Prvé stretnutie akčných žien v Poprade: Prepojili sme podnikateľky spod Tatier

0

Na Slovensku máme toľko úžasných a šikovných žien, že nie je možné všetky ich poznať. Spoznať osobne aspoň nejakú časť sa nám však darí najmä vďaka eventom v rôznych mestách. Večer akčných žien pod Tatrami bol úžasný a ukázal, ako má vyzerať pravý networking a prepájanie sa silných žien.

Akčné ženy sa pod Tatrami stretli 24. novembra v hoteli Európa. Už od začiatku bolo jasné, že atmosféra bude skvelá a plná dojmov. Desiatky účastníčok, štyri spíkerky a jeden spíker program dokonale rozbehli. Zakončenie patrilo tombole, ktorá bola mimoriadne bohatá a rozmanitá.

Rady od akčného manažéra

Prvým rečníkom bol akčný muž, Ján Žovin. Jeho témou bolo, aby sa ženy začali živiť tým, čo milujú. Ako skúsený manažér sa niekoľko rokov aktívne pohybuje najmä v odvetví retailu, kde prešiel viacerými manažérskymi pozíciami. Má skúsenosti s otváraním a rozbiehaním maloobchodných predajní domácich i nadnárodných spoločností. Počas večera dával prítomným dámam nielen ako rečník, ale najmä ako poradca skvelé tipy ako na podnikanie.

V Programe pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky pomáhal rozbiehať gastro prevádzku, kaviareň, hodinárstvo i e-shop, radil pri rozbehu viacerých start-upov. Sám prítomným dámam odporúčal, aby každý nápad overili a nejaký čas testovali, pretože sa to určite oplatí.

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/a.1088548431305856/1088578347969531/?type=3&theater

Čokoládový biznis a jóga

Prvou ženskou spíkerkou bola Joanna Gurnik. Tá nám rozrozprávala o brehoch Gangy aj o čokoládovom biznise pod Tatrami. Dnes je certifikovanou lektorkou jogy vedenou pod registráciou medzinárodných učiteľov v Yoga Alliance RYT 200. Pod Tatrami vytvorila koncept Ájurvéda Jóga Tatry, kde všetky svoje doterajšie skúsenosti spája. Svoje poznatky šíri i v ďalších mestách na Slovensku a v Čechách, kam chodieva prednášať a viesť semináre.

Okrem toho spolu s mamkou vedie spomínanú firmu Tatranské čokolády. Tá sa špecializuje na výrobu firemných čokolád, čokoládových prezentov a fotiek, gravírovaných čokolád a chutných praliniek. Ale keďže akčných nápadov nie je nikdy dosť, pridali si k tomu aj výrobu vlastného zdravého nápoja ChaCha Kombucha, ktorý začína byť na Slovensku čoraz populárnejší.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.1088548431305856/1088558951304804/?type=3&theater

Tvár Bratislavských módnych dní

Ktorá žena nechcela byť ako dievčatko princeznou? Takétosny plní Marta Albrecht Mikulášová, ktorá založila mimoriadne úspešnú módnu značku a tvorí jedinečné šaty. S vášňou k móde, k jedinečným látkam, ku kvalitnému spracovaniu a láske k dizajnu vznikla v roku 2017 značka Zoe Fabrics.

Od roku 2014 je značka súčasťou Bratislavských Módnych Dní, kedy sa stala víťazkou projektu Nových Tvárí Módnej scény. Charakteristickou črtou jej módnej tvorby sú sofistikovanosť, luxusné a jedinečné materiály a kvalitné vypracovanie. Presvedčili sa o tom aj prítomné dámy, keďže Marta doniesla aj niekoľko svojich modelov a nadchla tak všetky prítomné dámy.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.1088548431305856/1088555784638454/?type=3&theater

Úspešná žena v gastro biznise

Ako je možné naplniť si sen o vlastnom podnikaní? O tom porozprávala Slavomíra Raškovič, ktorá síce vyštudovala žurnalistiku v Nitre, no rozhodla sa presťahovať sa späť domov do Batizoviec. Tam spolu s manželom otvorila reštauráciu zameranú na zážitkovú gastronómiu. Gašperov mlyn patrí podľa týždenníka TREND medzi 10 najlepších reštaurácií na Slovensku.

Slavomíra v reštaurácii pôsobí ako manažérka a zároveň hlavná someliérka, ktorá okrem iného získala 3. miesto na majstrovstvách Slovenska someliérov a naďalej študuje na prestížnej Weinakademie. Koncom roka plánuje otvoriť ďalšie sesterské zážitkové bistro a ubytovacie zariadenie Moment – bistro & ubytovanie.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.1088548431305856/1088566967970669/?type=3&theater

Lekárka s dušou poetky

Záverečnou spíkerkou bola očná lekárka a zároveň i spisovateľka Lucia Sonntag. Krása a sebadôvera každej ženy je ukrytá v jej očiach a Lucia to vie. Ako lekárka v NeoVízia očná klinika pracuje s očami doslovne aj obrazne. Rada hľadí na svet naivne detsky s doširoka otvorenými očami. Zvykne sa pozerať ľuďom do očí a to, čo vidí, najradšej pretavuje v jej svete fantázie do textov.

Tak vznikla aj jej posledná básnická zbierka „Keby niečo, keby všetko…“. Dnes sa okrem umenia venuje aj životnému štýlu, v ktorom aplikuje svoj holistický prístup vnímania zdravia, vďaka čomu sa jej za dva roky podarilo schudnúť 48 kilogramov a k svojej pôvodnej váhe sa už nikdy nevrátila späť.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.1088548431305856/1088554831305216/?type=3&theater

Počas celého večera si prítomné dámy mohli kúpiť tombolové lístky a získať tak úžasné ceny od partnerov a sponzorov, zároveň si mohli vyskúšať šaty od Zoe Fabrics, nechať si masírovať tvár vďaka šikovným dámam zo značky Arkana, nechať si nalakovať nechty vďaka spoločnosti Oriflame či ochutnávať podtatranské čokolády.

Nesmieme zabudnúť ani na úžasné networkingové kolo, počas ktorého sa nám predstavilo niekoľko akčných žien a tvárovú jogu, ktorú si s nami zacvičila Mona Lisa Face.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.1088548431305856/1088561477971218/?type=3&theater

Všetky fotky nájdete aj na našom Facebooku.

Tento event sme mohli uskutočniť najmä vďaka našim partnerom. Obrovská vďaka patrí spoločnosti Neovízia a módnej návrharke Marte a jej značke Zoe Fabrics. Ďakujeme rovnako spoločnosti Oriflame, za relaxačnú zónu firme Arkana Slovensko, salónu French beauty Institut, hand made kozmetike GGL, pitnému režimu špeciálne pre ženy od Miss + a výbornej káve Dallmayr Kaffee. Za krásne fotky ďakujeme výbornej fotografke z pod Tatier – Kerida photo.

Akčné ženy pod Tatrami vznikli vďaka iniciatíve Joanny Gurnik a jej veľkej podpore počas celých príprav a komunikácie pred podujatím.

 

žiadne príspevky na zobrazenie