Príbeh splneného sna o knihách pre deti: Vitajte v zázračnom kočovnom kníhkupectve na kolesách!

0
Príbeh splneného sna o knihách pre deti: Vitajte v zázračnom kočovnom kníhkupectve na kolesách!

Žiadne dvere, nijaký vchod. Predstavte si kníhkupectvo, do ktorého sa skutočne nedá vstúpiť. Naopak, príbehy sa k čitateľom dostanú vďaka zvláštnemu vozidlu s tromkolesami.

Nie, nie je to začiatok záhadnej rozprávky... čarovné príbehy však v Činčuáčiku (tak sa pojazdné detské kníhkupectvo volá) zohrávajú hlavnú rolu.

Nezávislé kníhkupectvo na troch kolesách

Činčuáčik je malé nezávislé kníhkupectvo, ktoré založila z lásky vášnivá čitateľka Barbora Piatrová. Zohnala si tricykel – vozík na troch kolesách, ktorý po úpravách získal úložný priestor a do ktorého precízne vybrala tituly, ktoré chcela deťom priblížiť.

Činčuáčik sa riadi určitými zásadami, prezrádza s úsmevom Barborka pri prezentácii vybraných kníh. Ide o kvalitu knižiek, ale aj o podporu slovenských autorov.“ Vysvetľuje, že deti netreba k čítaniu nútiť.

Prečítajte si aj: Autorka Kristína Balúchová: Jedna kniha rozhodla o mojom osude

Ako malým čitateľom priblížiť lásku ku knihám?

Je fajn malým čitateľom lásku ku knihám priblížiť, dodáva a svoje slová potvrdzuje účasťou na rôznych trhoch či podujatiach pre deti. O knihách beseduje, organizuje čítania, píše recenzie. Láska k čítaniu je nákazlivá!

Rodičom či pedagógom pomáha zakladateľka Činčuáčika nájsť tú správnu knihu pre dieťa: diela rozdeľuje do kategórií a asistujú jej v tom dokonca i maskoti líška Eliška, surikatko Vratko a kosatka Katka. Detské knihy však odporúča čítať aj dospelým. V tejto zvláštnej dobe má jej rada ešte väčšie opodstatnenie… Rozprávka s happyendom by dobre padla asi každému z nás.

žiadne príspevky na zobrazenie