Prezidentka Čaputová: Som jedna z vás

0
Prezidentka Čaputová: Som jedna z vás

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien vystúpila aj prezidentka Zuzana Čaputová so svojim prejavom určeným predovšetkým ženám. Čo nám vo svojom vystúpení odkazuje?

„Dnes spoločne oslavujeme Medzinárodný deň žien. Pripomíname si tak viac ako storočnú cestu k našej rovnoprávnosti. Moje zvolenie bolo aj pre mňa dôležitým signálom toho, ako sme na tejto ceste významne pokročili. Som jedna z vás a záleží mi na tom, aby každá a z nás mohla na Slovensku žiť dôstojne. Chcem vás povzbudiť v tom, aby ste sa nevzdávali svojich ambícií a túžob,“ uviedla prvá prezidentka Slovenska.

Prečítajte si aj článok o tom, prečo majú ženy o pätinu nižší plat ako muži

„Mnohé z nás čelia predsudkom o tom, na čo máme alebo nemáme. Vysloveným či nevysloveným poznámkam o tom, kde je alebo nie je naše miesto. Mnohé z vás pracujú v zamestnaniach za stále výrazne nižšie mzdy, ako je spravodlivé. Mnohé z vás zostali v starostlivosti o svoje deti samy, každodenne bojujúc o existenčné prežitie,“ pokračovala.

Foto: TASR

„Slovensko v tomto období čaká na veľkú zmenu. Zmena je spájaná predovšetkým s nádejou spravodlivejšieho Slovenska. Spravodlivé Slovensko je aj takým, v ktorom máme všetky rovné šance. Aj takým, kde štát prijme všetky potrebné opatrenia na to, aby u nás ženy a deti nezažívali násilie vo vlastnom domove,“ prízvukovala prezidentka.

Celé video si môžete pozrieť tu.

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu