Prečo by si mala vyskúšať Nordic walking?

0
Prečo by si mala vyskúšať Nordic walking?
Foto: Katarína Arendas

Nordic walking je najjednoduchší šport, ktorý realizuješ v krásnej prírode, je vhodný pre každého, kto sa chce hýbať na čerstvom vzduchu počas celého roka. Zvyšuje srdcový rytmus, naštartuje metabolizmus, a tým aj chudnutie (spálite až o 40% viac kalórií ako pri bežnej chôdzi). Takisto je to efektívna a zábavná cesta k zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť. A úplne jednoducho

Si v peknom športovom oblečení a chodíš po rôznych prírodných terénoch a používaš pri tom špeciálne nordic-walkingové palice. Tie napomáhajú zapájať aj hornú časť tela. Používaš hlavne svaly na chrbáte a hruď, ktoré sa do činnosti uvádzajú práve intenzívnym pohybom rúk. Účinne sa zvyšuje efektivita krvného obehu i pľúc. Pri správnej technike sa dá do pohybu vyše 90% svalov tela, čo je viac ako 650 svalov. A preto je nordic walking lepší ako iné športy a je ideálny pre tvoj nový športový  začiatok.

Obzvlášť je to vhodné pre tých, ktorí z dôvodu váhy nemôžu behať a potrebujú sa nejako rozhýbať, a to tak, aby to nemalo negatívny dopad na ich kĺby. Dávkovanie  zaťaženia pri nordic walking je postupné, jemnejšie a prirodzenejšie pre telo ako pri iných vytrvalostných športoch. Časom zistíš, že pri tejto aktívnej chôdzi držíš krásne vyrovnané telo, prestali ťa bolieť kríže a oblečenie je ti akési voľnejšie. To je dôvod, prečo je nordic walking ideálny pre opätovné športové vstupy po niekoľkých mesiacoch oddychu a leňošenia.

Výhodou je, že popri aktívnom chodení môžeš spoznávať nových ľudí, alebo zavolať svoje kamarátky, lebo pri tomto športe sa dá aj porozprávať, kto čo má nové, alebo podeliť sa so zážitkami z celého dňa. Je to doslova nutné, lebo správne tempo pre spaľovanie tuku u nordic walkingu je také, že sa jemne zadýchavaš. Každý pôjde podľa svojej kondície a časom zistíš, že pred mesiacom ti daná rovinka v tempe robila problémy, a teraz by si išla už aj na nejaký kopec.

Nie je problém vyskúšať to, chce to len vyčleniť si čas asi 90 min, kontaktovať ma, a dohodneme sa, či sa pridáš do nejakej skupinky alebo vyhovieme Tvojmu časovému plánu.

https://www.instagram.com/p/BjbldynAqq2/?taken-by=katarinaarendas

žiadne príspevky na zobrazenie