Prajeme si byť sebaisté, rozhodné a odvážne, nielen na Vianoce, ale po celý ďalší rok

0
Prajeme si byť sebaisté, rozhodné a odvážne, nielen na Vianoce, ale po celý ďalší rok

„Som s.r.o. – sebaistá, rozhodná a odvážna.“ Také je posolstvo predvianočného eventu Šťastné a veselé ženy v Košiciach vypovedané ústami Henriety Martinkovej, CEO Annemarie Borlind.

Čo bolo dôležité niekedy a čo dnes

Takmer 90 žien z Košíc a okolia sa stretlo, aby spoločne našli odpovede na generačné rozdiely vo vnímaní Vianoc, ich príprav z pohľadu ženy matky, zamestnankyne, podnikateľky, či babky užívajúcej si zaslúžený oddych na dôchodku. Všetky hľadali odpoveď na to, čo je na Vianoce vlastne dôležité a či sa to líši od toho, čo bolo dôležité v minulosti.

Obraz dokonalej ženy valcuje sociálne siete, ale aj nás samotné

Ako sa menila doba, tak sa menili aj nároky na prípravu Vianoc, darčeky pod stromčekom či na štedrovečerný stôl prehýbajúci sa pod ťarchou jedla. Sociálne siete nás kŕmia obrazom dokonalej ženy, ktorá zvláda deti, rodinu, prácu, nákupy darčekov a ešte aj seba samú pripraviť na 5 hviezdičkové Vianoce s úsmevom, bez kruhov pod očami a širokým úsmevom na dokonale namaľovaných perách. Je to to, čo je na najkrajších sviatkoch v roku najdôležitejšie? Dokonalosť? Podnikateľky, riaditeľka, manažérka a dôchodkyňa hľadali rozdiely vo svojich Vianociach.

Na pódiu sa stretlo päť inšpiratívnych dám. Zaznelo päť rôznych životných príbehov z pohľadu žien v piatich rozličných kariérnych postaveniach. Podnikateľky, riaditeľka výrobného závodu s 1 600 zamestnancami, vysoko postavená manažérka a členka boardu štátneho podniku, manažérka ľudských zdrojov vo firme, ktorá je nositeľom ceny Diamanty slovenského biznisu.

Čo špeciálne robia tieto výnimočné ženy na Vianoce?

Katarína Vaškovičová, riaditeľka Magna powertrain, Magna International: „Vždy pred Vianocami píšem mojmu manažmentu personalizované listy. Každému osobne a zvlášť. Mám v tíme 22 manažérov.“

Henrieta Martinková, CEO Annemarie Börlind, prírodnej kozmetiky so 64 ročnou tradíciou: „Týždeň pred Vianocami zatvoríme firmu a necháme naše kolegyne a kolegov, aby sa mohli pripraviť na vianočné sviatky. Urobíme to prvýkrát za celú históriu firmy a veríme, že je to správyn krok.“

Radoslava Šotterová, manažérka pre oblasť právnych záležitostí  a compliance v spoločnosti Východoslovenská energetika Holding  a.s., členka predstavenstva: “Mám presný plán, ktorý sa dodržiaval u nás doma a ja ho vo svojej rodine taktiež dodnes dodržiavam. Vždy sme doma začínali štedrú večeru o 5 a u nás je to rovnako. Všetci musia byť pri stole krásne oblečení. Moja dcéra to miluje a môj manžel vie, že kravata je must.”

Daniela Chomová, učiteľka so 40 ročnou praxou a babka 5-tich vnúčat: “Na Vianoce sme všetci spolu pri jednom stole. Moje tri deti, ich rodiny, moje vnúčatá. Vianoce sú o rodine a tá sa má stretnúť pri jednom stole. Tieto Vianoce budú mať pre nás zvláštnu príchuť. Prvýkrát nám pri stole bude chýbať moja mama.”

Monika Tajblik Löfflerová, Swida Innovative s.r.o.: “20 rokov mám svoju vlastnú rodinu. Všetky Vinaoce doteraz sme trávili u rodičov a nikdy som na Vianoce nepiekla. Tento rok na stal zlom. Vianoce pripravujem ja, u nás doma. Možno budú aj prvé vianočné koláče.” Vianoce sú o rodine a láske. Nech to znie akokoľvek ako klišé.

Na pódiu sa hovorilo o tom, aké Vianoce si ženy pamätajú z destva, o zvykoch, ktoré si priniesli ich manželia zo svojich rodín a ktoré sa stali súčasťou ich spoločných Vianoc. Čo rodina, to rozdiel.

Posolstvo Vianoc sa už po celé generácie nemení

Vianoce sú aj dnes o rodine, ktorú chceme mať na Štedrý večer pri sebe, o láske, ktorú chceme cítiť,o pokoji, ktorý chceme spoločne zažiť, o radosti, ktorú chceme násobiť, o všetkých ľuďoch, ktorých si nosíme v srdci. Či už nám je dopriate ich objať, alebo už na nich iba spomíname.

Sebaistá, rozhodná a odvážna. Taká je dnešná žena. Nie dokonalá, ale autentická.
Tieto slová potvrdil aj podnikateľský príbeh Moniky Spolníkovej a jej Blackmud-u, ktorá je členkou Klubu akčných žien. Lebo žena potrebuje pre podnikanie iba pár vecí. Nadšenie, túžbu, odhodlanie, odvahu a chuť ísť stále ďalej. To si prajeme na Vianoce do daru všetky, ktoré o svojom podnikaní ešte len snívame.

Krásna a štýlová v práci aj na vianočnej párty

Adrianna Nagy Finta je poradkyňou štýlu a členkou Klubu akčných žien. Na evente Šťastné a veselé ženy ukázala, ako vyčarovať z obyčajného outfitu do práce outfit na večernú párty. Adri učí dámy, ako mať šatník funkčný, nie plný. A preto je aj dvornou poradkyňou štýlu Akčných žien a dámy mohli počas večera obdivovať, ako obliekla akčné ženy na evente.

Vianoce boli, sú a budú oslavou rodiny a lásky

Tak, ako v minulosti, aj dnes chceme byť na Vianoce doma. Stretnúť sa so všetkými, ktorí sú nám blízki. A domov je tam, kde je mama, manželka, babka, jednoducho žena. Úloha udržiavať teplo rodinného krbu asi navždy zostane v našich rukách. A my si túto úlohu doslova užívame. Na Vianoce a v dnešnej rýchlej dobe obzvlášť.

Prajeme všetkým ženám sveta, aby na Vianoce mali okolo seba tých, ktorých milujú a aby si našli pod stromčekom poriadnu dávku sebaistoty, rozhodnosti a odvahy. Lebo taká je moderná žena. Nie dokonalá, ale zdravo istá sebou samou, rozhodná v tom, čo robí a odvážna v tom, za čím ide.

Ak ťa tento článok inšpiroval, nechaj sa pozvať do našej spoločnosti na evente Šťastné a veselé ženy v Bratislave, 30.11.2023 o 17:00 v neskutočných priestoroch sieni Klarisky.

Vstupenky nájdeš tu:
https://eshop.akcnezeny.sk/produkt/stastneaveselezeny-2023/ .

žiadne príspevky na zobrazenie