Poznáte značku TOMS? Jej hlavným poslaním je darovať deťom obuv

0
Poznáte značku TOMS? Jej hlavným poslaním je darovať deťom obuv

Počas cestovania v Argentíne v roku 2006 bol americký podnikateľ Blake Mycoskie svedkom ťažkostí, ktorým čelia deti vyrastajúce bez topánok. Chcel im pomôcť a tak vytvoril značku Tomorrow Shoes, skrátene TOMS a zároveň spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojho podnikania prispieva k zlepšovaniu ľudských životov.

Celý nápad vznikol pred viac ako desiatimi rokmi a rozvinul sa do silného obchodného modelu, ktorý pomáha riešiť potreby, hlavne zdravie, vzdelávanie a ekonomické príležitosti pre deti a ich komunity na celom svete.

Hlavným princípom fungovania lifestyle značky je biznis model One for One®: Za každý predaný pár topánok sa druhý pár obuvi daruje dieťaťu, ktoré topánky nemá a potrebuje. Tento obchodný model sa stal jedným z najprogresívnejších nástrojov charitatívnej pomoci, ktorým sa inšpirujú aj ďalšie spoločnosti po celom svete. Čím viac párov sa predá, tým viac sa daruje. TOMS pôsobí vo viac ako 70 krajinách a od roku 2006 spolu s partnermi rozdali už vyše 86 miliónov párov topánok.

Prečo práve topánky?

Topánky sú v mnohých oblastiach nedosiahnuteľným luxusom, pričom najviac ohrozenými sú hlavne deti. Okrem množstva zdravotných problémov a chorôb, s ktorými bojujú, sa nemôžu slobodne pohybovať, behať, športovať, či dokonca chodiť do školy. V mnohých krajinách dochádzajú do školy peši aj niekoľko kilometrov. Niektoré neziskové organizácie financujú školské uniformy, ktoré sú podmienkou vstupu do školy, no práve obuv je najdrahšou položkou, na ktorú už nezostávajú peniaze.

TOMS spolupracuje s množstvom medzinárodných aj lokálnych neziskových organizácií, ktoré pomáhajú a koordinujú charitatívne aktivity značky. Spolu s vedením značky uskutočňujú tzv. Giving trips, čo znamená, že nezisková organizácia vopred určí lokalitu, do ktorej sa bude obuv distribuovať.

Čítajte aj: Osobná značka na Instagrame

Ako darovanie funguje?

Všetko začína nákupom. Podľa počtu predaných párov topánok zistí TOMS konkrétny počet párov obuvi, ktoré môže darovať. Darovacie oddelenie vytvorí objednávku v konkrétnych veľkostiach, množstve a type obuvi podľa potrieb danej lokality. Objednané páry topánok TOMS pošle partnerskej organizácii, ktorá ich priamo na mieste rozdá deťom.

Kompletný distribučný proces plne uhrádza TOMS. Topánky sa do vybraných miest dostanú raz až dvakrát ročne. Spoločnosť sa zaviazala, že deťom daruje topánky počas detstva, teda pokiaľ nedokončia základnú školskú dochádzku.

Kde si na Slovensku môžete kúpiť TOMS a pomôcť tak deťom?

A PRO SPORT, FUN SPORT, INTERSPORT, ROBEL, SHOOOS, Baťa, alebo sú v predaji na e-shope oficiálneho distribútora URBANLUX.

žiadne príspevky na zobrazenie