Keď prvýkrát zažijete niečo také, že odídete z domu, aby ste žili s touto osobou, je to niečo, čo vás navždy poznačí. V mojom prípade mám len dobré spomienky,“ priznala Penelope Cruz.

Tento vzťah medzi dvoma hviezdami súčasnej španielskej kultúrnej scény sa v roku 1995 skončil.

Kariéra po účinkovaní v kapele Mecano

Vyše 30 rokov uplynulo od natáčania tohto videoklipu, ktoré viedlo k láske dvoch hlavných protagonistov. Nacho Cano v čase po rozpade skupiny Mecano, v roku 2000, poskytol mnoho rozhovorov, najmä keď sa natočil muzikál inšpirovaný jeho piesňou Hoy no me puedo levantar (Dnes nemôžem vstať).

Penelope zahviezdila v roku 1997 v španielskom hite Abre los Ojos (Otvor oči) s hercom Eduardom Noriegom, neskôr bol natočený americký remake Vanilla Sky, kde si zahrala tiež, ale už po boku Toma Cruisa.

https://www.instagram.com/explore/tags/vanillasky/

Úspechy Penelope Cruz

Penelope bola nominovaná na Zlatý glóbus a v roku 2009 triumfovala na Oscaroch za úlohu vo filme Woodyho Allena Vicky, Cristina Barcelona. A tam sa opäť stretla s osudovým mužom, Javierom Bardemom a už spolu zostali.

Ako pár ste ich mohli vidieť zahrať si aj v biografickom filme o narkobarónovi z roku 2017 Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný.

Dnes je Javier Bardem spolu so svojou manželkou Penélope Cruz veľkým hráčom v španielskej kinematografii. Obaja sa vzali v roku 2010, krátko po tom, čo sa zamilovali počas nakrúcania filmu Vicky, Cristina Barcelona a majú dve spoločné deti.

Zdroj: instyle.es

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu