Písanie ako sebarealizácia a zárobok

0
Písanie ako sebarealizácia a zárobok

Pre veľký úspech pripravujeme akciu o písaní číslo 2!

Motivačné podujatie pre všetky ženy, ktoré by chceli písať, alebo už píšu a chcú sa posunúť ďalej.

Kedy: 16. apríl – od 17:00 do 20:00

Kde: Coworking Cvernovka (Račianska 78)

Cena: 16,80 EUR

Lístky si môžete kúpiť tu.

Tešia sa na vás inšpiratívne ženy a každá vám o písaní povie zo svojho uhla pohľadu. Dozviete sa veľa zákulisných informácii, či už o tom, ako vydať knihu alebo ako sa tvorí film, či vzniká mediálny portál. Budeme spolu diskutovať a veľa sa pýtať.

Magdalena Vaculciakova je novinárka na voľnej nohe. Miluje mexickú otvorenosť, trhy v juhovýchodnej Ázii a vystupovať zo svojej komfortnej zóny. Hoci sa bojí lietať, posledné štyri roky žije prevažne na cestách – v Ázii, Latinskej Amerike, Afrike či USA. Zo zahraničia prináša do slovenských a českých médií reportáže o ľudských právach, globálnych témach aj príbehoch neobyčajných ľudí. So snúbencom a fotografom Noelom Rojom pracujú na dlhodobom projekte Ženy, ktoré zostali (Women Who Stay). Po svete zbierajú príbehy každodenných životov žien, ktoré ovplyvňuje migrácia členov ich rodín. Cestujú pomaly, zo ženami žijú, aby si získali ich dôveru. Magdaléna vydala e-book Indonéziou pomaly, v ktorom sa delí o praktické tipy, ako
cestovať svojou obľúbenou destináciou zodpovedne – s ohľadom na kultúru a životné prostredie. Má tiež skúsenosti so šéfredaktorskou pozíciou časopisu Rozvojová spolupráca či PR pre ľudskoprávne neziskové organizácie. Jej texty aj ďalšie projekty nájdete na www.magdalenavaculciakova.com.

Soňa Borušovičová píše poéziu od ôsmich rokov, prvý román napísala, keď mala desať. Vyštudovala filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU, písala scenáre pre detské relácie, aj Ordináciu v ružovej záhrade, spolu so sestrou Evou Borušovičovou napísala scenár pre celovečerný film Vadí nevadí. V roku 1999 si sama vydala knižku pre deti Gregor – Rozprávka o veľkom putovaní. V legendárnom internetovom magazíne Inzine.sk bola autorkou a redaktorkou. Pre vydavateľstvo Slovart redigovala knihy, Maxim E. Matkin, Barbora Kardošová a Marko Thelen sú „jej dvorní“ autori. Knihy edituje, číta a pomáha pri ich vzniku ako koučka pre autorov a literárna agentka. Organizuje workshopy Ako napísať knihu a podpornú skupinu pre autorov. Okrem toho chová kozy a hydinu a je vedúcou obecnej knižnice Veľké Kršteňany.Považujem za za zberateľku zážitkov a lovkyňu príbehov. Milujem skladať písmenká do slov tak, aby dávali hlbší zmysel. Už od detstva, keď som písavala príbehy do „čítanky“ a podpisovala ich fiktívnymi pseudonymami a vytvárala som si vlastný časopis (základná škola), písala poéziu.

Barbora Daxner je vyštudovaná novinárka, ktorá plávala vyše 10 rokov v mediálnych vodách ako redaktorka rôznych printových a online médií (publicistka mesačníka EMMA a EVITA, redaktorka Nového Času pre ženy, šéfredaktoka časopisu Slovak Lines. Jej texty sa objavili v médiách ako Pravda, Sme.zeny, Šport, Plus7Dní, Eva, Inspire, dokonca aj v časopise Kamarát, wanda.sk, kamzakrasou.sk a mnohých iných…:-)

Je autorkou dvoch ženských románov – Výsostne ženská záležitosť a Stratené nálezy. Preložila vyše 15 kníh z angličtiny, vrátane kultovky Ženy, ktoré behali s vlkmi a bestselleru Odsúdení prežiť. O jej písmenkovanie prejavovali živý záujem aj iné sektory, takže v priebehu rokov som aktívne písala kreatívne texty na kľúč aj pre rozličné PR agentúry a klientov.

Nevyliečiteľná knihomoľka a nepolepšiteľná pôžitkárka a kedysi aj ukážková vorkoholička. Najlapší detox je pre ňu spontánne cestovanie a tak sa počas materskej zrodil aj jej inšpiratívny blog pre všetkých rodičov Little Nomad Life

Ďalšie speakerky pribudnú už čoskoro!

Tešíme sa na vás! Lístky je potrebné nakupovať v predstihu, kapacita je obmedzená na 60 akčných žien:)

Lístky tu: https://tickpo.sk/detail/pisanie-ako-sebarealizacia-a-zarobok

akcnezeny.sk
Akčné ženy sú projekt pre všetky ženy, ktoré túžia po zmene a chcú rásť. Cieľom je poskytovať pravidelnú inšpiráciu a zároveň spájať komunitu, ktorá má rovnaké záujmy. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní. Vďaka nášmu webu www.akcnezeny.sk s tebou zdieľame obsah, tipy od iných žien a inšpiratívne podujatia, ktoré organizujeme my alebo podobne zmýšľajúce ženy. Pridaj sa k nám: redakcia@akcnezeny.sk

Coworking Cvernovka
Je coworkingový priestor s detským kútikom na 5. poschodí kreatívneho centra Nová Cvernovka na Račianskej 78. Kým rodičia pracujú, o deti sa starajú 2 kvalifikované pani učiteľky v detskom kútiku inšpirovanom Montessori pedagogikou. Detský kútik je otvorený každý deň od 8:00-12:00.
Viac info na www.coworkigncvernovka.sk alebo hello@coworkingcvernovka.sk

 

žiadne príspevky na zobrazenie