Progresívne Slovensko dobieha Hlas a Smer, do parlamentu by sa zmestilo aj Matovičovo OĽaNO

0
Progresívne Slovensko dobieha Hlas a Smer, do parlamentu by sa zmestilo aj Matovičovo OĽaNO

30.12.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyššou podporou pri hypotetických voľbách do Národnej rady SR disponuje politická strana Hlas – sociálna demokracia, ktorú by volilo 19,1 percenta ľudí. Je nasledovaná stranou Smer – sociálna demokracia s podporou 16,7 percenta a hnutím Progresívne Slovensko (PS) s 14,1 percentom. Vyplýva to z volebného modelu Median.sk.

Dostalo by sa aj OľaNO

Za PS by sa ďalej umiestnilo hnutie Republika, strana Sloboda a Solidarita a do parlamentu by sa dostalo i hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Kresťanskodemokratické hnutie a Sme rodina.

Svojím rozhodnutím si je podľa volebného modelu istých 45 percent ľudí, ktorí by sa zúčastnili na voľbách a vedia uviesť stranu alebo hnutie, ktoré by volili.

Tretina respondentov si nie je úplne istých a mohlo by u nich dôjsť k prípadnej zmene voľby. Ďalších dvadsať percent tvrdí, že si nie sú príliš alebo vôbec istí.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko dobieha Hlas a Smer, do parlamentu by sa zmestilo aj Matovičovo OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie