Pričarujte si nádheru hôr a lyžovania aj do vášho domova. Aperol vám pomôže

0
Pričarujte si nádheru hôr a lyžovania aj do vášho domova. Aperol vám pomôže

Hoci je už po Vianociach, zima rozprestiera svoje snežné a ľadové perute. Mnohí z nás boli alebo plánujú ísť na lyžovačku, či už vybehať vianočné zákusky alebo načerpať sily či zrelaxovať. Deti čakajú polročné a jarné prázdniny, ktoré sa im rodičia snažia plnohodnotne a zmysluplne využiť. Po dni strávenom v prírode, padne vhod lahodný nápoj. Ako prvé nás napadne varené víno či lahodný taliansky Aperol. Predstava Aperolu evokuje horskú chatu niekde v talianskych Dolomitoch, lúče zimného slnka, ktoré zohrievajú lyžiara slniaceho sa na lehátku pred chatou. V rukách popíja Aperol a vychutnáva si okamih. No tento okamih si môže každý z nás pričarovať aj domov.

Talianske korene Aperolu

Tento obľúbený miešaný nápoj je kombináciou tradičného talianskeho likéru Aperol, ktorý vyniká výraznou oranžovou farbou a príjemnou chuťou pomarančov snúbiacou sa s jemne horkastými tónmi bylín a koreňov. Pôvod kokteilu siaha až do roku 1919, kedy ho v Padove prvýkrát namiešali bratia Barbieri podľa svojej tajnej receptúry. V tomto roku bol predstavený na veľtrhu Fiera Campionaria di Padova. V roku 1993 bola firma F.lli Barbieri odkúpená spoločnosťou Barbero, ktorá sa v roku 2003 stala súčasťou skupiny Campari. Dnes si tento osviežujúci nápoj vychutnávame nielen pri výnimočných príležitostiach, ale jednoducho kedykoľvek.

Zvláštnosťou Aperolu je pomerne nízky obsah alkoholu, približne len 11 %.

Ako na pravý Aperol Spritz?

Pre ten pravý pôžitok z drinku Aperol Spritz najprv pohár naplňte ľadom až po okraj, nalejte jeden diel prosecca, pridajte jeden diel Aperolu, zľahka zastreknite sódou a ozdobte plátkom pomaranča. Perfektnú chuť ikonického drinku získate použitím Cinzano Prosecco Pro-Spritz – suché šumivé víno s nádychom šťavnatých jabĺk a hrušiek s množstvom drobných bubliniek, vytvorené práve pre dokonalú chuť Aperol Spritzu.

Nápoj sa podáva vždy dobre vychladený a mal by byť v pohári na stopke.

Poznáte tento prípitok? Ideálny počas celého roka.

Apres-ski

K zimnej dovolenke a lyžovaniu na horách neodmysliteľne patrí rituál après-ski, ktorý je občas dôležitejší ako samotný šport. Termín „après-ski“, teda „po lyžovaní“, vznikol už v 50. rokoch minulého storočia a odvtedy dobyl celý svet. Príjemné posedenie s priateľmi je chvíľka, na ktorú sa často na zimnej dovolenke tešíme najviac. Či už si budete užívať ešte v lyžiarkach alebo zvolíte civilnejší outfit, ten pravý après-ski rituál sa nezaobíde bez skvelého drinku. Ideálna voľba? Legendárny Aperol Spritz!

Obľubujete tento drink? Zvyknete si ho dať napríklad na lyžovačke alebo uprednostníte teplý čaj či varené víno? Dajte nám vedieť.

Zdroj a foto: Aperol

 

žiadne príspevky na zobrazenie