Prírodné produkty, ktoré pomáhajú pri tehotenstve, plodnosti a menopauze

1
Prírodné produkty, ktoré pomáhajú pri tehotenstve, plodnosti a menopauze

Podpora plodnosti muža

Medzi časté príčiny mužskej neplodnosti patria neresti moderného života ako fajčenie, popíjanie alkoholu, stres, únava, zlá strava a dokonca aj tesné spodné prádlo. Faktory, ktoré naopak udržujú mužskú plodnosť sú vyvážená strava, dostatok oddychu, fyzická aktivita a relax. Nie vždy to však stačí, a tak mnoho párov snažiacich sa splodiť potomka siaha po vitamínových doplnkoch podporujúcich plodnosť nie len na strane ženy, no aj na strane muža.

Na libido, podporu potencie a zvýšenie plodnosti muža pôsobia priaznivo vitamíny a minerálne látky ako selén a vitamín E. Tie podporujú prirodzenú tvorbu spermií a chránia ich pred oxidačným stresom. Mužskú plodnosť a potenciu podporujú aj látky ako kyselina listová, inositol, L-karnitín a L-arginin.

Podpora otehotnenia

Zdravý životný štýl a vyvážená strava plná vitamínov patrí k najdôležitejším faktorom, prispievajúcim k podpore otehotnenia. Nanešťastie ani konzumácia správnej stravy nezaručuje, že bude mať vaše telo dostatok potrebných vitamínov. Z tohto dôvodu siaha mnoho žien po rôznych vitamínových doplnkoch, ktoré majú podporiť plánované otehotnenie.

Okrem doplnkov tohto typu však existujú aj iné prípravky fungujúce na odlišnom princípe. Tie sú založené na báze myo-inozitolu, ktorý vytvára optimálne vaginálne prostredie pre oplodnenie vajíčka. Myo-inozitol totiž prispieva k skvapalneniu cervikálneho hlienu a semennej tekutiny, vďaka čomu sú spermie pohyblivejšie a dokážu ľahšie oplodniť vajíčko.

Vitamíny v tehotenstve

Dostatok vitamínov a minerálov v tehotenstve je veľmi dôležitý pre správny vývoj plodu a dieťaťa. Rovnako je to aj v prípade, ak ešte len plánujete splodiť potomka. Aj v tomto období by malo byť ženské telo dostatočne zásobené potrebnými látkami. Správny príjem vitamínov a minerálov vám totiž môže pomôcť otehotnieť a tiež podporiť rast a zdravý vývoju plodu v čase, kedy ešte nemusíte vedieť, že ste tehotná.

Doplnky výživy určené na podporu otehotnenia a zásobenie tela vitamínmi a minerálmi v tehotenstve obsahujú látky ako myo-inozitol, vitamíny B2, B6, B8, B12, folát, kyselinu listovú a vitamín D3. Myo-inozitol, kyselina listová a folát sú veľmi prospešné ešte pred samotným otehotnením, keďže podporujú plodnosť, ale aj počas tehotenstva, pretože prispievajú k rastu zárodočných tkanív a zohrávajú úlohu v procese delenia buniek. Vitamíny skupiny B a D zas podporujú správnu funkciu vnútorných orgánov, imunitný systém a zabezpečujú, aby malo telo dostatok energie.

Otehotnenie po antikoncepcii

Antikoncepčné prípravky vo forme tabletiek prakticky strácajú účinnosť hneď po ich vysadení. To znamená, že aj v prípade okamžitého otehotnenia po skončení užívania antikoncepcie sa nemusíte báť, že by bol plod dieťaťa ohrozený. Pri antikoncepčných implantátoch však obnova plodnosti trvá dlhšie, približne 3 mesiace.
Aj keď by moderné antikoncepčné prípravky nemali po vysadení ovplyvňovať možnosť okamžitého otehotnenia, nemusí tomu tak byť vždy. Pomôcť vám môžu doplnky výživy, ktoré pomáhajú pripraviť ženské telo na plánované tehotenstvo, čo najskôr po vysadení antikoncepcie.

Vitamíny pre ženy v menopauze

Obdobie menopauzy prežíva každá žena inak. Niektoré len pozorujú postupné vymiznutie menzesu, no iné trápia problémy ako nespavosť, návaly tepla, bolesti hlavy či priberanie na váhe. K lepšiemu zvládaniu prechodu pomáha zdravá životospráva, fyzická aj psychická aktivita, ale tiež výživové prípravky.

Na trhu totiž existujú doplnky stravy pre ženy v menopauze, ktoré pomáhajú predchádzať nepríjemným sprievodným symptómom tohto stavu. Tie obsahujú predovšetkým esenciálne mastné kyseliny, ako napríklad L-tryptafan a vitamíny B1, B2 a E. Každá z týchto látok totiž napomáha komfortne prejsť menopauzou.

Pomoc pri bakteriálnej vaginóze

Bakteriálna vaginóza je ochorenie spôsobené premnožením baktérií Gardnerella vaginalis, ktoré menia pH prostredia v pochve, Tieto baktérie tiež produkujú látky, ktoré majú typický rybí zápach, pričom spôsobujú svrbenie a pálenie. Bakteriálnu vaginózu je samozrejme možné liečiť pomocou rôznych zdravotných prípravkov, ktoré však nemusia byť vždy vhodné pre všetky ženy.

Vaginálny gél je priamo určený na pomoc pri bakteriálnej vaginóze a dokonca je bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy. Obnovuje normálne pH pošvy a vaginálnu flóru, pričom neutralizuje zápach a prináša úľavu od nepríjemného svrbenia, pálenia a výtoku spôsobeného bakteriálnou vaginózou.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Je super že prírodná kozmetika ide do popredia aj momentálne bojujú menopauzou a každá z nás ju zvláda inak. Niektoré len pozorujú postupné vymiznutie menzes skoro im nič nie je , no iné trápia majú problémy tiež používam prírodné produkty a čaje

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu