Pozor na aplikáciu, ktorú si stiahlo už vyše 100 miliónov ľudí!

0
Pozor na aplikáciu, ktorú si stiahlo už vyše 100 miliónov ľudí!
faceapp

Svet šalie z novej aplikácie, ktorú vyvinuli v Rusku. Ak vlastníte mobil, pravdepodobne ste už o nej počuli. Na mobil si nahráte svoju fotografiu a aplikácia vám vďaka umelej inteligencii umožní vidieť sa, ako budete vyzerať napr. o 20 rokov. A to úplne zadarmo!

Je to však naozaj zadarmo?

Aplikácia, ktorá je určená pre iOS a Android, ponúka aj ďalšie rôzne úpravy, ako zmena vlasov či pohlavia, ktoré sú už spoplatnené sumou 1,99 € – 43,99 € za položku. To je úplne v poriadku, a pri aplikáciách pomerne bežné, veď ani jej vývoj nie je zadarmo.

V čom je teda problém?

Na nebezpečenstvá aplikácie upozorňujú aj viaceré zahraničné portály a televízne stanice. Pri jej používaní musíte nasnímať svoju tvár, a tak poskytujete svoje dáta. Tvár je dôležitý biometrický údaj, ktorým sa môžete aj identifikovať, napríklad pri prihlasovaní sa do mobilu alebo do notebooku. Málokto si uvedomí, čo všetko sa do aplikácie stiahne okrem vašej fotografie. Aplikácia nezbiera iba fotografie, ktoré službe odošlete, ale aj IP adresu, typ prehliadača a zariadenia.

Aplikáciu už použila aj herečka Kristína Tormová:

https://www.instagram.com/p/B0Av8yBIZ8r/

Okrem fotografie sú to dáta, ktoré bežný užívateľ necháva na každom webe. Tvorcovia FaceApp však využívajú aj aplikácie tretích strán. A tak nie je zrejmé, kto všetko sa k vašim údajom dostane. Minimálne ich použijú na marketingové nástroje na cielenie reklamy. Mimoriadne zvláštna je však táto veta v podmienkach ochrany súkromia:

„Môžeme vám napríklad posielať e-maily súvisiace so službou (napr. zmeny / aktualizácie funkcií služby, technické a bezpečnostné upozornenia). Upozorňujeme, že sa nemôžete odhlásiť z e-mailov súvisiacich so službou.“

Ďalšie otázniky sa vynárajú pri vekovej hranici, pre ktorú je aplikácia určená a umožnená používať. Aplikácia je totiž prístupná už od 13 rokov.

Aj herečka a speváčka Barbora Švidraňová podľahla čaru tejto aplikácie:

https://www.instagram.com/p/B0BKUJ9iE-S/

Čo sľubujú tvorcovia?

Získajte selfie v kvalite, akú vidíte v časopisoch zopár klikmi! Aplikácia funguje na základe umelej inteligencie FaceApp AI, najmodernejšej technológie na úpravu portrétov.

Zdokonaľte si svoje selfie, alebo sa zabavte so zmenou pohlavia, účesu a ďalšími úžasnými transformáciami, ktoré máte zadarmo!

Prečítajte si aj článok, ako využiť influencerov pre váš biznis

FaceApp
zdroj: FaceApp

Čo všetko aplikácia dokáže?

• Hollywood selfíčka s filtrami, zmena farby a strihu vlasov

• Aplikácia perfektného večerného alebo denného make-upu

• Pridanie úsmevu, fúzov, brady

• Zmena pozadia jediným kliknutím 

• Zmena pohlavia a veku

• Pridanie tetovania

Čo hovoria recenzie?

Aplikáciu si stiahlo už vyše 100 miliónov ľudí a recenziu napísalo už takmer jeden a pol milióna užívateľov. Hodnotenie je 4,4 z 5. Vybrali sme niektoré s nich:

Steve Bobo: Paráda.. ? keď sa vidím starý, je mi smutno. Ale viem dopredu, aký budem o pár rokov…

Ľubor Romančík: Mne funguje, len škoda, že nieje bezplatná na ine úpravy
Gabriel Bráz: Zaujímavé celkom.
Dušan Pisár: Skoro všetko platené, ale totálne reálne.
Janka Javorská: Vkuse vypisuje, že sa niečo nepodarilo s tou kreslenou mačkou. Absolútne nefunguje, nerozumiem tomu. Ako vidím, nie som jediná. Strašné, sklamalo ma to. Mám najnovší mobil a všetko mi funguje ale toto fakt nie.

Pri sťahovaní aplikácií si vždy prečítajte aj pravidlá ochrany súkromia!

žiadne príspevky na zobrazenie