Píšete alebo chcete začať písať? Pridajte sa na naše novoročné podujatie v Bratislave už 24. januára

0
Píšete alebo chcete začať písať? Pridajte sa na naše novoročné podujatie v Bratislave už 24. januára
Veronika Homolová Tóthová, písanie ako sebarealizácia a zárobok

Pre veľký úspech pripravujeme v Bratislave veľkú novoročnú inšpiráciu na písanie! Motivačné podujatie pre všetkých, ktorí by chceli začať písať, alebo už píšu a chcú sa posunúť ďalej. Písanie ako sebarealizácia a zárobok je tu tiež pre tých, ktorí majú svoje texty odložené v šuflíku a zatiaľ sa neodvážili vypustiť ich do sveta. 

Tešia sa na vás inšpiratívne hostky a každá vám povie niečo aktuálne zo svojej oblasti písania. Dozviete sa veľa zákulisných informácií či už o tom, ako vydať knihu, koľko to stojí, ako sa dostať do povedomia, ako sa nakopnúť, písať pravidelne, či ako vzniká mediálny portál. Budeme spolu diskutovať a veľa sa pýtať. Predstavujeme vám štyri témy a zároveň štyri akčné ženy, ktoré nám o písaní porozprávajú zo svojho uhla pohľadu.

Oľga Džupinková, písanie ako sebarealizácia a zárobok
Oľga Džupinková, písanie ako sebarealizácia a zárobok

Ako si zafinancovať knihu?

Oli Džupi pracuje v najpočúvanejšom rádiu na Slovensku, v rádiu Expres, ako moderátorka spravodajstva a dopravného servisu v rannej šou HEMENDEX. Je autorkou relácie Slováci v zahraničí. Oli sa roky zapája do rôznych mediálnych a sociálnych projektov, podporuje dobré nápady a realizuje vlastné. Je spoluautorkou unikátnej knihy v troch jazykoch Mamina rusínska kuchyňa. Oli sa nepovažuje za spisovateľku, ale za človeka, ktorý spojil profesionálov a spoločne vytvorili jedinečnú knihu, ktorá zachováva tradície jej rusínskej rodiny a okolia. Úspech jej projektu je viditeľný od začiatku, pretože crowdfundingová kampaň na podporu knihy dosiahla cieľovú sumu 10 000 eur za 10 dní.

 
Veronika Homolová Tóthová, písanie ako sebarealizácia a zárobok
Veronika Homolová Tóthová, Písanie ako sebarealizácia a zárobok

Kde sa berú statoční ľudia?

Veronika Homolova Tothova od roku 1997 pracuje v médiách – v televízii a v rádiu. Od roku 2002 pôsobí v TV JOJ ako redaktorka, moderátorka a editorka spravodajstva. Od roku 2010 sa zaoberá zaznamenávaním príbehov ľudí, ktorí boli prenasledovaní nacistickou alebo komunistickou diktatúrou. Je držiteľkou niekoľkých novinárskych cien. V roku 2016 jej vyšla kniha „Mengeleho dievča“, ktorá sa stala najpredávanejším debutom slovenského autora, Knihou roka 2017, Zlatou knihou, Platinovou knihou a autorka získala ocenenie Slovenská spisovateľka roku 2017 (anketa Panta Rhei awards). Je autorkou 15-dielneho dokumentárneho cyklu Neumlčaní, dokumentárnych drám „Atentát na Heydricha: príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša“, „Heydrich a 74 žien“ a dokumentu „Nehodní žitia?“ o programe nútenej eutanázie v nacistickom Nemecku. V roku 2018 vyšla jej druhá kniha „Mama milovala Gabčíka„, ktorú napísala aj na základe spomienok dcéry ženy, ktorá Jozefa Gabčíka pred atentátom, aj po ňom, ukrývala.

Augustína Markocsyová, Písanie ako sebarealizácia a zárobok
Augustína Markocsyová, Písanie ako sebarealizácia a zárobok

Ako písať o záľube v gastre a káve?

Augustína Markócsyová je zástupkyňa šéfredaktorky portálu Kávičkári. Venuje sa prevažne tvorbe kreatívneho obsahu na stránke a na sociálnych sieťach ako aj správe rôznych kont pre klientov z oblasti gastronómie. Má za sebou množstvo precestovaných a zrecenzovaných kaviarní, reštaurácií a hotelov a vie byť serióznym, ale aj príjemným sudcom kvality zariadení. Vyštudovala marketingovú komunikáciu na FMK v Trnave. Písaniu pre magazín Kávičkári.sk sa začala venovať v 4.ročníku vysokoškolského štúdia. Jej texty nájdete aj v bedekri od Kávičkárov s názvom Top miesta na Slovensku. Najnovším prírastkom v jej portfóliu je PR projektu Gastrolove, (ne)učebnice a (ne)konferencie, od autorky Simony Budinskej a kolektívu autorov.

Soňa Borušovičová, Písanie ako sebarealizácia a zárobokSoňa Borušovičová, Písanie ako sebarealizácia a zárobok

Od scenáristiky k literárnej dule

Soňa Borušovičová píše poéziu od ôsmich rokov. Prvý román napísala, keď mala desať. Vyštudovala filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU, písala scenáre pre detské relácie, aj Ordináciu v ružovej záhrade. Spolu so sestrou Evou Borušovičovou napísala scenár pre celovečerný film Vadí nevadí. V roku 1999 si sama vydala knižku pre deti Gregor – Rozprávka o veľkom putovaní. V legendárnom internetovom magazíne Inzine.sk bola autorkou a redaktorkou. Pre vydavateľstvo Slovart redigovala knihy. Maxim E. Matkin, Barbora Kardošová a Marko Thelen sú „jej dvorní“ autori. Knihy edituje, číta a pomáha pri ich vzniku ako koučka pre autorov a literárna agentka. Organizuje workshopy Ako napísať knihu a vedie podpornú skupinu pre autorov. Okrem toho chová kozy a hydinu a je vedúcou obecnej knižnice Veľké Kršteňany. „Považujem sa za zberateľku zážitkov a lovkyňu príbehov. Milujem skladať písmenká do slov tak, aby dávali hlbší zmysel. Už od detstva, keď som písavala príbehy do „čítanky“ a podpisovala ich fiktívnymi pseudonymami, vytvárala som si vlastný časopis.“

 
 
akcnezeny.sk

Akčné ženy sú projekt pre všetky ženy, ktoré túžia po zmene a chcú rásť. Cieľom je poskytovať pravidelnú inšpiráciu a zároveň spájať komunitu, ktorá má rovnaké záujmy. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní. Vďaka nášmu webu www.akcnezeny.sk s tebou zdieľame obsah, tipy od iných žien a inšpiratívne podujatia, ktoré organizujeme. Pridaj sa k nám: redakcia@akcnezeny.sk

žiadne príspevky na zobrazenie