Prezidentka Čaputová odcestovala do Grécka, cieľom rokovaní s predstaviteľmi krajiny je otvorenie novej kapitoly

0
Prezidentka Čaputová odcestovala do Grécka, cieľom rokovaní s predstaviteľmi krajiny je otvorenie novej kapitoly

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová odcestovala v pondelok 5. septembra popoludní na oficiálnu návštevu Grécka. Jej dlhodobo plánovaná zahraničná cesta bude v stredu 7. septembra pokračovať v Severnom Macedónsku. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Otvorenie novej kapitoly

V Aténach slovenskú prezidentku v utorok prijme prezidentka Helénskej republiky Katerina Sakellaropoulou a stretne sa aj s predsedom gréckej vlády Kyriakosom Mitsotakisom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Diskutovať budú najmä o riešení energetickej krízy a diverzifikácii energetických zdrojov a ďalších výzvach, ktorým obe krajiny čelia v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Cieľom ich spoločných rokovaní je otvorenie novej kapitoly vo vzájomných vzťahoch,“ uvádza Strižinec, podľa ktorého prezident SR navštívil Grécko naposledy v roku 2008.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prezentácia nášho umenia

Prezidentku sprevádza početná skupina zástupcov slovenských firiem a inštitúcií, ktoré sa zaoberajú zelenou tranzíciou a energetikou. V Aténach sa pod záštitou prezidentky uskutoční spoločné grécko-slovenské podnikateľské fórum zamerané na zelenú transformáciu – Green Growth Business Forum.

Hneď po prílete do Atén prezidentka otvorí projekt Skusy – slovensko-grécky rezidenčný dom, ktorý bude podporovať tvorivé pobyty slovenských umelcov a prezentovať tak naše umenie v zahraničí.

Stretnutie s prezidentom

Počas oficiálnej návštevy Severného Macedónska sa prezidentka v stredu 7. septembra v Skopje stretne s prezidentom Stevom Pendarovskim a premiérom Dimitarom Kovačevskim.

Diskutovať budú podľa Strižinca najmä o aktuálnej medzinárodnej politickej a ekonomickej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine a energetickou krízou ako aj o podpore integračného procesu Severného Macedónska a ďalších krajín Západného Balkánu. Naspäť na Slovensko sa prezidentka vráti v stredu večer.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová odcestovala do Grécka, cieľom rokovaní s predstaviteľmi krajiny je otvorenie novej kapitoly © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu