Prezidentka Čaputová dostala najvyššie holandské štátne vyznamenanie

0
Prezidentka Čaputová dostala najvyššie holandské štátne vyznamenanie

Prezidentke Zuzane Čaputovej udelil v utorok 7. marca pri príležitosti oficiálnej návštevy Slovenska holandský kráľ Viliam-Alexander najvyššie štátne vyznamenanie Holandska – Veľký kríž Radu holandského leva. Informuje o tom hlava štátu na sociálnej sieti Instagram.

Recipročne prezidentka holandskému kráľovi a kráľovnej udelila Rad bieleho dvojkríža I. triedy za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj medzi Holandským kráľovstvom a Slovenskou republikou.

Prezidentka na svojom Instagrame píše:

„Holandsko je ukážkou toho, že inakosť či odlišnosť nie je hrozbou, ale obohatením spoločnosti. Že rôznorodosť sa môže stať hnacou silou invencie a prosperity, a nie polarizácie.
Dnešný spoločný deň s holandským kráľovským párom sme ukončili štátnou večerou. Je mi veľkou cťou, že som si dnes mohla prebrať najvyššie štátne vyznamenanie Holandska Veľký kríž Radu holandského leva, ktoré mi udelil kráľ Viliam Alexander. Recipročne som kráľovi a kráľovnej udelila Rad bieleho dvojkríža I. triedy za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj medzi Holandským kráľovstvom a Slovenskou republikou.“

Prvý spoločný deň s holandským kráľovským párom počas jeho oficiálnej návštevy na Slovensku ukončili štátnou večerou.

Prečítajte si aj: Prezidentka prijala holandského kráľa Viliama Alexandra s manželkou

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok predpoludním prijala na trojdňovej oficiálnej návšteve Slovenska holandský kráľovský pár, kráľa Viliama-Alexandra a kráľovnú Maximu. Je to prvá kráľovská návšteva na Slovensku po takmer po 13 rokoch.

Holandský kráľ s manželkou a Zuzana Čaputová s partnerom Rizmanom

Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová dostala najvyššie holandské štátne vyznamenanie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu