Počet ženských investorov do kryptomien narastá

0
Počet ženských investorov do kryptomien narastá

Podľa aktuálnych štúdií počet žien, ktoré obchodujú s kryptomenami, nezvyčajne narastá. Na niektorých trhoch ide o nárast až do výšky 160%.

V súčasnosti sa kryptomeny a blockchain považujú za oblasť, kde dominujú hlavne muži.

Ale CoinMarketCap vo svojej štúdii z 30 apríla tvrdí pravý opak. Podľa analytikov narástol počet žien obchodujúcich s kryptomenami v prvom štvrťroku 2020 o 43,24 %.

Ženy investujú viac do bitcoin

Človek sa dnes musí dosť finančne obracať a preto sa mnohí rozhodli investovať do nehnuteľností, zlata alebo kryptomien. Aj keď sú vraj ženy o vývoji celosvetovej ekonomiky pesimistickejšie ako muži, v roku 2020 by to s kryptomenami mohli vidieť trochu ružovejšie.

Mnohé ženy našli v digitálnych aktívach modré z neba. A pre iných sa kryptomeny stali odvážnou investíciou. Podnikateľka v oblasti blockchain Nisa Amoils poukázala na zaujímavé finančné možnosti tohto trhu. Tie sú podľa nej hlavnou motiváciou, prečo sa ženy začali o digitálne bankovníctvo viac zaujímať.

Hodnota bitcoin sa za posledné dva mesiace zvýšila, čo v súvislosti s vývojom súčasnej situácie spôsobilo okolo kryptomien značný rozruch. Ženy sú rovnako spôsobilé ako muži. Podľa Grayscale 49,8% žien predpovedalo, že takýto vývoj spôsobí v budúcnosti zvýšenie cien bitcoinu.

Obchodovanie s kryptomenami nie je len pre chlapcov

Za zvýšeným počtom žien na burzách kryptomien stojí vývoj ceny bitcoinu a všeobecná investičná atraktivita digitálneho bankovníctva. Platforma Bithumb Global napríklad potvrdila, že v roku 2020 zaznamenali na kryptoportály Cointelegraph 30-percentný nárast ženských používateľov.

CoinCorner, britská kryptomena tiež zaznamenala zvýšený počet ženských používateľov. Za prvý štvrťrok 2020 sa u nich zaregistrovalo 14,7 percenta žien a počet prihlásených žien sa tak zvýšil na 47 percent.

Hong Fang, výkonný riaditeľ spoločnosti OKCoin počas rozhovoru prezradil, že počet žien v tejto oblasti sa zvýšil o 80 percent a polovica z nich sú aktuálni používatelia siete. Obrovské, ale stabilné prijímanie blockchain technológie a kryptomien by takisto mohlo zvýšiť počet žien, ktoré chcú túto menu zahrnúť do svojho každodenného života. Ženy míňajú kryptomenu rovnako ako svoje peniaze.

Kryptopeňaženka Terra zistila, že 74 percent jej používateľov sú ženy vo veku 30 až 40 rokov. Tie používajú digitálnu menu na nákup oblečenia, kávy a iných každodenných potrieb.

pixabay.com

Geograficky faktor

Podľa CoinMarketCap niektoré krajiny poukázali, že počet ženských používateľov kryptomien sa zvýšil o viac ako 100%. V Európe to napríklad najvyššie dotiahlo Grécko, ktoré zaznamenalo nárast o 163.67%.

Za Gréckom nasleduje Rumunsko so 125,09 percentným nárastom ženských používateľov kryptomien. Tretie je Portugalsko s 89,95 percentami, ďalej nasleduje Ukrajina s 86,95 percentami a Česká republika s 85,6
percentami.

Nárast žien v kryptoobchodovaní sa v niektorých krajinách údajne spája s finančnými stimulmi, ako je nízky hrubý domáci produkt a vysoká miera nezamestnanosti. Ďalšie zdroje tiež uvádzajú, že v niektorých krajinách je aktívny vývoj informačných technológií jedným z najvýznamnejších faktorov,
ktoré ovplyvnili nárast počtu žien v tejto oblasti.

Úspešné ženy

Na celom svete dnes ženy s kryptomenami nielen obchodujú, ale v tejto oblasti zastávajú aj pracovné pozície. Tie ale muži väčšinou podceňujú. Jedná sa napríklad o manažérky, vývojárky, či zakladateľky firiem. Skvelým príkladom sú aj obrovské kryptospoločnosti Bancor a Binance.

Obe spoločnosti aj so spoluzakladateľkou Bancor, Galiou Benartziovou, chápu a podporujú úlohu ženy v tejto oblasti. 40 až 50 percent zamestnancov oboch firiem sú ženy. Dokazuje to aj nárast ženských členov a lektorov na kryptokonferenciách.

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu