NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ ŽENY BLOG INŠPIRÁCIE MAGAZÍN

Brazílska bežkyňa dokázala niečo nezvyčajné a hovorí: “Zmyslom života je objaviť svoj dar”

REDAKCIA
Share
 
Brazílska bežecká rekordérka, bývalá environmentálna právnička a šampiónka v jiu jitsu pokorila dva alpské vrcholy v priebehu jedného dňa. Fernanda Maciel absolvovala sólo výstup na Gran Paradiso (4061 m n.m.) a hneď nato ešte zdolala aj legendárny Matterhorn (4478 m n.m.).
 
Fernanda, ktorá sa narodila v Brazílii a teraz žije v španielskych Pyrenejach, je vysoko rešpektovanou vytrvalostnou bežkyňou s hlbokou vášňou pre ochranu životného prostredia a pomoc ľuďom v núdzi. Beh jej umožňuje vychutnať si ticho prírody, spoznávať nové miesta a skúmať vnemy a emócie, ktoré inak nemôže zažiť v každodennom živote. Je však tiež odhodlaná pozitívne vplývať na miesta, ktoré navštevuje, a má rada, keď jej behy nesú silné spoločenské alebo environmentálne správy.

Na Gran Paradiso potrebovala Fernanda iba 2 hodiny a 40 minút, celý okruh absolvovala za štyri hodiny. Prekonala tak najrýchlejší známy čas (FKT=Fastest Known Time), ktorý pôvodne stanovila ona sama. Hneď po dobehnutí sa presunula do talianskej Cervinie. Odtiaľ už vystúpila na jeden z najkrajších alpských vrcholov, Matterhorn, ktorý bol jej najväčšou výzvou.

„Zmyslom života je objaviť svoj dar. Životným dielom je rozvinúť ho. Zmyslom života je darovať ho ďalej.“

Najväčšia výzva bol Matterhorn

Fernanda je držiteľkou niekoľkých rekordov: ako prvá žena vybehla aj zbehla najvyššiu horu Ameriky, Aconcaguu, ktorá sa týči až do výšky 6962 m n.m. a je aj držiteľkou ženského FKT na Kilimanjare. Najväčšou výzvou bol však pre ňu celé roky práve Matterhorn. A nebolo to iba jeho technickou náročnosťou a behom po ľadovci.

Pri jednom z výstupov sa Fernanda musela otočiť iba 300 metrov pod vrcholom, pri ďalšom jej zamrzli rohovky a tri dni strávila v nemocnici, kedy si myslela, že stratila zrak. Na tomto krásnom, ale nebezpečnom štíte prišla aj o priateľov:

„Na Matterhorn som skúšala vyliezť už niekoľko rokov, no vzbudzoval vo mne strach. Táto hora však pre mňa predstavuje fyzickú, emocionálnu aj spirituálnu výzvu. Musela som sa tam vrátiť, bolo pre mňa dôležité vyskúšať to znova.“

Prečítajte si: Ako ženy atlétky začínajú porážať mužov vo vytrvalostných pretekoch?

Keď sa Maciel konečne postavila na vrchol Matterhornu, rozplakala sa: „Nemohla som uveriť tomu, že sa mi Gran Paradiso podarilo absolvovať o 40 minút rýchlejšie ako naposledy a ešte som dobila aj Matterhorn. To oslobodenie na jeho vrchole je neskutočné, najlepší pocit v živote!“

Viac o brazílskej ultrabežkyni Fernande Maciel a jej rekordoch nájdete na webe RedBull.com.

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X