Požiar rodinného domu si vyžiadal jeden život, zhorela aj časť strechy

0
Požiar rodinného domu si vyžiadal jeden život, zhorela aj časť strechy

28.9.2023 (SITA.sk) – Smrťou jednej osoby sa skončil nočný požiar rodinného domu v obci Krivany (okres Sabinov). Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, požiar nahlásili krátko pred 01:00.

Jedna osoba zomrela

Po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že požiar zasiahol celý interiér a časť strechy rodinného domu.

„Zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasebnými prácami. Požiar sa hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať za súčasného rozoberania konštrukcie strechy,“ uviedla Knišová.

Dodala, že po lokalizácii požiaru v objekte našli jednu osobu bez známok života. „Obhliadajúci lekár konštatoval u osoby exitus,“ skonštatovala hovorkyňa.

Príčinu požiaru zisťujú

Hasiči požiar zlikvidovali pred 05:00. Následne vykonali záverečný prieskum pomocou termovíznej kamery.

„Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje. Na miesto udalosti bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ uviedla Knišová.

Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov z hasičských staníc Sabinov a Lipany so štyrmi kusmi hasičskej techniky a členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Lipian s jedným kusom techniky. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 20-tisíc eur.

Viac k témam: Požiar domu
Zdroj: SITA.sk – Požiar rodinného domu si vyžiadal jeden život, zhorela aj časť strechy © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie